Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Остап Семерак: « Наступного року заплановано розширення територій 6 національних природних парків»

Україна активно працює над розширенням територій природно-заповідного фонду. Про це міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак заявив під час підсумкової прес-конференції. 

«Уряд ухвалив рішення про розширення території двох національних природних парків загальною площею майже 5 тис га, а також підтримав створення гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Приморський», який охоплює прибережну акваторію Азовського моря загальною площею 13 тис 115 га.», - сказав він. 

Міністр також повідомив, що вже підготовлено пакет документів для розширення територій 6 національних природних парків. Серед яких, «Нобельський» на Рівненщині, «Бойківщина» на Львівщині, «Західне Побужжя» на Волині, «Куяльницький лиман» на Одещині та в інших регіонах. 

Остап Семерак також повідомив, що важливим цьогорічним досягненням в природно-заповідній справі стало включення Комітетом Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО 9 ділянок букових пралісів та старовікових лісів України до складу об’єкту Всесвітньої природної спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та давні букові ліси Європи.

Дата публікації: 21.12.2017 | Кількість переглядів: 1507 | Детальніше...
Карпати в обмін на півтисячі робочих місць: чим загрожує лісам завод Швайкгофера в Коломиї

Запуск потужного лісопереробного заводу австрійської компанії Holzindustrie Schweighofer може мати катастрофічні наслідки для лісів області і карпатського регіону в цілому.

Останній і найбільший в Європі незайманий осередок дикої природи при сприянні українських чиновників взявся вбити австрійський мільярдер Джеральд Швайкгофер, власник надпотужної деревообробної компанії Holzindustrie Schweighofer, значна частина мережі лісопилень якого працює за рахунок лісу румунських Карпат і українських "дров»" пише журналіст-розслідувач Петро Чечелюк на Українському лісовому порталі

Як повідомляє Фонд WWF Румунії, який відслідковує заготівлю незаконної деревини в Карпатах, висновки з цього моніторингу вкрай сумні: за 6-8 років в гірському масиві сусідньої держави може не залишитись й сліду від комерційної деревини.

Дата публікації: 21.12.2017 | Кількість переглядів: 1626 | Детальніше...
Державні лісгоспи хочуть ліквідувати

Схвалена Кабінетом Міністрів «Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року» передбачає реформування Державного агентства лісових ресурсів і ймовірну ліквідацію державних лісгоспів як самостійних суб’єктів господарювання.

Згідно з новою Стратегією передбачено створення єдиної господарюючої структури в лісовому господарстві.

Проте, за словами представників лісгоспів схвалена урядом Стратегія суттєво відрізняється від варіанту, який обговорювався з асоціаціями та представниками галузі. Фактично, вона не містить напрямків розвитку лісової галузі, а зосереджена лише на реформуванні Держлісагентства та створенні нового органу.

Дата публікації: 18.12.2017 | Кількість переглядів: 1619 | Детальніше...
Прем’єр назвав протести лісівників в Україні штучними

Нещодавно країною прокотилася хвиля протестів працівників лісової галузі. Масово вийшли на мітинги лісівники чи не з усіх областей, в тому числі і з Полтавщини. Нагадаємо, вони виступають проти передачі лісових господарств у концесію та не погоджуються зі Стратегією реформування лісового господарства, яку нібито кулуарно ухвалив Уряд 15 листопада 2017 року, хоча її й досі немає на офіційному порталі Кабінету Міністрів. Журналістка «Кола» поросила прокоментувати ситуацію у Володимира Гройсмана, Прем’єр-міністра України під час національного прес-клубу реформ для регіональних ЗМІ «Децентралізація: підсумки та досягнення 2017 року, завдання на наступний рік».

– Я можу сказати, що за останні декілька років лісове агентство ( Державне агентство лісових ресурсів – прим. авт.) не продемонструвало жодних позитивних здобутків щодо наведення ладу в галузі. Хочу підкреслити, що це і екологія, і лісове господарство, за яким потрібно дуже серйозно дбати і працювати, – говорить Глава Уряду. – Я думаю, що воно можу бути абсолютне самодостатнє з точки зору наповненням доходами своїх рахунків, маю на увазі рахунків лісового господарства країни. Треба, щоб вони (очевидно йшлося про працівників лісової галузі – прим. авт.) позашивали там собі кишені. Тому я думаю, що це штучно створена історія. Перед тим, як виходити на будь-які протести треба було звернутися до Уряду зі своїми пропозиціями.
Якщо будуть пропозиції від працівників лісового господарства, як ефективно розвивати господарство, ми завжди будемо підтримувати. Але якщо ми бачимо потайну ціль, то тут треба, ще раз осмислити, чому так відбувається.


Проте чи ухвалена Стратегія реформування лісового господарства Володимир Гройсман так і не сказав, як і не прокоментував ситуацію щодо передачі лісів у концесію. 
Нагадаємо, нещодавно в Полтаві мітингували проти зняття мораторію на продаж землі.

 

Дата публікації: 18.12.2017 | Кількість переглядів: 1440 | Детальніше...
Стратегія без стратега — як не наламати дров у реформуванні лісової галузі

Із серпня цього року просторами Інтернету гуляє новоспечена «Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року». Кабінет Міністрів України схвалив її ще 15 листопада.

Проте після цього покращення для лісової галузі так і не відбулося. Навпаки, депутати аграрного комітету звернулися до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана із резолюцією скасувати Стратегію. Причина? Виявилося, що новації не несуть позитивного характеру ні для населення, ні для громад, ні в реформуванні усієї лісової галузі загалом.

Дата публікації: 14.12.2017 | Кількість переглядів: 2286 | Детальніше...
Мінагрополітики та профспілки розпочали процес узгодження положень Стратегії розвитку лісового госпо

Керівництво Міністерства пристало на пропозиції представників трудових колективів щодо майбутнього лісової галузі. 
Сьогодні, 8 грудня, в Мінагрополітики відбулася зустріч ініціативної групи представників всеукраїнських профспілкових організацій для обговорення основних засад та принципів регулювання та розвитку лісової галузі на п’ятирічну перспективу. Перемовини пройшли під головуванням першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка.

Дата публікації: 12.12.2017 | Кількість переглядів: 1698 | Детальніше...
Ми маємо робити все необхідне, щоб зупинити масове всихання лісів, - Володимир Бондар

Ситуація з масовим всиханням лісів, зокрема соснових на Поліссі, у цьому році стала вкрай критичною. Замовчувати цю проблему не потрібно. На цьому наголосив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар під час наради з лісівниками та працівниками лісозахисних підприємств.

Дата публікації: 12.12.2017 | Кількість переглядів: 1615 | Детальніше...
Заготівлю ялинок обмежено

Попри великий спротив громадськості Прикарпаття вирубуванню дерев у лісах області останніми днями сокири й бензопили в нашому краї запрацювали жвавіше. Причина того банальна — напередодні різдвяно-новорічних свят ринок потребує зазвичай великої кількості вічнозелених красунь, які офіційно почнуть продавати з  10 грудня. Отож, аби стримати ймовірний розгул цієї стихії в регіоні, в ОДА видали спеціальне розпорядження, яким означили ліміти на заготівлю новорічних ялинок для лісових господарств та інших постійних лісокористувачів. 

Дата публікації: 08.12.2017 | Кількість переглядів: 1766 | Детальніше...
Встановлено ліміти на заготівлю новорічних ялинок та гілок в Івано-Франківському ОУЛМГ
news-image
Встановленими лімітами передбачено заготівлю 33 600 новорічних ялинок та 65 000 ялинкових гілок. Ліміти затверджені розпорядженням обласної державної адміністрації.
Найбільше новорічних дерев зрубають у Косівському районному підприємстві «Райагроліс» – 8000 ялинок, Солотвинському та Гринявському лісгоспах – по 4000.
Дата публікації: 07.12.2017 | Кількість переглядів: 1824 | Детальніше...
В НУБіП парламентський комітет з питань аграрної політики та земельних відносин розглянув стратегію

  6 грудня 2017 року. Національний університет біоресурсів і природокористування України вже давно став майданчиком, де відбуваються фахові дискусії, обмінюються думками і приймають важливі державні рішення. Можливо, дух академізму і той темп оновлення, який демонструє університет останні три роки, сприяють консолідації позицій науковців, фахівців, політиків і чиновників. Ось і сьогодні, вчергове, виїзне засідання Комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Верховної Ради України відбулося в НУБіП. А тема, яка зібрала народних депутатів України, стратегічна – реформування лісового господарства.

Дата публікації: 07.12.2017 | Кількість переглядів: 1963 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX