Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Кількість незаконних рубок зросте. Уряд просуває ідею централізації лісової галузі – експерт

Йдеться про створення на національному рівні нового володаря усіх державних за власністю лісів. При цьому ніхто не вів дискусію, а що ж криється за ліквідацією усіх лісогосподарських підприємств із одночаснимстворенням Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період 2017 – 2020 рр.? А відповідь Вам дасть будь-хто, хто причетний до лісової галузі, та про це згодом.
Як «закалялась сталь»
Минулого року суперечки навколо неефективного чи «неефективного» лісового господарства не побачив хіба той, хто принципово не бачить медійних повідомлень. Відеоряди зі зрубаними лісосіками, подекуди лисі карпатські хребти навряд чи залишили кого байдужим.
Попри наявність низки великих проблем у галузі, і в тому числі дійсно втрату керівництва процесами, та формування цілих незаконних кластерів від правоохоронних органів до тих, хто зобов'язаний опікуватися, а не красти ліс, масштаб висвітлення у ЗМІ незаконних рубок, та кількість матеріалів на цю тему дійсно вийшли вражаючими.
І вже тоді можна було розгледіти обриси інформаційної операції, зміст якої у просуванні ідеї «Лісова галузь працює (читай керується) неефективно, незадовільно і її слід реформувати (реорганізувати, ліквідувати)». Так чи інакше, інформаційне тло вийшло сформованим – галузь у кризі і щось слід негайно робити. Відповідь хоч і дещо забарилася, та з'явилася на поверхні власне опісля засідання КМУ 15.11.2017 року.

Дата публікації: 23.11.2017 | Кількість переглядів: 5 | Детальніше...
23 листопада – Всеукраїнські збори Профспілки лісового господарства

23 ЛИСТОПАДА – ВСЕУКРАЇНСЬКІ ЗБОРИ ПРОФСПІЛКИ ЛІСОВОГО ГОСПОДАРСТВА ЩОДО СХВАЛЕННЯ УРЯДОМ СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ


23 листопада 2017 року відбудуться Всеукраїнські збори профспілкового активу лісогосподарської галузі, на яких розглядатиметься питання щодо позиції Профспілки у зв’язку із схваленням Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року.
Дата публікації: 22.11.2017 | Кількість переглядів: 13 | Детальніше...
Ліси належать не Кабміну, а народу, - звернення народних депутатів

Народні депутати-свободівці звернулися до Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана та до Президента України Петра Порошенка з вимогою не підписувати Стратегію сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.

Дата публікації: 22.11.2017 | Кількість переглядів: 9 | Детальніше...
Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збере

УКАЗ 
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ 

№381/2017


Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду

З метою забезпечення сталого природокористування, розвитку лісів, удосконалення системи державного управління у сфері охорони, захисту, використання та відтворення лісових насаджень, ведення лісового господарства, а також збереження цінних природних комплексів та екосистем, розвитку заповідної справи постановляю:

1. Кабінету Міністрів України:

1) розробити та внести на розгляд Верховної Ради України законопроекти щодо:

а) удосконалення системи фінансування та розвитку лісового та водного господарства, зокрема, шляхом створення державного фонду розвитку лісового господарства та державного фонду розвитку водного господарства, визначивши джерела їх наповнення та напрями спрямування коштів, у тому числі передбачивши можливість зарахування до таких фондів відповідно рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів та рентної плати за спеціальне використання води, - до 1 грудня 2017 року;

Дата публікації: 22.11.2017 | Кількість переглядів: 12 | Детальніше...
Москаль різко розкритикував наміри влади щодо реформи в лісовому господарстві. Ліс буде знищено

Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль різко розкритикував наміри влади реформувати лісове господарство, бо це призведе до масової вирубки лісів

"Ось супутникове фото кордону України (в межах Закарпатської області) й Румунії. Влітку воно подавалося псевдо-активістами без позначень країн із заголовками про «масову, нищівну вирубку лісу на Закарпатті».


Насправді на Закарпатті ліс неушкоджений, це територія Карпатського біосферного заповідника в Рахівському районі, де вирубка взагалі заборонена.

Зате румунський бік Карпат вирізаний під корінь, а гори понівечені трелювальними волоками. Усе це – результат концесії, в яку Румунія віддала свій ліс одній австрійській фірмі.

Дата публікації: 20.11.2017 | Кількість переглядів: 15 | Детальніше...
В Івано-Франківській ОДА обговорили розширення меж національних природних парків

 15 листопада в залі засідань ОДА відбулася нарада з питань розширення меж національних природних парків Івано-Франківщини. У її роботі взяли участь перший заступник голови ОДА Марія Савка, начальник управління екології та природних ресурсів ОДА Ріяфет Гасимов, начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Руслан Осташук, керівники профільних департаментів облдержадміністрації і національних парків області, експерти та науковці.

Дата публікації: 16.11.2017 | Кількість переглядів: 20 | Детальніше...
Міністр екології подав прохання в Кабмін про ліквідацію Держекоінспекції

      Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак направив в Кабінет міністрів прохання про ліквідацію Державної екологічної інспекції України, пояснивши ліквідацію цілого відомства крайньою корумпованістю.

    Про це він сказав в інтерв'ю Фокус.  «Я вважаю, що вилікувати від корупції Державної екологічної інспекції неможливо», - сказав він.

Дата публікації: 16.11.2017 | Кількість переглядів: 22 | Детальніше...
В облуправлінні відбулась презентація програмного продукту «Лісовпорядник»

Захід провели 8 листопада в Тернопільському обласному управлінні лісового та мисливського господарства для головних лісничих та інженерів лісового господарства. Участь у ньому взяли головні спеціалісти відділу лісового та мисливського господарства, охорони та захисту лісів облуправління, а також заступник начальника – начальник відділу лісових ресурсів та економіки Любомир Ничка.

Метою програми, яка перебуває поки що в стадії розробки, є полегшення та автоматизація проведення робіт з моніторингу стану лісового фонду. Наразі розробники програми – представники ТОВ «Софтілс» Ігор Алексіюк та Олег Тисяк репрезентують її лісгоспам, а враховуючи живе спілкування зі спеціалістами, які виконують лісогосподарські роботи, нотують для себе зауваження і пропозиції з їхнього боку, аби удосконалити програмний продукт.

Програмний комплекс «Лісовпорядник» наразі працює в тестовому режимі, і його використовують деякі лісгоспи інших обласних управлінь. Розробники обіцяють повну готовність програми на середину січня.

Дата публікації: 16.11.2017 | Кількість переглядів: 19 | Детальніше...
«БІОЛОГІЧНА ПОЖЕЖА», ЩО НЕ МАЄ КОРДОНІВ

Всихання хвойних дерев набуває масштабів загальнодержавної біди

Спільна заява лісівників України і Білорусі
Під час візиту до України представників Міністерства лісового господарства Республіки Білорусь підписано спільну заяву від Міністерства та Державного агентства лісових ресурсів України у рамках спільної сесії Комітету по лісу і лісової галузі ЄЕК ООН та Європейської лісової Комісії ФАО.

Лісівники двох держав підкреслили необхідність розробки стратегії та комплексу заходів щодо запобігання та боротьби зі шкідниками і хворобами лісу в умовах зміни клімату з урахуванням транскордонного аспекту, а також проведення заходів з профілактики та боротьби з проблемою.

Спільну заяву підписали заступник Міністра лісового господарства Республіки Білорусь Леонід Дем’яник та заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Дата публікації: 13.11.2017 | Кількість переглядів: 28 | Детальніше...
Реформація, деградація чи профанація?

Лісова галузь роками потерпає від прогалин у системі управління Держлісагентства – відомства, яке опікується 73% державних лісів України. Законодавчі колізії і «чорні діри» у лісовій сфері – результат адміністративних змін часів Януковича. До так званої «реформи Мірошниченка» 2010-2011 року лісами опікувався Державний комітет лісового господарства (Держкомлісгосп), а його роботу координувало Міністерство охорони навколишнього природного середовища (сьогодні Міністерство екології). Реформа реорганізувала Держкомлісгосп у Держлісагентство і підпорядкувала його Міністерству аграрної політики. Держлісагентство мало управляти ресурсами, тобто господарювати у лісі, тоді як Мінагро – формувати і впроваджувати галузеву політику. Формула взаємодії, яка працювала в уяві реформаторів, в реальності функціонує лише на папері. А як інакше? Адже в Міністерстві агрополітики за ліси, які покривають 16% території країни та щороку приносять десятки мільярдів прибутку, відповідає… аж одна людина. Чи може одна, навіть мегафахова людина, формувати та реалізовувати політику цілої галузі? Фізично це неможливо, тож на практиці Держлісагентство, не маючи повноважень, пише для себе закони, які саме впроваджує і слідкує за їх дотриманням, саме господарює, саме розподіляє ресурси і саме себе контролює, як у пісні «сам п’ю, сам гуляю, сам стелю і сам лягаю». Така ситуація, по-перше, – родючий ґрунт для корупції будь-якого штибу. Високий рівень зловживань у галузі визнала навіть очільниця Держлісагентства Христина Юшкевич (щоправда, вже «екс»). По-друге, структура, яка фактично виконує законотворчу, виконавчу та контролюючу функції, апріорі не зацікавлена у проведенні ефективної державної політики та реформуванні.

Дата публікації: 13.11.2017 | Кількість переглядів: 30 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX