Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ Новини галузі

Профспілка лісової галузі закликала не допустити створення єдиного підприємства-монополіста


Назад Назад

Відбулися всеукраїнські збори профспілки лісового господарства щодо схвалення Урядом Стратегії реформування лісової галузі.

У процесі реформування лісового господарства має бути забезпечена прозорість створення відповідної Стратегії та закладені основні принципи розвитку галузі.

Про це йдеться у Резолюції та зверненні до керівництва держави Всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі, – повідомляє Апостроф.

За словами Голови Профспілки Степана Кривов’язого, у Стратегії реформування обов’язково необхідно передбачити фінансування лісогосподарських заходів. «За декілька останніх років в галузі поступово назріває соціальна катастрофа, яка стала результатом відсутності фінансування. Йде масове звільнення працівників у лісгоспах на Півдні та Сході країни, адже ці регіони завжди були дотаційними з держбюджету. А для подальшого розвитку необхідне створення окремого фонду для фінансування. Це, зокрема, передбачено і в Указі Президента», – зазначив він.

Також Степан Кривов’язий звернув увагу на те, що Стратегія має бути обговорена і погодження з профспілкою, громадськістю та всіма зацікавленими сторонами.

«Ми виступаємо категорично проти передачі лісів у концесію. Адже це може спричинити масову вирубку. Абсолютно неприйнятним є створення єдиного господарюючого суб’єкту, такого собі монополіста, що призведе до ліквідації лісгоспів. Такі ідеї породжуються від бажання приватизувати українські ліси. І це прямо суперечить процесу децентралізації – всі зароблені кошти будуть йти в центр, а місцеві бюджети залишаться ні з чим. Ці застереження необхідно передбачити в Стратегії реформування. Жодного таємного прийняття невідомої Стратегії ми не допустимо», – наголосив керівник профспілки.

У свою чергу, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар зазначив, що його відомство відкрите до обговорення та підтримки пропозицій профспілки.

«Робоча група з фахівців, експертів, науковців розробила проект Стратегії. У ньому передбачені відповідні запобіжники та заходи розвитку лісової галузі. Для Держлісагентства є пріоритетом збільшення лісистості України, ефективна боротьба з незаконними рубками та сталий розвиток. Поруч з цим, в проекті Стратегії закладена інституційна реформа, яка дозволить роз’єднати господарюючу та контролюючу функції, створити ефективну модель державного управління лісами та зберегти висококваліфікованих працівників», – підкреслив Володимир Бондар.

Нагадаємо, що раніше Європейська Бізнес Асоціація наполягала на прозорому реформуванні лісової галузі.

РЕЗОЛЮЦІЯ
“ЩОДО ПОЗИЦІЇ ПРОФСПІЛКИ У ЗВ'ЯЗКУ ІЗ СХВАЛЕННЯМ КМУ СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА НА ПЕРІОД ДО 2022 РОКУ”

Протягом всього періоду своєї діяльності Профспілка працівників лісового господарства України стоїть на позиції забезпечення захисту трудових і соціально економічних прав та інтересів своїх членів,. 

Основними завданнями Центрального комітету та виборних територіальних органів Профспілка визначає забезпечення кожного її члена: робочим місцем відповідно до його професійної підготовки та спеціальності, своєчасне отримання гідної заробітної плати, створення здорових та безпечних умов праці. В цій роботі, на ґрунті соціального діалогу колективно-договірного регулювання досягнуто вагомих успіхів.

Ці досягнення безумовно є результатом стабільної та успішної роботи підприємств лісового господарства, галузевої науки та освіти, профільних спеціалізованих підприємств.

Збори визначають, що останніми роками, в галузі назріла соціальна катастрофа, яка стала результатом непродуманих дій в питаннях фінансування лісогосподарських заходів, втрати Держлісагентством статусу головного розпорядника бюджетних коштів, невдалої кадрової політики з боку Міністра аграрної політики та продовольства України і Кабінету Міністрів України. Такі дії унеможливили діяльність державних лісогосподарських підприємств Півдня та Сходу країни.

Як наслідок велика кількість фахівців-лісівників звільннились з роботи, що поставило під загрозу забезпечення охорони та захисту унікальних рукотворних насаджень в цих регіонах, проведення на належному рівні заходів з підвищення продуктивності, поліпшення якісного складу лісів. Такі дії негативно впливають на екологічний стан держави. 

Незважаючи на багаточисельні звернення Профспілки до всіх інститутів влади, аж до акції протесту під стінами Кабінету Міністрів України та Міністерства аграрної політики і продовольства, фінансування лісогосподарських робіт на Півдні та Сході держави до цього часу не відновлене.

Мало того, 15 листопада ц.р. Кабінет Міністрів України з подачі Міністерства аграрної політики і продовольства кулуарно, в порушення власного ж регламенту схвалює «Стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року», яка навіть не узгоджена з Держлісагентством, Мінфіном, Мінюстом, Мінекономрозвитку, Мінприроди. Окрім того, документ подається як такий, що не потребує громадського обговорення та не стосується соціально-трудової сфери і не впливає на ринок праці Разом з тим передбачається створення «новоутвореного суб’єкта господарювання з корпоративними правами».

З огляду на зазначене, Всеукраїнські збори висловлюють глибоку стурбованість подальшою долею працівників підприємств, нехтуванням їх конституційних прав та можливою втратою підприємствами статусу юридичної особи. 

Всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі виголошують одностайну позицію щодо збереження цілісності лісогосподарської галузі, підприємств, як юридичних осіб, структурної вертикалі державного управління, належного фінансового забезпечення підприємств. 

З цією метою Збори вимагають: 

1. Відмінити рішення Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 року «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року». 

2. Взяти за основу проект «Стратегії розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» розроблений фахівцями лісової галузі, міжнародних експертів та всіх зацікавлених сторін з подальшим доопрацюванням та широким обговоренням в суспільстві та узгодженням з галузевою Профспілкою.

3. Беззаперечної відмови від ідеї створення єдиного лісогосподарського підприємства (компанії), що може привести до ліквідації діючих лісогосподарських підприємств галузі.

4. Унеможливити приватизацію державних лісогосподарських підприємств або передачу їх у концесію. 

5. Звернутися до політичних партій, фракції яких є в парламенті, партій які сформували коаліцію, депутатів мажоритарних округів з вимогою зареєструвати поправку до бюджету наступного змісту:

- відновити фінансування бюджетної програми 2805060 «Ведення лісового і мисливського господарства, охорони і захисту лісів» на 2018 рік в сумі не менше 730 млн.грн., що складає 30% від потреби;

- при формуванні бюджету на 2018 р. передбачити фінансування по коду програми 2805020 «Дослідження, прикладні розробки та підготовка наукових кадрів у сфері лісового господарства в обсязі 25 млн.грн; 

- довести до відома трудових колективів інформацію про відмову підтримки даної пропозиції, при внесенні поправки та голосуванні бюджету в другому читанні, конкретними партіями та депутатами.

6. Прискорити внесення змін до відповідних законодавчих актів, з метою фінансового врегулювання діяльності галузі та створення Лісового фінансового фонду. 

7. Передбачити пряме підпорядкування Держлісагентства Кабінету Міністрів України та виведення його з під координації Міністра аграрної політики та продовольства України.

8. При прийнятті Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» визначити Державне агентство лісових ресурсів України головним розпорядником бюджетних коштів.

9. Термінове внести зміни до Санітарних правил в лісах України з метою забезпечення своєчасного проведення заходів з поліпшення санітарного стану лісів. 

10. Ввести єдиний електронний облік для всіх постійних лісокористувачів.

11. Врегулювати питання методичного забезпечення виконання вимог законів України «Про оцінку впливу на довкілля» та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно з Рамковою конвенцією про охорону та сталий розвиток Карпат», які стосуються лісового господарства, і мінімізацію негативних наслідків їх реалізації для лісової галузі.

12. Звернутися до Міністерства аграрної політики та продовольства України з вимогою терміново внести на розгляд Кабінету Міністрів України проект нормативно-правового акту «Про порядок реалізації деревини» підтриманого Громадською Радою Державного Агентства лісових ресурсів України від 11 березня 2017 року.

13. Звернутися до КМУ з проханням терміново переглянути Закон України « Про оцінку впливу на довкілля», який фактично зупиняє всю промислову діяльність в Україні.

14. Звернутись до КМУ з пропозицією про прискорення призначення нового керівника Державного агентства лісових ресурсів.

Задля збереження трудових колективів лісогосподарських підприємств їх соціального статусу та збереження належного соціально-економічного захисту членів профспілки, недопущення знищення лісогосподарської галузі України, Збори вважають за необхідне:

  • обласним та первинним організаціям профспілки звернутись до депутатів усіх рівнів, органів виконавчої влади на місцях підтримати вимоги лісівничої громадськості щодо виваженого підходу до реформування лісогосподарської галузі;
  • обласним організаціям профспілки 28 листопада, всім одночасно, об 11-00 годині провести мітинги в регіонах перед ОДА та обласними Радами; 
  • залишити за трудовими колективами та профспілковими організаціями право на вжиття, за потреби, арсеналу всіх протестних заходів, визначених законодавством, аж до проведення загальногалузевого страйку у разі невиконання вимог, зазначених вище;
  • завершити роботу зборів після врахування всіх вимог з метою аналізу ситуації та визначення подальших кроків, необхідних для стабілізації ситуації у лісовій галузі.

Текст звернення до КМУ схвалити.

Резолюція прийнята Всеукраїнськими зборами профспілкового активу лісогосподарської галузі 23.11.2017 року.

За матеріалами сайту:  http://lesovod.blogspot.com/

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX