Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Збільшення заповідних теориторій країни

«Збільшення заповідних теориторій країни має відбуватися разом з якісною зміною підходу до збереження природи України», – еколог

Президент Петро Порошенко підписав 11 указів щодо збільшення площі природно-заповідного фонду України на понад 80 тисяч гектарів (приблизно 0,13% від площі країни). Вони мають бути втіленні в життя протягом півроку. Президент підписав укази про створення трьох національних природних парків – на Рівненщині, Львівщині та Херсонщині. Зокрема, парку «Бойківщина» в Турківському районі Львівської області на кордоні з Польщею. Еколог-ботанік Сергій Панченко пояснив PolUkr.net, що сам задум збільшення заповідних зон – це добре, але втілення задумів в українських реаліях призводить до малої ефективності збереження природи через заповідники, а відтак до знецінення самої ідеї таких заповідних територій.

«Створення нових природоохоронних території без покращення існуючих – не надто правильне», – еколог

«Створення нових і розширення діючих національних заповідних території може мати як позитивні, так і негативні наслідки для збереження екології та природи України», – каже еколог-ботанік Сергій Панченко.

«Звичайно, природу країни потрібно оберігати. – веде далі Панченко. – Проте, поки що, попри децентралізацію, більше цим опікується центральна влада. У регіонах із цим важче. На місцях сильніше аграрне лоббі. Досі в нас розорюють багато луків та степових ділянок, де зберігається давня природа. Не кажу про не надто успішну боротьбу проти браконʼєрства. На жаль, в Україні дуже важко розвивається адміністрація національних природних парків. Створення чи розширення територій парків відбувається без якісного наповнення штатом. Бракує відповідних фахівців. Немає системи їх підготовки. Люди, які приходять працювати в парки, підходи, які пропагує міністерство екології, може спричинити до знецінення і дескридетації діяльності таких парків. Створення нових природоохоронних території без покращення якості існуючих – не надто правильне. З боку держави має бути системна підтримка якості функціонування таких парків».

«Екологія – це не лише національні парки і заповідники. – веде далі еколог Панченко. – Слід враховувати кількість сміттєзвалищ та карʼєрів в країні, їх жалюгідний стан. Площа сміттєзвалищ і карʼєрів співрозмірна з площею заповідних територій. Основна задача України – не так збереження дикої природи, як раціональне використання природних ресурсів».

«Якщо, наприклад, взяти до уваги, що Україна посідає лідируюче місце в Європі за кількістю експорту зернових, то варто враховувати, що в аграрному секторі ми часто не дотримуємося екологічних норм і стандартів, поширених в країнах ЄС. – каже еколог. – Те, що ми збільшуємо площі заповідних теориторій – наближує нас до стандартів ЄС. Але потрібне водночас раціональніше використання природніх ресурсів, вирішення проблем побутових відходів та рекультивації земель, а також припинення подальшого розорення природніх ділянок лісів, луків і степів, використання шкідливих для землі добрив. Бо втрачаємо біологічне різноманіття природи».

Дата публікації: 14.05.2019 | Кількість переглядів: 41 | Детальніше...
13-15 травня в Україні відбудеться І Міжнародна конференція з безпеки праці

13-15 травня в Україні відбудеться І Міжнародна конференція з безпеки праці на підприємствах лісової галузі

Державне агентство лісових ресурсів України, опубліковано 10 травня 2019 

13-15 травня 2019 року в Києві та області відбудеться І Міжнародна конференція «Безпека та гігієна праці в лісовому господарстві: проблеми та перспективи впровадження управління ризиками на підприємстві» (13 травня – Київ, 14 травня – Боярка та Макарів, 15 травня – Іванків). Організатори конференції – журнал «Охорона праці» та Державне агентство лісових ресурсів України.
Це перша подія такого рівня в лісовій галузі країни, яка залучає до участі провідних експертів з України та Європи для розробки найбільш оптимальних шляхів вирішення найактуальніших питань галузі в сфері безпеки праці. Нові підходи, методи та інструменти розвитку систем безпеки праці на підприємствах, досвід колег, продуктивне спілкування та цікава програма стануть основою для розвитку позитивних змін в лісовій галузі.
У конференції візьмуть участь заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України, Голова Державної служби України з питань праці, Координатор програм Міжнародної організації праці, представник Лісової опікунської ради (Forest Stewardship Council, FSC), представники обласних управлінь лісового та мисливського господарства, експерти з управління ризиками в сфері безпеки та гігієни праці з міжнародним досвідом, представники провідних підприємств галузі.
Велика увага буде приділена питанням нормативних нововведень, в першу чергу Концепції реформування системи управління охороною праці, що була прийнята 12 грудня 2018 року, імплементації європейських норм в Україні, новому стандарту ISO 45001, інноваційним технологіям в засобах захисту, практичним інструментам підвищення ефективності та оптимізації роботи служби охорони праці та промислової безпеки.

Пленарне засідання: 13 травня о 10:00 год. (до 17:00 год.)

Місце проведення: м. Київ, готель «Братислава», конференц-зал «Конгрес» (ст. метро «Дарниця», вул. Андрія Малишка, 1)

 

Дата публікації: 13.05.2019 | Кількість переглядів: 38 | Детальніше...
В Україні збільшили штрафи за сміття у лісі в 5 разів

Верховна Рада України збільшила штрафи за сміття і необережне поводження з вогнем у лісі.

Відтепер за забруднення лісів відходами штраф збільшується з 5-10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 25-50 мінімумів, передає ЛІГА.net.

За це проголосувати 254 депутати. Для чиновників збільшили штраф за сміття у лісі з 10-25 до 50-100 мінімумів. А порушники правил пожежної безпеки в лісах заплатять штраф, що становить 5-15 мінімумів неоподатковуваних доходів (раніше він становив 1-3 неоподатковуваних мінімуми). Якщо необережне поводження з вогнем призвело до пожежі, штраф зростає до 15-50 мінімумів, а чиновники у такому випадку сплатять до 35-60 мінімумів.

Також збільшили з 3-7 до 15-35 неоподатковуваних мінімумів штраф за введення в експлуатацію підприємств без обладнання, яке не допускає шкідливого впливу на ліс.

03 травня 2019, 16:44

Дата публікації: 06.05.2019 | Кількість переглядів: 46 | Детальніше...
Як в Європі: Зеленський видасть українцям новий документ

Переможець президентських виборів Володимир Зеленський запропонував новий проект, який забезпечить жителів України новими паспортами.

Новоспечений політик і команда «Слуги народу» опублікували свою президентську програму. У числі важливих проблем для українців Володимир Зеленський виділив соціальні умови.

Він заявив нову реформу, яка покликана поліпшити життя багатьом категоріям населення. В рамках соціального проекту, майбутній президент пообіцяв ввести так званий економічний паспорт України. Новий документ торкнеться заробітчан, студентів і пенсіонерів. Такі вже діють в деяких країнах Європи.

Він дозволять контролювати витрати і залучення кожного українця в економічне життя і найголовніше. У команді шоумена припустили, що ЕПП буде мотивувати українців повернутися з Польщі, Чехії. Маючи такий документ, громадяни зможуть скаржитися на незаконне використання бюджету держслужбовцями.

«Наприклад, та ж вирубка лісу в Карпатах. Навіть якщо живеш в Києві, то чому б не «осадити» місцевого керівника на Західній Україні, який витягнув з твоєї кишені сплачені податки і кришує незаконний бізнес? »- сказано в програмі.


Економічний паспорт також передбачає накопичувальний фонд. На відміну від Міністерства соціальної політики, Володимир Зеленського запропонував іншу концепцію. Він планує створити проект «Країна мрій», а в ньому фонд з робочою назвою «Майбутнього покоління».

Кожен українець буде вносити туди певну суму без права зняття, поки дитині не виповниться 18 років. Держава ж прийме зобов'язання берегти ці кошти.

Автор: Дарья Золотухина
Дата публикации: 29/04/19 | 10:20

 

Дата публікації: 02.05.2019 | Кількість переглядів: 52 | Детальніше...
В Україні хочуть скасувати подвійне оподаткування на лісові землі

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект №10221 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо визначення податку за лісові землі".
Читайте також: "Який штраф передбачено за несвоєчасно сплачений єдиний податок".
Так, документ розроблений з метою скасування внесених Законом України від 10.07.2018 р. №2497-VIII змін до ПКУ, якими передбачається ще один податок на всі лісові землі (фактично подвійне оподаткування).
Зокрема, п. 7 розділу І цього Закону внесено зміни до ПКУ, зокрема у п. 273.1 ст. 273 зазначено, що податок на лісові землі складається із земельного податку та рентної плати, що визначається податковим законодавством. Тобто до змін податок за лісові землі справлявся як складова рентної плати, а вже після змін податок за лісові землі складається із земельного податку та рентної плати (був один платіж, а стало два платежі, причому порядку взаємозаліку не передбачено, тобто наявне подвійне оподаткування).
Як зазначається, відмінити новий податок на лісові землі пропонується у законопроекті №10221, яким передбачено внесення змін до ст. 273 ПКУ шляхом повернення попередньої редакції п. 273.1 вказаної статті та виключення п. 723.3, який був доданий як нова норма відповідно до закону №2497-VIII від 10.07.2018 р.

Дата публікації: 16.04.2019 | Кількість переглядів: 81 | Детальніше...
Лісова галузь потребує капіталовкладень і змін у нормативних документах

Землі лісового фонду Прикарпаття становлять 626 тис. га. Значна частина регіону вкрита лісом, а це 41 відсоток території області. Розташовані нерівномірно, найбільше їх у Долинському районі — 73% площ, у Снятинському лише 5%. Галузь забезпечує потреби місцевого населення і промисловості в деревині та продукції побічного користування, виконує природоохоронні та рекреаційні функції.

«Лісове господарство області ефективно функціонує і розвивається з позитивною динамікою. Триває реформування галузі, основне завдання — ефективне ведення господарства з максимальним дотриманням лісівничих, економічних та соціальних принципів. Попри те, що лісгоспи не змогли забезпечити себе відповідною технікою, а звідси — максимально застосовувати природозахисні технології, ми добились підвищення заробітної плати, щоб утримати працівників. Але й оголились болючі проблеми», — розповідає начальник Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства (ОУЛМГ) Руслан Осташук.

Лісова галузь не має системного законодавчого документа — програми розвитку, вектора руху. Лісгоспи позбавлені державного фінансування. Останнє завдає втрат і ОУЛМГ, бо частину ресурсу спрямовують до підприємств півдня і сходу.

Дата публікації: 05.04.2019 | Кількість переглядів: 107 | Детальніше...
Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності за дотримання вимог охорони праці

Володимир Бондар наголосив на персональній відповідальності керівників облуправлінь лісового господарства за дотримання вимог охорони праці.

Сьогодні на засіданні колегії Державного агентства лісових ресурсів України одним з питань розглянуто стан охорони праці на лісогосподарських підприємствах галузі.

За наданою на колегії статистикою впродовж 2018 року на державних лісогосподарських підприємствах травмовано 36 чоловік, з них 10 зі смертельним наслідком. У порівнянні з 2017 роком рівень виробничого травматизму зменшився в 1,5 рази.

«Незважаючи на спадаючі показники, рівень охорони праці залишається на неналежному рівні. Викликає занепокоєння і значна кількість машин, механізмів, які вичерпали передбачений паспортом ресурс роботи – станом на 1 січня 2019 року таких нараховується 1484 одиниці», - зазначив головний спеціаліст Відділу використання лісових ресурсів Держлісагентства Андрій Мусійовський.

Дата публікації: 01.04.2019 | Кількість переглядів: 90 | Детальніше...
Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки під час перебування у лісі

Пожежонебезпечний період розпочинається водночас із сезонним потеплінням. Уже з березня, після сходу снігового покриву, в лісах України наступає період, коли різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. Особливо вразливі до виникнення пожеж ліси півдня та сходу країни.

Держлісагентство закликає громадян дотримуватися правил пожежної безпеки у лісах, що може застерегти від трагічних наслідків.

Основною причиною виникнення лісових пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах, а також випалювання сухої трав'яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг, що межують з лісовими масивами. Сильні весняні вітри сприяють розповсюдженню вогню у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Зростання відвідування лісових насаджень населенням, особливо у вихідні та святкові дні, також зумовлює значне збільшення кількості пожеж.

Порушення правил пожежної безпеки несе загрозу навколишньому середовищу і становить небезпеку для життя людей і тварин.

Дата публікації: 26.03.2019 | Кількість переглядів: 107 | Детальніше...
Треба повернути міністерство лісу, – Володимир Бондар у Луцьку

Щоб повноцінно визначати майбутнє лісової галузі та ефективно працювати, лісівники повинні мати своє Міністерство, а не бути залежними від Міністерства аграрної політики та Міністерства екології і природних ресурсів, вважає в. о. голови Держлісагентства Володимир Бондар.

Про це він розповів на 2 етапі IV з’їзду лісівників України у Луцьку 14 березня.

За словами Бондаря, розподіл функцій, відповідальності та повноважень щодо їх галузі серед різних органів заважає ефективно працювати. Наприклад, проблеми створює екологічна інспекція.

«Контроль за всім, що відбувається в лісі, здійснює профільне Мінстерство і підпорядкована йому екологічна інспекція. Ви знаєте роботу цієї структури на місцях. В окремих випадках це нагадує рекет, коли приходить перевіряючий і вимагає “вирішення” тих чи інших питань за те, щоб був підписаний необхідний документ. Я вважаю, що із цим ми теж повинні боротися», - пояснив посадовець.

Бондар розповів про те, що лісівники повинні повернути собі суб’єктність у цій галузі, зокрема право законодавчої ініціативи.

«Держлісагентство на якомусь етапі втратило право законодавчої ініціативи. Наші ініціативи, бачення та напрацювання розбиваються об стіну нерозуміння на всіх рівнях. Які б чудові ініціативи ми з вами не готували, вони якимось чином нівелюються», – пояснив він.

Дата публікації: 15.03.2019 | Кількість переглядів: 116 | Детальніше...
Лісовій галузі надзвичайно важливо оновити законодавство

   Прийняття десятків актів чекають тисячі людей, щоб унормувати   діяльність у цій сфері

Наприкінці лютого відбувся публічний звіт за результатами   роботи Державного агентства лісових ресурсів України у   2018 році. З повним звітом читачі можуть ознайомитися на   сайті ДАЛРУ. А «Голос України» вирішив дізнатися про   законодавчі аспекти та перспективи для лісової галузі в   заступника глави відомства Володимира БОНДАРЯ (на       знімку).
— Розкажіть, будь ласка, коротко, з якими результатами,   зокрема фінансовими, лісова галузь завершила 2018 рік?
— Нам вдалося виконати завдання з відтворення лісів. Торік майже  на 44 тисячах гектарів було відтворено ліс. Ті території, де   відбувалися суцільні рубки у 2017 році, було відновлено у 2018-   му.  Вдалося ще й створити майже 2 тисячі гектарів нових лісів.   Хоча в умовах сьогодення це дуже важко.

У бюджеті 2018 року було виділено кошти лише для бюджетних   установ і трохи для науки. Майже всі роботи в галузі відбуваються   за рахунок коштів, отриманих за реалізацію деревини, товарів та   послуг, наданих державними лісогосподарськими підприємствами.   Якщо подивитися на інші країни Європи та світу, то ви, мабуть, не   знайдете жодної цивілізованої країни, яка б не виділяла кошти з   бюджету для лісової галузі на лісорозведення, збереження       біорізноманіття тощо. Україна, на жаль, у цьому плані унікальна.

Підприємствами галузі у 2018 році отримано 16,8 мільярда гривень чистого доходу від реалізації продукції — це майже 480 мільйонів гривень чистого прибутку. На ведення лісового господарства у 2018-му спрямовано майже 7 мільярдів гривень власних коштів лісогосподарських підприємств.

Із заробленого сплачено мільярдні податки. За 2018 рік нашими підприємствами сплачено податків, зборів, обов’язкових платежів та єдиного соціального внеску на суму 6,2 мільярда гривень.

Загалом лісова галузь прибуткова, але є значна кількість підприємств, які не мають джерела покриття витрат на лісове господарство і виконують виключно природоохоронну функцію.

Дата публікації: 13.03.2019 | Кількість переглядів: 113 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX