Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Ситуація складна. Лісівники в багатьох випадках притиснуті до стінки, - Володимир БОНДАР

Чим живуть лісівники?

На що можуть сподіватися і до чого готуватися? Яких змін чекати? Про основні
питання однієї зі стратегічних галузей України говоримо із заступником голови
Державного агентства лісових ресурсів України Володимиром Бондарем.

– Володимире Нальковичу, найперше, що хочу запитати: з чим лісова галузь увійшла у 2018-й? Адже попередній рік був не з легких…

– Ви правильно кажете: рік був складний. Увійшли у 2018-й із певними досягненнями і серйозними планами. Щодо досягнень, то вважаю: навіть за такого – одного із найнесприятливіших років останнього часу і з точки зору фінансування, і з точки зору невизначеності загальної державної лісової політики, – все ж вдалося зберегти динаміку розвитку лісового господарства. За основними напрямками, ми, якщо не здобули прогресу, то принаймні – не зменшили здобутків і продовжили розвиток. Але є питання. Це стосується того ж лісорозведення. Як не прикро визнавати, тут уже намітилась тенденція до зменшення. У першу чергу йдеться про території Півдня і Сходу, де роботу з лісовідновлення, на жаль, ми не ведемо зовсім. І це дуже загрозлива тенденція.

Одним із серйозних зрушень вважаю те, що нам вдалося погасити та уникнути накопичення (за винятком окремих підприємств) заборгованості по заробітній платі на Сході та Півдні. Вдалося зберегти достатньо високий рівень заробітної плати на підприємствах ресурсних областей.

Іноді на ентузіазмі працівників і завжди на їх професійності – змогли втримати ситуацію і досягнути серйозних результатів із точки зору запобігання розвитку та поширення пожеж, виникнення верхових пожеж і таке інше.

Дата публікації: 22.02.2018 | Кількість переглядів: 1151 | Детальніше...
Схвалена стратегія направлена на передачу лісів у приватні руки

Щось не дуже, м'яко кажучи, йдуть реформи в Україні — чи то в медицині, чи в освіті, чи в поліцейській галузях тощо. Підійшла черга і до лісової сфери. Поле діяльності тут — різноманітне, а головне, прибутково-виграшне. І перш за все для тих, хто розпочинає так звані реформи, в реальності яких чистісінька імітація.

Якщо вести мову про лісову галузь, то керівництво Держлісагенства вже поспішило заявити про недопустимість передачу лісів у концесію чи приватні руки. І ось чому.

«В Україні наразі відсутній документ лісової політики як Закон України, який би визначав бачення держави щодо основоположних пов’язаних з лісом питань, зокрема, розподілу власності на ліси, ролі держави у збалансованому лісоуправлінні, напрямків та цілей розвитку лісового господарства як на національному, так і на регіональному рівнях. Такий документ дійсно потрібен, але ми розуміємо, що, враховуючи його всеохоплюючий характер та необхідність врахування думки всіх зацікавлених сторін, — його розробка вимагатиме значного періоду часу», — зазначив нещодавно заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час виїзного засідання парламентського Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.
Він проінформував народних депутатів про стан реформування лісового господарства. За його словами, деякі норми лісового господарства України застарілі та вимагають удосконалення. На ситуацію впливає і відсутність бюджетного фінансування лісогосподарської діяльності з 2016 року.

Дата публікації: 21.02.2018 | Кількість переглядів: 1250 | Детальніше...
Публічний звіт Держлісагентства за 2017 рік

27 лютого 2018 року відбудеться публічний звіт заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимира Бондаря (завантажити).

Під час звіту буде презентована інформація про проведені заходи, виконані завдання та їх результати, використані кошти державного бюджету та інші питання щодо діяльності Агентства у 2017 році.

Регламент заходу:

10:00 – 10:30 – презентація публічного звіту

10:30 – 11:00 – запитання та відповіді

Запрошуємо взяти участь у заході представників громадської ради, громадських об’єднань, організацій роботодавців, професійних спілок, засобів масової інформації, експертів.

Місце проведення: м. Київ, вул. Ш. Руставелі, 9а (Державне агентство лісових ресурсів, 6 поверх, зала засідань).

Відповідальний структурний підрозділ: Сектор міжнародних відносин, науки та зв’язків з громадськістю.

Контактна особа: Колєчкін Валентин Юрійович, прес-секретар, тел.: (044) 234-23-48.

Інформацію про учасників просимо надати до 12:00 год. 26 лютого 2018 р. на електронну адресу: press_lis@ukr.net

20.02.2018

Дата публікації: 21.02.2018 | Кількість переглядів: 1124 | Детальніше...
На Тернопільщині може з’явитися 150 гектарів нових лісів

У цьому році лісогосподарські підприємства Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства планують створити лісових захисних насаджень на площі 150 гектарів.

Так, 2017 року лісівники створили 60,5 гектарів нових лісів та виконали обсяги створення лісових захисних насаджень, передбачених Програмою розвитку лісового господарства Тернопільщини на 2017-2021 роки за звітний рік. Про це повідомили у прес-службі Тернопільського ОУЛМГ.

Торік підприємства управління провели значну роботу з підбору самосійних і деградованих земель під заліснення. Всього – 3477,2 гектари. Отримано дозволів на виготовлення документації із землеустрою на загальну площу 1249 гектарів, у тому числі самосійних лісів – 487,7 гектарів та 761,3 гектари деградованих земель. Підприємствами укладено угод на виготовлення документації із землеустрою на нові ліси загальною площею 473,6 гектарів.

Дата публікації: 19.02.2018 | Кількість переглядів: 1108 | Детальніше...
Аграрний парламентський комітет обговорив "лісові" питання у Львові. ВІДЕО

                         Аграрний парламентський комітет обговорив "лісові" питання у Львові. ВІДЕО

 

 

 

Державне агентство лісових ресурсів України
Опубликовано: 15 лютого 2018 р.

Аграрний парламентський комітет обговорив "лісові" питання у Львові. ВІДЕО

Дата публікації: 16.02.2018 | Кількість переглядів: 1114 | Детальніше...
Володимир Бондар розповів про удосконалення нормативної бази лісового господарства

Під час виїзного засідання аграрного Комітету Верховної Ради України, яке відбулося 13 лютого у Львові, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар розповів про удосконалення нормативно-правової бази лісового господарства. «Проект Стратегії Держлісагентства містить перелік нормативно-правових актів, які регламентують різні аспекти ведення лісового господарства та потребують термінової розробки чи удосконалення. І такі проекти змін ми розробили», — зазначив він.

  Зокрема, за словами Володимира Бондаря, потребує внесення змін до Лісового кодексу щодо врегулювання питань проведення національної інвентаризації лісів, функціонування державної лісової охорони; нормативне врегулювання функціонування електронного обліку деревини в лісах постійних лісокористувачів, які не належать до сфери управління Держлісагентства. Це питання стоїть на порядку денному вже протягом довгого періоду часу, але до сих пір не врегульоване.

Також заступник Голови Держлісагентства звернув увагу на те, що проблема нелегальних рубок останніми роками посилилась у зв’язку з погіршенням економічного становища в державі, низьким рівнем зайнятості населення та можливістю збуту незаконно заготовленої деревини.

«Збільшилась кількість злочинних груп обладнаних останніми технічними новинками. Вони діють зухвало, переважно в нічний період та скоюють напади на лісову охорону», — підкреслив Володимир Бондар.

 

Дата публікації: 15.02.2018 | Кількість переглядів: 1090 | Детальніше...
Штрафи за знищення природи збільшать в п'ять разів

Парламентарії намагаються впровадити не тільки європейські стандарти у всіх сферах життя громадян, але і європейські штрафи для порушників. Про це повідомляє ZIB.
Як повідомляється, група народних депутатів зареєструвала проект закону "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо впровадження європейського досвіду при здійсненні державного природоохоронного контролю)" (№8026).
У проекті передбачено зростання більш ніж в п'ять разів штрафів за порушення норм державної власності і правил користування надрами, водами, лісами і тваринами, рибними ресурсами тощо.
Зокрема, штрафи накладатимуться при порушенні правил полювання: на фізичних осіб - від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1700-5100 грн.), На чиновників - від 150 до 450 неоподатковуваних мінімумів (2550-7650 грн.). Повторне порушення правил полювання буде тягнути за собою накладення штрафу на громадян від 300 до 625 н.м.д.г. (5100-10625 грн.) З конфіскацією рушниць або позбавленням права полювання на термін до трьох років.
Найбільше буде каратися засмічення лісів відходами - для громадян від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів (5100-8500 грн.) і для посадових осіб - від 500 до 1000 н.м.д.г. (5100-17000 грн.).

Дата публікації: 14.02.2018 | Кількість переглядів: 1094 | Детальніше...
Рибак шукатиме шляхи вирішення нагальних проблем лісової галузі в Україні

13 лютого 2018 року у Національному лісотехнічному університеті України відбудеться виїзне засідання Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, під час якого на вимогу працівників лісової галузі буде розглянуто питання “Проблематика реформування лісового господарства України”.

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак. 

Наприкінці минулого року Кабміном була схвалена “Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року”. Але на думку працівників галузі, цей документ не відповідає її інтересам та положенням Лісового кодексу.

Зокрема, категоричне заперечення у них викликає задекларований намір Уряду ліквідувати державні лісогосподарські підприємства, як самостійних суб’єктів господарювання та створення нового суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства, а також не врахування пропозицій про заборону концесії і приватизації державних лісів.

Дата публікації: 13.02.2018 | Кількість переглядів: 1148 | Детальніше...
Лісові карти тепер доступні для громадськості!

Протягом багатьох років лісогосподарські підприємства свідомо обмежували доступ громадськості, науковцями, туристам і навіть природоохоронним чиновникам, до матеріалів лісовпорядкування, посилаючись на те, що данні документи є тільки «для службового користування».

У вищезгаданих матеріалах (таксаційних описах та планах лісонасаджень) міститься інформація про розташування, віковий та породний склад лісових ділянок, тому без неї складно проводити якісні наукові дослідження або здійснювати громадський контроль за проведенням рубок.

Дата публікації: 12.02.2018 | Кількість переглядів: 1251 | Детальніше...
Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину

Лісові господарства Прикарпаття через бюрократичні перепони не можуть прибрати вітровальну деревину
Наприкінці червня 2017 року Прикарпаттям пронісся буревій. Стихія, що вирувала три дні, повикорчовувала та поламала дерева на площі 700 га. Найбільше постраждали ліси Ворохтянського лісгоспу. Тут негода пошкодила насадження на площі 212 гектарів (14 100 куб. метрів). З них на площі 12 га пройшлись суцільні вітровали.

Дата публікації: 09.02.2018 | Кількість переглядів: 1073 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX