Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Олександр КВАТИРКО: «У 2019 році головне завдання — ​вистояти»

Незабаром українців очікує відразу дві кампанії — ​вибори Президента та парламенту. А політики часто спекулюють на темі лісового господарства, аби отримати дивіденди в очах потенційних виборців. Очевидно, цьогоріч подібних «експертів» галузі буде ще більше

У таких умовах працювати дуже непросто. Лісівники, які звикли доводити свою «профпридатність» копіткою роботою, мусять уміти давати відсіч словом, адже стають заручниками політики, популістських законопроектів та передвиборчих обіцянок.

Ще одна проблема — ​бажання зацікавлених людей видати за головних ворогів лісу… самих лісівників! Відповідь на запитання, хто більше шкодить лісам — ​короїди чи популісти, дасть лише час, якого, на жаль, нема, адже під загрозою може опинитися одна з небагатьох «живих» галузей економіки. Зважаючи на такі реалії, лісам та трудовим колективам, які їх оберігають, потрібно вижити.

Про те, як живе, чи все ж виживає у досить складний час лісова галузь, розмовляємо з Олександром Кватир­ком (на фото) — ​очільником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

«Середня зарплата наших працівників – 10 тисяч гривень»
— Пане Олександре, відомо, що у 2019-й українські лісівники увійшли з низкою законодавчих обмежень, значна частина яких цілеспрямовано перетворює галузь у збиткову. Як виживали у році минулому?
— Виживали через збільшення обсягу і глибини власної переробки, розвиток побічного користування, вкладання коштів у модернізацію, щоб мати плацдарм на майбутнє. Загалом на сьогодні всі підприємства галузі вчаться заробляти гроші, шукати замовників в Україні. Це означає — ​виходити за межі кабінетів, їздити в пошуках клієнтів. Кожен директор лісгоспу, відповідаючи за сотні працівників, знає, що він повинен знайти збут у себе, передусім у країні. Ми готувалися до цього не лише у 2018-му році, ставили нове обладнання, модернізувалися. Будемо зберігати робочі місця та належні умови праці для людей, займемось екологією і енергозбереженням. Отож в області скрізь кипить робота: ремонтуємо, модернізуємо, утеплюємо і маємо результати.

Дата публікації: 13.03.2019 | Кількість переглядів: 110 | Детальніше...
У Луцьку відбудеться з'їзд лісівників України

У Луцьку відбудеться ІІ етап IV з’їзду лісівників України.

Захід розпочнеться о 10 годині в четвер, 14 березня, у Волинському облмуздрамтеатрі, повідомили на Фейсбук-сторінці Державного агентства лісових ресурсів України.

Під час другого етапу з’їзду учасники розглянуть стан реалізації рішень першого етапу з’їду, обговорять подальші кроки та напрями розвитку лісового господарства України.

За результатами буде ухвалено звернення з’їзду до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, перший етап IV з’їду лісівників України відбувся у вересні минулого року. Метою його проведення було ухвалення спільних рішень за участю фахівців лісового господарства, закордонних експертів, представників деревообробного сектору щодо подальшого функціонування та реформування лісового господарства на основі європейських стандартів та досвіду.

Дата публікації: 13.03.2019 | Кількість переглядів: 101 | Детальніше...
Круглий стіл на тему "Український ліс – рубати чи не рубати?"

Круглий стіл на тему "Відкритий лісовий діалог. Частина перша. Український ліс – рубати чи не рубати?"

ЗМІ рясніють інформацією про нелегальні рубки та переповнені суцільною "зрадою" відносно лісового сектору. Складається враження, що вирублено буквально увесь ліс, Карпати лисі, і дихати скоро буде нічим. 

Але чи так це насправді?

Не варто забувати, що ліс – це не лише поновлюваний природний ресурс, але і товар, навколо якого створена ціла лісогосподарська галузь, де працюють більше 100 000 громадян України. 

Дата публікації: 06.03.2019 | Кількість переглядів: 142 | Детальніше...
Публічний звіт заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря

22 лютого 2019 року відбудеться публічний звіт заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря. Під час звіту буде презентована інформація про основні результати діяльності лісового господарства у 2018 році.

З повним Публічним звітом можна ознайомитися тут https://bit.ly/2BBi2T1

Регламент заходу:
10:00 – 10:30 – презентація публічного звіту.
10:30 – 11:00 – запитання та відповіді.

Запрошуємо взяти участь у заході представників Громадської ради при Держлісагентстві, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, засобів масової інформації, експертів.

Місце проведення: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16, прес-центр Українського національного інформаційного агентства «Укрінформ».

Інформацію про учасників просимо надати до 15:00 години 21 лютого 2019 року на електронну адресу: press_lis@ukr.net (ПІБ, назва організації або ЗМІ, контактний телефон). Тел.: (044) 234-23-48

Завантажити звіт можна за посиланням

 

Дата публікації: 19.02.2019 | Кількість переглядів: 153 | Детальніше...
Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне використання об’єктів тваринного світу

Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне використання об’єктів тваринного світу як природних ресурсів загальнодержавного значення


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від_____________2019 р. №_____
м. Київ
Про затвердження Порядку видачі дозволів на спеціальне використання об’єктів тваринного світу як природних ресурсів загальнодержавного значення та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459

Відповідно до статті 17 Закону України «Про тваринний світ» Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Порядок видачі дозволів на спеціальне використання об’єктів тваринного світу як природних ресурсів загальнодержавного значення (додається).

2. Абзац третій пункту 9 Положення про порядок установлення лімітів використання природних ресурсів загальнодержавного значення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 серпня 1992 року № 459 «Про порядок видачі дозволів на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду і встановлення лімітів використання ресурсів загальнодержавного значення» (ЗП України, 1992 р., № 9, ст. 217; 1994 р., № 8, ст. 209; Офіційний вісник України, 1999 р., № 31, ст. 1612, № 50, ст. 2440; 2000 р., № 49, ст. 2119; 2002 р., № 12. ст. 590; 2004 р., № 25, ст. 1650; 2006 р., № 22, ст. 1635; 2007 р., № 39, ст. 1550; 2012 р., № 95, ст. 3850; 2013 р., № 87, ст. 3214; 2016 р., № 4, ст. 239, 2017 р., № 88, стор. 93, стаття 2701) виключити.

Прем’єр-міністр України                                 В. ГРОЙСМАН
Дата публікації: 12.02.2019 | Кількість переглядів: 163 | Детальніше...
Володимир БОНДАР: "Україна має шанс створити принципово новий лісовий сектор"

 
Минулий рік для лісової галузі України був непростим, бурхливим і багатим на позитивні зміни.
Рік прийдешній обіцяє бути ще інтенсивнішим. Про це та інше — із заступником голови Державного агентства лісових ресурсів України (ДАЛРУ) Володимиром Бондарем.
— Володимире Нальковичу, яка нинішня "лісова" політика держави, як виконуються зобов'язання президента, Верховної Ради й уряду щодо галузі?
 — Упродовж звітного року було проведено три засідання Комітету ВР України з питань агрополітики, на яких обговорювалися проблеми розвитку лісового господарства. З ініціативи Товариства лісівників України на базі Іванківського держлісгоспу відбулося виїзне засідання екологічного комітету з питань усихання сосни в українському Поліссі. У жовтні 2017 року в Івано-Франківську відбулася нарада за участі президента України Петра Порошенка з порядком денним "Про сталий розвиток Карпат". Невдовзі за її результатами група фахівців галузі підготувала указ президента №381/2017 "Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об'єктів природно-заповідного фонду", який підписано 21 листопада 2017 року. За останнє десятиріччя це найбільш місткий і комплексний указ президента, який урегульовує проблемні питання лісового господарства й екології. Залишається один важливий нюанс — його виконання урядом. В указі є три надважливі доручення уряду, яких не виконано з вини самого уряду: створення фонду фінансування лісового господарства; затвердження Програми "Ліси України до 2030 року"; затвердження Державної стратегії розвитку деревообробної промисловості. Вони стануть предметом обговорення у березні нинішнього року.
Ми спільно з Національним університетом біоресурсів і природокористування розробили законодавчі зміни, які внесено до Податкового і Бюджетного кодексів України на 2019 рік, і, вперше від 2016 року, отримано фінансування лісів Півдня та зменшено податкове навантаження в частині земельного податку на ліси з 5% до 0,1. За останні три роки було підготовлено 10 проектів законів України, п'ять з яких уже працюють. Нам вдалося відстояти державну власність на ліси, незважаючи на ухвалене урядом 4 липня 2017 року рішення про їх концесію. Призупинено розроблену Стратегію розвитку лісового господарства, в якій передбачалась і концесія, і створення однієї лісової компанії: вона не відповідає інтересам України. Наше звернення щодо цього важливого документа підтримали адміністрація президента та облради всіх ресурсних областей. І знайшло підтримку в указі президента. Таке рішення підтверджує тезу, що ринкові механізми не забезпечують вирішення стратегічних завдань організації раціонального використання та охорони природних ресурсів.

Дата публікації: 07.02.2019 | Кількість переглядів: 199 | Детальніше...
Вірю у лісову галузь

                         Інтерв’ю Віктора Червоного

Ми продовжуємо рубрику, у якій ведемо мову з колишніми керівниками лісової галузі. сьогодні гість редакції — Голова Державного комітету лісового господарства України 2005-2006 років, перший віце-президент Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь, Заслужений працівник лісового господарства України Віктор Червоний.

— Вікторе Олександровичу, як би Ви проаналізували той стан справ, у якому опинилася сьогодні галузь?

— Лісова галузь завжди показувала високу результативність, і нині вона продовжує ефективно працювати, на жаль, тільки на виживання, незважаючи на всі перепони, які їй чинять окремі політики. Сьогодні лісівників безпідставно звинувачують у «всіх гріхах».

Але треба бути об’єктивним: у кожній галузі є порядні і непорядні люди. На жаль, ми живемо у такому суспільстві сьогодні, де не можна сказати, що усі абсолютно чесно працюють, але у більшості - це фахові і чесні люди, які віддали все своє життя лісу. І сьогодні відбувається все це чисто з політичних інтересів окремих політиків, аби прибрати до рук - назвемо речі своїми іменами — останню державну власність. І весь час формують думку суспільства, що це - галузь злодіїв, вона працює неефективно, а раз неефективно. треба її реформувати, а реформувати яким чином? Треба передати у приватні руки! Це ж не нове!

Сьогодні вже якісь паростки надії з’явилися: в держбюджеті 2019 передбачені хоч невеличкі, але кошти для допомоги лісогосподарським підприємствам Півдня і Сходу. На щастя, нинішнє керівництво галузі дослухається до фахівців, але мінусом є те, що керівництво недоукомплектоване. Погано, коли в державі в багатьох сферах немає повноцінно призначених керівників, а працюють «виконуючі обов’язки», які не несуть повної відповідальності за свої рішення.

Я з великою повагою ставлюся до Володимира Бондаря, як до людини, яку знаю те з 2005 року як керівника Волинської області, і який має достатній досвід господарника і політика, і який, спираючись на підтримку фахівців лісогосподарської галузі, може достатньо ефективно управляти галуззю (якби йому ще дали б таку можливість!).

Галузь вистояла за рахунок солідарності здорових сил і за рахунок фінансової підтримки ресурсних областей. Ситуацію вдалося утримати під контролем.

Дата публікації: 04.02.2019 | Кількість переглядів: 135 | Детальніше...
ВОЛОДИМИР БОНДАР: «БАЧИМО ПОВНЕ РОЗУМІННЯ ПРЕЗИДЕНТСЬКОЮ ВЕРТИКАЛЛЮ ВЛАДИ ПИТАНЬ ЛІСОВОЇ ГАЛУЗІ»

Про те, яким видався для лісівників минулий рік та чого чекати працівникам галузі в році 2019 наша розмова з заступником Голови Держлісагентства Володимиром Бондарем

– Володимире Нальковичу, минулий рік для лісової галузі виявився досить напруженим і неоднозначним. Ваша оцінка викликів та результатів діяльності галузі у минулому році. 

– Вже сьогодні можемо говорити, що за результатами роботи 2018 року, не найкращого для розвитку лісової галузі, підприємствами сплачено понад шість мільярдів гривень податків.

Безперечно, рік був важким, дуже багато викликів, на які доводилося і доводиться реагувати зараз. Оскільки, на жаль, є люди в державі, які свідомо працюють над знищенням лісової галузі, ускладненням її функціонування для того, аби системно підійти до приватизації лісового ресурсу країни. Виклики того року є наслідками політики, з ними нам доводилося боротися.

Показником серйозних проблем, виявленням протесту, можна так сказати, став IV З’їзд працівників лісової галузі. Проте щоденна боротьба проходила постійно. 

Серед глобальних викликів – проект невідомої стратегії розвитку галузі, який виносився на розгляд Уряду. Її зміст не давав би можливості розвиватися лісогосподарським підприємствам, а зводив їх до єдиної управляючої структури. Яку відповідно легко можна було б згодом приватизувати. 

Минулого року ми працювали над змінами до законодавства щодо недопущення приватизації і концесії лісів. Ще у першій декаді того року ця проблема стояла досить гостро і на рівні Верховної Ради, і на рівні Уряду. Глобально обговорювалася можливість передачі у концесію лісгоспів і лісового фонду України. Нам вдалося прописати у проекті закону про концесії, який прийнятий у першому читанні, що ліси не можуть бути віддані у концесію. 

Дата публікації: 24.01.2019 | Кількість переглядів: 737 | Детальніше...
Зустріч керівництва Київського управління лісового та мисливського господарства з екологом Борейком

22 січня 2019 року в Київському обласному та по м. Києву управлінні лісового та мисливського господарства відбулася виробнича зустріч начальника управління Олексія Бойко та директора Київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, за участю першого заступника начальника управління Руслана Гузенка, фахівців управління та представників державних лісогосподарських підприємств.

В ході зустрічі розглядалися питання щодо стану територій та об’єктів природно-заповідного фонду.

За підсумками робочої зустрічі окреслено плани співпраці на найближчу перспективу щодо виявлення цінних природних комплексів та розширення лісових територій природно-заповідного фонду.

Дата публікації: 24.01.2019 | Кількість переглядів: 752 | Детальніше...
Привітання Володимира Бондаря з Новим 2019 роком

                      Шановні колеги, лісівники!

Щиро вітаю всіх працівників лісового та мисливського господарства з прийдешнім святом – Новим 2019 роком!


Рік, що минає, був непростим, але маємо тверде переконання, що у нас вистачить натхнення та сили волі, щоб подолати всі труднощі.

Наша сила – у єдності! Наша велика лісівнича родина завжди славилася взаємодопомогою та підтримкою один одного. І в новому році ми маємо всі шанси стати ще сильнішими.

Упевнений, нам вистачить мудрості здійснити все задумане, щоб прийдешній рік став роком перемог для блага вільної та Незалежної України.

Нехай у новому році результати нашої щоденної й невтомної праці стануть надійним фундаментом для розвитку лісової та мисливської галузей. Адже будь-які досягнення можливі, якщо до них щиро прагнути, відчуваючи плече підтримки однодумців, колег і друзів.

Дата публікації: 31.12.2018 | Кількість переглядів: 1024 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX