Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ

ОХОРОНА І ЗАХИСТ ЛІСІВ


ОХОРОНА ЛІСУ

Проблема охорони лісів від пожеж – одна з найбільш складних, які вирішуються працівниками лісового господарства всієї України.

Значне підвищення пожежної небезпеки в лісах зумовлюється стрімким зростанням відвідуваності населенням лісових масивів, змінами кліматичних умов, які викликають тривалі посушливі періоди.

Для підвищення рівня пожежної безпеки потрібно проводити комплекс заходів, які включають роз’яснювальну роботу серед населення по питаннях збереження лісів і дотримання встановлених норм і «Правил пожежної безпеки в лісах України», правильну організацію використання лісів для масового відпочинку населення в цілях зменшення неорганізованого припливу людей в ліс, дотримання всіма користувачами лісових угідь вимог згаданих правил.

Згідно діючого законодавства порушення «Правил пожежної безпеки в лісах України», а також знищення або пошкодження лісу в результаті підпалу або необережного поводження з вогнем відносяться до лісопорушень. Якщо порушення цих Правил несе за собою знищення або пошкодження лісу, винуватці притягаються до адміністративної відповідальності і крім цього несуть матеріальну відповідальність в розмірі відшкодування вартості нанесеної шкоди лісовому господарству, а у випадку особливо тяжких наслідків винні особи притягаються до кримінальної відповідальності. Найбільш пожежонебезпечними в лісгоспі є насадження, які безпосередньо прилягають до населених пунктів нашого району, а це лісові масиви Шевченківського, Мізунського, Бистрівського, Людвиківського та Мало-Тур’янського лісництв, а також смуги лісів вздовж трас автомобільних доріг державного значення.

Питання охорони лісів від самовільних рубок перебувають на постійному контролі працівників лісової охорони лісгоспу.

В 2017 році виявлено 126 м3 незаконно зрубаної деревини, шкода нанесена лісовому господарству становить 706977 грн. Частина збитків відшкодована в сумі 29517 грн., в інших випадках матеріали на незаконні рубки направлені в правоохоронні органи для розслідування та притягнення винних до відповідальності.

Основною причиною здійснення незаконних рубок є низький рівень матеріального забезпечення населення, особливо гірської частини лісгоспу.

ЗАХИСТ ЛІСУ

Захист лісу від шкідників та хвороб – важливий напрямок лісогосподарської діяльності. Він забезпечується шляхом систематичного спостереження за станом лісів, своєчасного виявлення осередків шкідників і хвороб лісу.

Пріоритетним напрямком діяльності лісозахисної служби є впровадження біологічних засобів і методів боротьби із шкідливими комахами та хворобами лісу. Такі засоби боротьби не шкідливі для довкілля. В організації служби захисту лісів наше підприємство співпрацює з Івано-Франківським державним спеціалізованим лісозахисним підприємством «Івано-Франківськлісозахист». Пропаганда захисту лісів здійснюється через працівників державної лісової охорони, інженерно технічного персоналу відділу лісового господарства, природоохоронних та громадських організацій із залученням преси, дивись «ЗМІ про нас».

При спалах масового розмноження шкідників застосовуються активні лісозахисні заходи. У ДП «Вигодський лісгосп» ліси підприємства знаходяться в належному санітарному стані, постійно проводяться лісопатологічні обстеження у вегетаційний період.

Загальна площа осередків шкідників, хвороб лісу та інші пошкодження (всихання, вітровали) в насадженнях ДП «Вигодський лісгосп» станом на 01.01.2018 року становить 9840,8 га в тому числі - хвороб лісу 8600,6 га. із них кореневої губки 6169,2 га, опенька осіннього -1669,5 га, рак ялиці білої  - 761,9 га. вітровалу 191 га, всихаючих насаджень - 2546,7 га.

Важливою проблемою на сьогоднішній день, яка стоїть перед працівниками ДП «Вигодське лісове господарство» є всихання ялинових лісів. Глобальні кліматичні зміни, зокрема стихійні явища та значний вплив антропогенних факторів на ліси, знижують їх біологічну стійкість. Внаслідок цих чинників, знижується приріст деревини, відбувається втрата крони, різні пошкодження деревостанів та всихання лісових насаджень.

Рекогносцирувальне обстеження проведено на площі 102,6 га, це ділянки всихаючі, пошкоджені раком ялиці, оперьком осіннім, кореневою губкою та вітровальні ділянки. За 2017 рік було розроблено пошкоджених насаджень: суцільно-санітарними рубками 57,0 га, з ліквідним запасом 20737 м3; вибірково-санітарних рубок - 516,1 га, з ліквідним запоасом 39752 м3; очистка лісу від захаращення проведено на площі 87,5 га з ліквідним запасом 202 м3.

77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX