Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Нові європейські стандарти обліку лісопродукції впроваджує Україна

Не з чуток знаємо, що останніми роками у лісовій галузі виникали певні труднощі. Податковий тягар на лісництво — одна з існуючих проблем, яку доводиться, без перебільшення, долати.

В одному з інтерв’ю головний лісівник країни розповів про польський досвід у проведенні реформ. А це і будівництво лісових доріг, реалізація лісу тощо. Серед певних елементів польського досвіду реформування лісової галузі, «цікавою» є і фінансово-господарська складова.

У Польщі лісозаготівельники сплачують тільки один податок — лісовий. Це аналог нашого фіксованого сільськогосподарського податку. База оподаткування — кількість гектарів лісу, що перебуває в користуванні і залежить від площі головних порід дерев і від їх класифікації за якістю. При цьому лісовий податок є місцевим: усі надходження йдуть до бюджету громади, де розташований ліс. Так, у Польщі держава фінансово заохочує лісові громади і стимулює ефективне лісокористування, оскільки податок сплачується незалежно від фінансових результатів лісозаготівельника.

Про ситуацію у лісовій галузі, зокрема в Ніжинському державному лісгоспі, розповідає читачам bilahata.net депутат Чернігівської обласної ради від Аграрної партії України, директор Державного підприємства «Ніжинське лісове господарство» Юрій Болоховець.
– Дійсно ситуація – складна, тому що надто велике податкове навантаження на нас, лісівників! Якщо говорити про цей рік, то воно вже складає більше 43 відсотків – від загального доходу ми платимо у вигляді податків. Звичайно, за таких умов жодне промислове підприємство не може розвиватися. У наступному році у нас знову додаються податки, зокрема податок на землю, 50 відсотків додається до так званої попневої плати, про яку ми вже раніше говорили. А ще ж врахуйте інфляцію… Тож ми вже орієнтовно додаємо в податках близько п’яти мільйонів гривень. Потрібно розуміти: звідки ці кошти брати?!

Дата публікації: 28.12.2018 | Кількість переглядів: 1049 | Детальніше...
Рента за заготівлю лісу у 2019 році підвищиться в два рази

Які зміни для платників рентної плати підготував Закон № 2628

Ренти за спеціальне використання лісових ресурсів за кожним видом деревини у 2019 році зросте на 50% (у новій редакції викладено п. 256.3 ПКУ).

Починаючи з 01.01.2019 не оподатковуються рентною платою урановмісні корисні копалини, видобуті на стадії геологічного вивчення на підставі спеціальних дозволів, отриманих після 1 січня 2018 року (новий п. 252.4.9 ПКУ).

Крім того, в наступному році зростуть ставки рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин. Зокрема це стосується видобутку нафти з покладів, які повністю або частково залягають на глибині до 5000 м - очікується підвищення ставки з 29% до 31%, з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 м - з 14% до 16%.

При цьому рента за видобуток конденсату зменшиться: для покладів на глибині до 5000 м - з 45% до 31%, а з покладів, які повністю залягають на глибині понад 5000 метрів - з 21% до 16%.

Також протягом усього 2019 року до ставки рентної плати за користування надрами для видобування залізної руди застосовується коефіцієнт 1,1 (п. 252.20 ПКУ).

Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів" від 23.11.2018 р. № 2628-VIII.

18.12.2018

 

Дата публікації: 20.12.2018 | Кількість переглядів: 1091 | Детальніше...
У Смілянському лісгоспі продають рідкісні новорічні ялинки

У Смілянському лісгоспі триває активна реалізація новорічних ялинок. Великий вибір ялинок цьогоріч пропонують у нещодавно відкритому Центрі продажу декоративного посадматеріалу на базі Смілянського лісництва, який розміщений понад трасою Київ-Знамянка у селі Балаклея Смілянського району.

Також на початку тижня лісівники облаштували традиційний ялинковий ярмарок у самій Смілі. Крім того, продаж новорічних дерев відбувається у всіх лісництвах підприємства.

Смілянські лісівники задовольнять ялинковий попит навіть найбільш вибагливих споживачів – ялинки, сосни різної величини та розмірів, є також ялинки у контейнерах, в тому числі й блакитні ялинки. І весь цей асортимент за цінами виробника. Загалом Смілянський лісгосп цьогоріч має для реалізації понад три тисячі новорічних ялинок.

Дата публікації: 14.12.2018 | Кількість переглядів: 1088 | Детальніше...
Закарпатцям до відома: як заготовити ялинку, не завдаючи шкоди лісу?

Державні лісогосподарські підприємства розпочинають реалізацію новорічних ялинок, які заготовляються на спеціальних плантаціях або під час проведення рубок формування і оздоровлення лісів. Це зменшує шкоду для навколишнього середовища.

Заготівля новорічних ялинок без шкоди для навколишнього середовища

У галузі проводяться заходи для того, щоб задовольнити потребу в новорічних ялинках, не завдаючи шкоди для лісу:

– на площі близько 5 тис. га створені спеціальні плантації новорічних ялинок, де зростає 15 млн шт. хвойних дерев різних порід та віку;

– щороку в грудні передбачається проведення рубок догляду за лісом в загущених молодняках, де без шкоди для лісу можна вибрати (відсортувати) близько 1 млн. шт. новорічних ялинок;
– є можливість у достатній кількості забезпечити потреби в гілках хвойних порід для створення новорічних композицій, щоб прикрасити оселю оригінальним ялинковим букетом, не рубаючи все дерево.

 

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 1102 | Детальніше...
Уряд України затвердив новий план заходів із збереження букових пралісів

На виконання Указу Президента України від 21 листопада 2017 року «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», Кабінет міністрів України, 21 листопада 2018 р. прийняв Розпорядження № 892-р про «Деякі питання збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи” та сталого розвитку прилеглих до нього територій».
Затверджений План заходів, який за ініціативи та безпосередньої участі автора цієї публікації, розроблено Міністерством екології та природних ресурсів України, включає два великі розділи.
Перший з них передбачає реалізацію комплексу заходів, спрямованих на збереження та охорону української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи», а в другому прописуються найважливіші дії урядових структур та місцевих органів влади, які спрямовані на забезпечення сталого розвитку прилеглих до об’єкта всесвітньої спадщини територій.
Урядовим розпорядженням, насамперед, вимагається від Мінприроди, Міністерства освіта та науки й Держлісагенства забезпечити координацію роботи із збереження української частини природного об’єкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО “Букові праліси і давні ліси Карпат та інших регіонів Європи” (далі — об’єкт всесвітньої спадщини), зокрема, шляхом участі у засіданнях спільного комітету з управління об’єктом всесвітньої спадщини; створенні і впровадженні інтегрованої системи управління об’єктом всесвітньої спадщини; забезпечення співпраці з установами інших країн Європи, що оберігають букові праліси та давні ліси, насамперед з румунськими та словацькими установами, розташованими вздовж українсько-румунського та українсько-словацького кордону; забезпечення провадження діяльності національної керівної групи об’єкта всесвітньої спадщини щодо виконання рішень, прийнятих на засіданнях спільного комітету з управління об’єктом всесвітньої спадщини.

Дата публікації: 06.12.2018 | Кількість переглядів: 1209 | Детальніше...
Лісове господарство потребує посилення державного контролю – Рахункова палата

Держлісагентством не забезпечено виконання його територіальними органами повноважень у частині контролю за дотриманням суб'єктами господарювання чинного законодавства з питань ведення лісового господарства. За відсутності контролю ДФС за її територіальними органами ГУ ДФС у Хмельницькій та Чернівецькій областях не забезпечено повноти і своєчасності сплати податків та інших надходжень до держбюджету суб'єктами господарювання у сфері лісового господарства. Як наслідок, лише по цих двох областях до зведеного бюджету протягом 2016—2017 та першого півріччя 2018 року не надійшло понад 7 млн грн, з яких в ході аудиту сплачено майже 3 млн гривень.

Такі висновки зроблено Рахунковою палатою після перевірки ефективності виконання повноважень органами державної влади Хмельницької та Чернівецької областей щодо своєчасності і повноти сплати податків та інших платежів до держбюджету у сфері лісового господарства. Результати аудиту, відповідальним за проведення якого був член Рахункової палати Цезар Огонь, затверджено на засіданні Рахункової палати.

За неналежного контролю Держлісагенства Чернівецьким обласним управлінням лісового та мисливського господарства не дотримано вимог при видачі сертифікатів про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, не здійснено якісної перевірки достовірності документів, поданих для видачі таких сертифікатів. Встановлено 142 випадки непідтвердження лісокористувачами відпуску лісопродукції, зазначеної у сертифікатах, або невідповідності кількості та сортиментного складу товарно-супровідним документам. У 98 випадках сертифікати видано різним підприємцям на підставі однакових накладних. За підрахунками аудиторів, загальна сума ймовірних додаткових надходжень до держбюджету від штрафів становила б близько 6 млн гривень.

Дата публікації: 22.11.2018 | Кількість переглядів: 1127 | Детальніше...
«Ми будемо з лісами завжди», – Володимир Бондар

Депутат Волинської обласної ради, заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар розповів, що ліси постійно оновлюються, тож у їх вирубці немає нічого поганого.

Про це він розповів у інтерв’ю «Укрінформ».

За його словами, ліс століттями заготовляють та переміщають.

«Ви, напевно, здивуєтеся, коли я вам скажу, що практично кожна лісова ділянка Карпат, за невеликим винятком, у певний період була охоплена лісозаготівлями, а потім відновлена повністю. Така сама ситуація – в Поліській зоні. Ліс росте, він у природний спосіб відходить, він втрачає свої ділові якості – це живий організм – він має свій початок, він має свій кінець. На його місці виростає новий ліс. Це, або природний процес, або кропітка робота лісівників, завдяки якій ліси й відтворюються», - розповів Бондар.

Він зазначив, що лісове господарство створене для того, щоб у той час, коли відповідний ліс має найбільшу ділову вартість, його забрати. І це не стосується заповідних лісів.

«Не дочікуватися, коли він від старості упаде, а просто забрати його, коли він має природну вартість, – і на його місці посадити новий ліс, який так само буде рости і давати все те, що давав старий ліс. І тому лісова наука в Україні, яка налічує не десятки – сотні років, вона планує, як ця процедура має відбуватися. Сотні років визначеної процедури, написані нашими корифеями лісової науки», - сказав депутат Волиньради.

Дата публікації: 31.10.2018 | Кількість переглядів: 1258 | Детальніше...
Нові штрафи та кримінальна відповідальність за незаконну вирубку лісу

В Україні збільшилася адміністративна та кримінальна відповідальність за вирубку лісу. Після підписання президентом відповідного закону про збереження українських лісів і запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів збільшилися штрафи як за зрубану до новорічних свят ялинку, так і за незаконну вирубку ділянки лісу на продаж. Якщо йдеться про завдання істотної шкоди державі, то закон передбачає до 10 років ув’язнення. «Слово і Діло» розбиралося, кому й за що загрожує штраф, а хто може й сісти до в’язниці.
Якщо раніше за зрубану ялинку в лісі можна було відбутися штрафом у 85-170 гривень, то з 1 січня 2019 року, коли набуде чинності новий закон, за вирубану лісову красуню доведеться викласти від 170 до 255 гривень (10-15 неоподаткованих мінімумів доходів громадян). Зловлений на гарячому лісник заплатить від 255 до 510 гривень (15-30 н. м. доходів громадян) штрафу.
Навряд чи браконьєрів зупинять нові штрафи, адже під час «новорічного» сезону вони заробляють істотно більші суми.

Дата публікації: 11.10.2018 | Кількість переглядів: 1285 | Детальніше...
Сьогодні до нас на #ЙОd прийшов відомий лісівник Роман Олійник. ВІДЕО

Роман Романович Олійник – кандидат лісотехнічних наук, навчався і за кордоном, але ще й досвідчений практик - півжиття пропрацював у лісовому господарстві на високих посадах. Знає систему вздовж, впоперек, зсередини і ззовні, її слабкі і сильні сторони. Не боїться чесно про це говорити. 

Судився з обласним і київським лісовим начальством і виграв. Написав свій варіант лісової реформи. Автор десятка аналітичних статей про українські ліси в «Дзеркалі тижня». Словом, на Прикарпатті Роман Олійник експерт з лісу номер один. Говоримо про те, чому лисіють Карпати і хто винен. Рубати чи не рубати. За що не люблять лісників і як повернути повагу. Як крадуть ліс і скільки. Чому хворіє ліс і що з ним буде через 10 чи 20 років. Як його рятувати. 
Дата публікації: 05.10.2018 | Кількість переглядів: 1285 | Детальніше...
Володимир Бондар: напрями реформування лісової галузі мають визначати професіонали

Необхідність продуманих і фахових змін у лісовій галузі обумовлена не тільки складною ситуацією, в якій вона опинилася, а перш за все нагальною потребою перегляду самого ставлення до лісового господарства, підтримки його подальшого розвитку.

На жаль, протягом останніх років у суспільстві свідомо, з досить неоднозначною, на моє переконання, метою, формується враження про неефективність і навіть протиправність ведення лісового господарства в країні.
Незважаючи на економічну скруту та інші негаразди, лісове господарство України продовжує демонструвати певну стабільність і позитивні тенденції.
Переконливим фактором є вагомий внесок лісової галузі до бюджетів усіх рівнів. У 2018 році сума сплачених податків сягне близько 6 мільярдів гривень, при цьому надходження коштів до місцевих бюджетів у 2017 році вперше перевищили мільярдний рубіж, а у 2018 очікуються на рівні 1,6 мільярда гривень.
На сьогодні кожне третє лісогосподарське підприємство має районоутворююче значення і є потужним, стабілізуючим чинником розвитку територіальних громад, насамперед у регіонах українського Полісся та Карпат.
Ми вдячні головам обласних державних адміністрацій та дуже цінуємо ту підтримку, яку лісівники отримують в областях, на місцевому рівні щодо широкого кола лісівничих питань: 
  • від збереження лісгоспів як самостійної виробничої одиниці до підтримки щодо недоцільності передачі лісів у концесію;
  • від запобігання масовому всиханню соснових насаджень до виділення коштів з обласних бюджетів на ведення лісового господарства в степовій зоні країни; 
  • від сприяння лісорозведенню шляхом виділення нових земель під заліснення до справедливої оцінки повсякденної роботи лісівників.
Ця повсякденна робота копітка й не завжди помітна.
Дата публікації: 01.10.2018 | Кількість переглядів: 986 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX