Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

Державні лісгоспи хочуть ліквідувати


Назад Назад

Схвалена Кабінетом Міністрів «Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» передбачає реформування Державного агентства лісових ресурсів і ймовірну ліквідацію державних лісгоспів як самостійних суб’єктів господарювання.

Згідно з новою Стратегією передбачено створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві.

Проте, за словами представників лісгоспів схвалена урядом Стратегія суттєво відрізняється від варіанту, який обговорювався з асоціаціями та представниками галузі. Фактично, вона не містить напрямків розвитку лісової галузі, а зосереджена лише на реформуванні Держлісагентства та створенні нового органу.

 

Створення нового суб’єкта господарювання, управління корпоративними правами якого здійснюватиме Кабінет Міністрів України, та імовірна ліквідація державних лісгоспів призведе до краху галузі. Тому державна структура управління лісовим господарством має бути збережена», ‒ йдеться в матеріалі.


Начальник Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства Анатолій Дейнека зазначив, що останні два роки держава робить все, аби створити кризу. Зокрема це помітно із позбавлення підтримки сходу та півдня.

Багато говорять про державне спільне підприємство, але люди бачать у цих словах лише приватизацію лісів…кількість лісгоспів потрібно оптимізувати, та вони мають бути. І цим не має керувати дядько з Кабміну, бо інколи лісгоспи вирішують питання на місцях», ‒ розповів Дейнека.

 

Народний депутат Валентин Дідич зазначив, що сьогодні в лісовій галузі криза. І галузь потрібно рятувати. А для цього слід призначити керівника й покласти на нього відповідальність. Також Дідич додав, що стратегія, яку прийняв Кабінет Міністрів, виявилася сирою, не погодженою з лісовиками. На думку народного депутата, потрібно зберегти обласні управління й не допустити монополізації господарчого комплексу.

За матеріалами сайту:  http://lesovod.blogspot.com/


 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX