Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОХОРОНА ПРАЦІ

ОХОРОНА ПРАЦІ


У 2012-2013 роках по ДП «Вигодське лісове господарство» нещасних випадків виробничого характеру не було. Також не було дорожньо-транспортних пригод з транспортними засобами підприємства. За цей же період не виникало загорань, пожеж в спорудах, адміністративних будівлях по підрозділах підприємства. Кожен рік по підприємству видається наказ про проведення курсового навчання з питань охорони праці і проводиться перевірка знань з питань охорони праці.

Відповідно до положення «Про оперативний, адміністративно-громадський контроль» по ДП «Вигодське лісове господарство» проводиться оперативний адміністративно-громадський контроль 3-го рівня. Службою охорони праці в 2012 році було зроблено 24 приписи і виявлено 118 порушень нормативно правових актів з охорони праці. В 2013 році 26 приписів і відповідно 137 порушень. За порушення вимог пожежної та техногенної безпеки в 2012 році за приписом начальника Долинського РВ УДІТБ було притягнуто до адміністративної відповідальності 5-х посадових осіб і оштрафовано на суму 425 гривень, в 2013 році - 4-х посадових осіб на суму - 340 гривень.

На забезпечення вимог безпеки по охороні праці виділяються достатні кошти, що відповідає нормативним вимогам (0,5 % фонду оплати праці). Так в 2012 році загальні витрати становили 59 807 гривень, в тому числі на проведення навчання з охорони праці – 13 681 гривень, забезпечення працівників спецодягом, взуттям та засобами індивідуального захисту відповідно до встановлених норм – 31 777 гривень, проведення обов’язкового попереднього, періодичного і позапланового медичного огляду працівників, зайнятих на важких роботах, роботах з небезпечними чи шкідливими умовами праці – 2050 гривень. У 2013 році загальні витрати – 464 414 гривень, на забезпечення спецодягу, взуття - 14 168 гривень, проведення цільового навчання – 35 106 гривень, механізація вантажно-розвантажувальних та інших важких робіт – 228 444 гривень.

Охорона праці Службою охорони праці підприємства у 2013 році проведено 26 перевірок. Питання охорони праці регулярно розглядаються на засіданнях комісії та профкому ДП «Вигодський лісгосп». Періодично проводяться виїзні семінар-наради по охороні праці. Тема Всесвітнього дня охорони праці в 2013 році - «Профілактика професійних захворювань». В усьому світі професійні захворювання – головна причина смертності від виробничої діяльності. По оцінці МОП, щорічно з 2,34 млн. смертей на робочому місці лише 321000 відбувається внаслідок нещасного випадку. Інші 2,02 млн. смертельних випадків (або 5500 смертей у день) – різні види професійних захворювань. Недосконалість системи профілактики професійних захворювань створює серйозний негативний вплив не тільки на працівників і їх родини, але й на суспільство в цілому. Мова йде про вартість втрат через зниження продуктивності й навантаження на систему соціального забезпечення. Профілактика набагато ефективніша та й менш затратна, чим лікування або реабілітація. Усі сторони суспільного виробництва можуть і повинні вживати конкретних заходів, щоб розширити можливості профілактики професійних захворювань. ДП «Вигодський лісгосп» з 1996 року проводить місячник присвячений цій даті. Створено План Заходів з підготовки та проведення Дня охорони праці, в якому основний акцент поставлений на тому що здоров’я наших працівників – це і є основне завдання адміністрації і профспілкового комітету нашого підприємства. Здорові люди - багата Держава. Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також для того, як створення й просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. З 1996 року Міжнародна конфедерація вільних профспілок (МКВП) відзначає Міжнародний день пам'яті працівників, що загинули або одержали травми на виробництві. 28 квітня 2013 року на підприємстві був проведений Місячник охорони праці з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. По результатах оглядів-конкурсів з охорони праці та культури виробництва премійовано кращі працівники лісгоспу – переможців конкурсу та окремих працівників у номінаціях «Кращий за професією», «Кращий працівник», «Краща виробнича дільниця»

На підприємстві розроблені та здійснюються Заходи спрямовані на виконання галузевої Програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2011-2014 роки. На підприємстві відбулися змагання вальників лісу 27 червня 2013 року в обласному управлінні лісового та мисливського господарства на базі ДП «Солотвинський лісгосп» наші лісоруби демонстрували свою вправність у володінні бензопилою та доводили, що саме вони гідні називатися найкращими. Обласні змагання вальників лісу проводились Івано-Франківським обласним управлінням лісового та мисливського господарства, за підтримки Товариства лісівників України та за ініціативою Державного агентства лісових ресурсів України. На змагання були запрошені представники преси, телебачення та дилери найвідоміших фірм, виробників інструментів для заготівлі лісу та догляду за ним. Учасники змагалися у звалюванні дерева, обрізанні сучків, монтажі нового ланцюга, розкряжуванні стовбура комбінованим різом та на точність. Оскільки професія вальника лісу важка і небезпечна, молодь неохоче йде працювати на звалюванні лісу. Тому основна мета змагань – популяризувати цю професію, донести до громадськості її важливість. Переможців нагородили грамотами, цінними подарунками і грошовими преміями не тільки від організаторів, а й від фірм-партнерів. Переможці змагань представляли Івано-Франківщину та Долинський район на республіканських змаганнях, які відбулись на базі ДП «Тетерівське лісове господарство» Київського обласного управління лісового та мисливського господарства в серпні 2013 року.

77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX