Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Зберегти ліс — забезпечити робочі місця: Кейс України

Передамо наступним поколінням «лисі» Карпати?

Далеко не всі країни мають таку розкіш, як промислові ліси, а потреби в цій сировині та виробах із неї завжди були, є і будуть.

Відповідно, світовий ринок із задоволенням готовий безмежно споживати таку сировину, як ліс-кругляк.

Це майже безвідходна сировина, з якої можна виробляти безліч корисних речей: папір, меблі, енергетичні ресурси, транспортні піддони, будівельні матеріали, готові будівлі тощо. А свого часу це були державні флотилії. 

Саме через це різні країни на різних етапах потрапляли у небезпечні пастки. 

Світова практика знає багато кейсів, коли, як правило, невеличка група осіб, маючи певний доступ до адміністративного ресурсу, створювала справжні екологічні катастрофи через шалені вирубки лісів у перегонах за отриманням швидких грошей за мінімальних витрат. 

Водночас варто пам’ятати, що зайнятість, додана вартість та податки формуються безпосередньо там, де відбувається обробка та переробка. Тобто, експортуючи необроблений ліс, країни втрачають робочі місця, заробітні плати, податки тощо.

Саме у таких критичних ситуаціях історично з’являлася державна політика.

Дата публікації: 24.04.2018 | Кількість переглядів: 1 | Детальніше...
У цьому скликанні парламенту не знайдеться і 100 голосів за скасування мораторію на експорт лісу-кр

Чи варто знімати мораторій на експорт лісу-кругляка до ЄС? Яка може бути альтернатива? Коментує Остап Єднак
Гість ефіру — народний депутат Остап Єднак.
Анастасія Багаліка: Ще 2015 року введений мораторій на експорт лісу-кругляка до Євросоюзу, але буквально днями з’явився матеріал у виданні «Європейська правда», у якому автори цього матеріалу стверджують, що у розпорядженні «Європейської правди» є лист від єврокомісара з питань торгівлі до першого віце-прем’єр-міністра Степана Кубіва. В цьому листі йдеться про таке: якщо Україна не зніме мораторій на експорт, у ЄС не буде іншого шляху, окрім почати арбітражну процедуру щодо Києва, оскільки цей мораторій порушує асоціацію з ЄС.

Остап Єднак: Мораторій на вивіз лісу-кругляка був прийнятий у вигляді закону в 2015 році українським парламентом. На даний момент часу, найближчі рік чи два, в цьому скликанні парламенту немає голосів підтримки. Я думаю, не знайдеться навіть 100 голосів, щоб його скасувати. Регулярно Європейська комісія ставить такі питання перед урядом України, який, на жаль чи на щастя, тут нічого не може вдіяти.

Дата публікації: 23.04.2018 | Кількість переглядів: 1 | Детальніше...
На порозі торгівельної війни: Україна і ЄС вийшли на новий етап спору про ліс-кругляк

На порозі торгівельної війни: Україна і ЄС вийшли на новий етап спору про ліс-кругляк

Мораторій на експорт лісу-кругляка - одне з найболючіших питань в наших взаєминах з Євросоюзом. Це рішення, прийняте ще в 2015 році, спочатку викликало протести ЄС, а в минулому році саме через цю проблему Україна не отримала 600 млн. євро макрофінансової допомоги. Насправді мав зірватися також попередній транш (ще 600 млн.), який нам дали без скасування мораторію, тільки "під чесне слово" президента. Петро Порошенко дійсно не раз обіцяв партнерам зняти цю заборону. Цього так і не відбулося, але варто відзначити: це не було провиною президента. Проблема - в Раді, де навіть близько немає для цього голосів. Але днями Україні все ж доведеться прийняти непросте рішення. Євросоюз вже написав до Києва лист, в якому дав кілька варіантів і попередив, що "замовчати" проблему не вийде.

Наслідки конфлікту, в залежності від обраного шляху, можуть виявитися хворобливими. Або для країни, або особисто для президента і його партії (не забуваємо про майбутні вибори), або для обох. І хоча всі сторони запевнили, що не доведуть справу до торгівельної війни і до звернення ЄС до СОТ, Порошенко і Гройсману рано чи пізно доведеться приймати політичне рішення.

Дата публікації: 19.04.2018 | Кількість переглядів: 15 | Детальніше...
Школярі разом з працівниками Мінагрополітики, Держлісагентства та Держпродспоживслужби висаджували л

16 квітня представники Мінагрополітики, Держлісагентства, Держпродспоживслужби, учні шкільних лісництв взяли участь у посадці лісу в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Висадка саджанців пройшла на території Мигальського лісництва державного лісогосподарського підприємства «Тетерівський лісгосп» Київської області. Зокрема, було висаджено майже 20 тис. саджанців на площі 2 га.
Метою акції є залучення громадськості до створення та відновлення лісових насаджень, виховання в них бережливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Також лісівники прагнуть надати широкого громадського резонансу проблемі збереження лісових насаджень, підвищення довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.
Акція стартувала 21 березняу Міжнародний день лісів і триває протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року припадає на 21 квітня. З цієї акції в Україні традиційно починається лісокультурна кампанія, під час якої державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси.
Зазначимо, у 2017 році загалом відтворення лісів відбулося на площі майже 54 тис. га. У порівнянні, це площа 74,5 тисячі футбольних полів.

Довідково:
Міжнародний день лісів започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Свято відзначається щорічно, починаючи з 21 березня 2013 року.

 

Дата публікації: 18.04.2018 | Кількість переглядів: 16 | Детальніше...
Подавший у відставку глава МінАПК погодився повернутися на посаду - ЗМІ

Міністр агрополітики Тарас Кутовий, який написав заяву про відставку, може переглянути своє рішення.
Про це повідомляють Вести з посиланням на джерело в Кабміні.
У відставку Кутовий подав понад 10 місяців тому - 23 травня 2017 року, але вона так і не була проголосована парламентом. Весь цей час він формально перебував у відпустці.
Як повідомило джерело в Кабінеті міністрів, у Кутового закінчився черговий термін відпустки та наступний він вирішив не оформляти.
«Він всерйоз розглядає варіант повернення в міністерство», - сказало джерело. Крім того, за його словами, повернення Тараса Кутового - представника дружньої БПП партії УДАР, бажають в Адміністрації президента.
«Було кілька зустрічей в АП, його вмовляли повернутися», - сказав він.

Дата публікації: 17.04.2018 | Кількість переглядів: 17 | Детальніше...
Проект Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів

1) Потенційні ділянки підбирають за такими показниками:

а) група віку або вік деревостану: відбирають стиглі та перестійні корінні деревостани з урахуванням відповідного віку стиглості, а також всі деревостани старші за 120 років на час обстеження;

 б) походження: відсутність інформації про створення на цій ділянці лісових культур;

 в) склад: деревостан формують винятково аборигенні види, у складі деревостану не може бути чужорідних видів;

 г) антропогенний вплив: відсутність задокументованої інформації щодо рубок та заготівлі деревинної продукції, промислової (масової) заготівлі недеревинних лісових продуктів, лісової підстилки чи випасу худоби на цій ділянці; 

 ґ)  площа: під час аналізу лісотаксаційних даних відбирають всі ділянки незалежно від площі з подальшим дослідженням їх місця розташування. Перевірці в натурі підлягають ділянки або групи ділянок, які територіально утворюють один масив (кластер) сумарною площею не менше 20 га та оточені природними межами ділянки особливо захисних лісових ділянок, виділених на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, уздовж берегів річок, навколо витоків річок, озер та водоймищ (берегозахисні лісові ділянки) або ділянки з деревостанами за участю реліктових та ендемічних видів дерев площею не менше 4 га;

 д) форма: відстань між будь-якими двома протилежними межами через середину ділянки (масиву) повинна становити не менше 200 м за винятком оточених природними межами ділянок особливо захисних лісових ділянок, виділених на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, уздовж берегів річок, навколо витоків річок, озер та водоймищ (берегозахисні лісові ділянки) або ділянок з деревостанами за участю реліктових та ендемічних видів дерев.

Дата публікації: 16.04.2018 | Кількість переглядів: 35 | Детальніше...
Технології допоможуть перемогти хаос

Протягом багатьох років Україна потерпає від масових незаконних вирубок лісів, в деяких регіонах ця проблема досягла масштабів екологічної катастрофи. Хижацькі вирубки лісу, незаконний експорт деревини ось реалії сьогодення. Наслідки цього катастрофічні, майже щодня надходить інформація про чергове незаконне вирубування лісу, а ось інформації щодо покарання порушників майже немає.

Цю ситуацію треба і можна міняти якнайшвидше, в тому числі, і за допомогою нових технологій. Це різноманітні фото і відео рєєстратори, нагрудні камери, квадрокоптери, фотопастки. В багатьох лісових господарствах вже закупили и користуються такою технікою. Наприклад, тепер вантажівка крадіїв, що вирубали ліс може бути непомітно для них сфотографована на лісовій дорозі. Після чого порушників можна буде знайти та покарати згідно українського законодавства.

Дата публікації: 16.04.2018 | Кількість переглядів: 145 | Детальніше...
У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи для реформування лісової галузі, - В

Днями за авторства народних депутатів України – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є: 

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування; 

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб; 

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Дата публікації: 12.04.2018 | Кількість переглядів: 24 | Детальніше...
Про щорічну додаткову відпустку за роботу на комп'ютері

Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (в тому числі персональних комп'ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58). Дана категорія працівників передбачена розділом ХХII "Загальні професії за всіма галузями господарства" Списку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290.

Зазначена позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких поширюється дія Закону "Про відпустки", незалежно від займаної посади (професії), які в своїй роботі використовують персональний комп'ютер.

Що стосується надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, це питання вирішується колективним договором.

Надавати одночасно додаткові відпустки за особливий характер праці, який передбачає зайнятість працівника в цих умовах 50% робочого часу, і ненормований робочий день законодавством не передбачено.

Лист Мінсоцполітики від 21.09.2016 № 1344/13/84-16

Дата публікації: 11.04.2018 | Кількість переглядів: 33 | Детальніше...
На Волині очікують на атаки шкідників

Науковці, які працюють цими роками на Волині в зв’язку з масовим всиханням соснових лісів, прогнозують новий спалах агресії комах-шкідників. 

Так, їх перший виліт за теперішніх погодніх умов очікується в другій декаді квітня, - повідомили у прес-службі Волинського облуправління лісового та мисливського господарства.

За словами директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» Тетяни Касіч, взимку зазвичай, при низькій температурі, шкідники припиняють свою активність. Але слід врахувати те, що через погодні умов та помірний температурний режим, який спостерігався восени і на початку зими, вони довго харчувалися.Тому набрались сил і необхідних поживних речовин.

«Зважаючи на лісопатологічні обстеження в осінньо-зимовий період, ми можемо констатувати той факт, що ураження шкідника цього року буде ще потужнішим, ніж в 2017-ому. Він має другу стадію спалаху із 4-ох, тобто підвищується рівень небезпеки. У декілька разів збільшився його вихід, відповідно – збільшилися його так звані сім’ї, за рахунок чого збільшуватимуться і об’єми уражень», - каже Касіч.

Дата публікації: 05.04.2018 | Кількість переглядів: 39 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX