Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
СТРУКТУРА УПРАВЛІННЯ ШКІЛЬНІ ЛІСНИЦТВА

ШКІЛЬНІ ЛІСНИЦТВА


Шкільніі лісництва виникли з ініціативи великого природолюба заслуженого лісівника України Микола Кудляка, нині пенсіонера. В 1968 році він створив два учнівські лісництва Печеніжинське та Єзупільське. Пік діяльності шкільних лісництв припав на 1988 рік, коли в області їх функціонувало 105. З плином часу поступово їх число зменшувалось до 34, а нині працює лише 18 шкільних лісництв.

На жаль вони зникли не з вини лісгоспів, які були зацікавлені в їх розвитку і подальшому функціонуванні, а з легкої руки районних відділів освіти, які прагнули їх "збутися". Пропало багато хороших починань і напрацювань. На теренах лісгоспу припинилася повноцінна діяльність шкільного лісництва Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів, в якому на високому рівні викладалися факультативні курси «Лісове насінництво» та «Лісові культури», які вела на протязі багатьох років ветеран лісогосподарської справи Данчук Марія Андріївна. Зараз діяльність учнівського лісництва зведена до такого собі гуртка на базі трудового навчання. За словами працівників райвідділу освіти, учнівські лісівництва «згорнули» тому, що батьки не хотіли такого профілю профорієнтації для своїх дітей.

  Нещодавно з ініціативи обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді і за підтримки обласного управління лісового та мисливського господарства намагаються відродити учнівські лісництва. В обласному управління лісового та мисливського господарства відбувся обласний семінар на тему: «Відродження та розвиток учнівських лісництв в умовах еколого-економічної кризи». Сподіваємось, що освітяни змінять свою позицію по відношенню до учнівських лісництв і будуть націлювати учнів на те, що служіння і збереження природи – найвища і почесна місія на Землі.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX