Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ




СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Володимир Бондар обговорив з директором австрійського Лісового дослідницького центру Пітером Майером

Українська делегація під керівництвом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря перебуває в Республіці Австрія для обміну досвідом та налагодження співпраці у галузі лісового господарства.

Зокрема, сьогодні відбулася зустріч та обговорення низки питань у Лісовому дослідницькому центрі щодо адаптації лісового господарства до змін клімату.

Австрійські дослідники мають детальну інформацію щодо як позитивних, так і негативних наслідків змін клімату. Наприклад, за їхніми даними, ялина зараз має кращий приріст, однак за наступні 30 років ця порода дерев, основна для Австрії, може зникнути.

Також заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар та директор австрійського Лісового дослідницького центру Пітер Майер обговорили питання щодо підготовки національної звітності по Рамковій конвенції ООН зі змін клімату. Австрійські лісівники звертають увагу на те, що у найближчій перспективі матимемо великі проблеми зі станом лісового господарства внаслідок погіршення стану лісів та короїдного всихання.

Володимир Бондар, у свою чергу, також зазначив, що проблема поширення короїдів та масового всихання лісів дуже актуальна для України.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 138 | Детальніше...
Смертельні дари лісу: ці ягоди краще обходити стороною

Якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна

З весни по осінь багато люблять піти в ліс по гриби і ягоди. Але якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна. Ми обрали ті з них, підкріпившись якими в кращому випадку можна відбутися харчовим отруєнням, у гіршому — все закінчиться більш сумним кінцем.

Дата публікації: 19.06.2018 | Кількість переглядів: 574 | Детальніше...
Александер Шкурла: «Ліс – це багатофункціональний механізм». Green Video

Виступ Александера Шкурли, фахівеця із залучення інвестицій, стратегічна група радників для підтримки реформ при КМУ.

Проблема реформування лісового господарства комплексна. Потрібно, щоб за кожним засіданням починалися конкретні кроки. Ліс – це багатофункціональний механізм, це не тільки заготівля деревини, це й розвиток туризму, розвиток сільського господарства, екологічні функції і т.д. Уряд має брату лідерську функцію, щоб не виникали диспропорції часткових інтересів кожного учасника. Щоб не доводити ситуацію в лісовому господарстві до критичних точок, потрібно реагувати на суспільну думку. Неможливо чекати прийняття стратегії або лісової політики, і тільки після того рішати те, що назріло.

Дата публікації: 18.06.2018 | Кількість переглядів: 153 | Детальніше...
У Галицькому нацпарку створюють наукові полігони для дослідження лісу

У Галицькому національному природному парку розпочато польовий сезон із закладання лісових постійних пробних площ, основною метою яких є створення наукових полігонів для аналізу та моніторингу лісових насаджень

У Галицькому лісництві, квартал 20, виділ 22, площа 0,5 га проводиться підготовка та закладання постійної пробної ділянки № 6, пише прес-служба Галицького НПП .

У Галицькому НПП на території Галицького лісництва в урочищі Водники вже зростають насадження із вмістом сосни кедрової корейської. Ці ділянки заклав ще у 1983 р. заслужений лісівник Микола Йосипович Кудляк. Лісові культури було створено на чорноземах опідзолених.

Дослідження проводили на постійній лісонасінній ділянці сосни кедрової корейської (кв. 20, вид. 23, площа – 3,2 га).

Сучасний склад насадження на постійній лісонасінній ділянці не змінився від початкового – 3Скдк3Мя2 Дзв2Бкл. Тип лісу на досліджуваній ділянці – свіжа букова діброва (D2- бкД), який є характерним для дуба лісового, сосна кедрова корейська зростає за першим класом бонітету.

Дата публікації: 15.06.2018 | Кількість переглядів: 150 | Детальніше...
До лісу по ягоди можна ходити тепер тільки з дозволу лісника

Село неначе погоріло,
Неначе люди подуріли,...

Відтепер, для того, щоб збирати гриби чи ягоди у лісі, необхідний лісовий квиток.

Як повідомляє прес-служба Львівської обласної ради, заготівля другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань (ягоди, гриби, лікарські рослини) для потреб виробничої та комерційної діяльності належать до спеціального використання і проводиться за плату на підставі спеціального дозволу – лісового квитка.

«Суб’єктам підприємницької діяльності для отримання дозволу (лісового квитка) на заготівлю (плодів, ягід, грибів) необхідно звертатись до постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств), яким затверджені ліміти у встановленому порядку», – йдеться у повідомленні.

Надходження коштів від сплати рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів будуть спрямовані на рахунки місцевих рад та рахунки постійних лісокористувачів (лісогосподарських підприємств).

Нагадаємо, Львівська обласна рада прийняла рішення від 15.05.2018 року «Про погодження лімітів на спеціальне використання лісових ресурсів при заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань».

Дата публікації: 15.06.2018 | Кількість переглядів: 171 | Детальніше...
Держлісагентство нагадує про можливість перевірки заготівлі та транспортування деревини он-лайн

Вже рік на офіційному веб-сайті Держлісагентства діє та постійно оновлюється рубрика #ВідкритіДані.

Тут можна переглянути:

- реєстр лісорубних квитків на заготівлю деревини
- стан лісової сертифікації відповідно до міжнародних вимогFSC
- плани лісонасаджень
- фінансові звіти

Окрім того, можна переглянути електронний перелік виданих сертифікатів про походження лісо- та пиломатеріалів, а також перевірити легальність лісопродукції.

«Ми працюємо над тим, щоб люди якомога більше знали про лісову галузь. Суспільний контроль є важливим для нас. Лісівники дедалі більше починають працювати відкрито. І будь-хто може перевірити та упевнитись у легальності дій. Якщо ж хтось виявить порушення – звертайтеся до Держлісагентства та правоохоронних органів», - зазначив заступник Голови відомства Володимир Бондар.

Сервіси для перевірки та контролю доступні за посиланням:

 

 

Дата публікації: 12.06.2018 | Кількість переглядів: 191 | Детальніше...
«Україна може втратити соснові ліси»

        Як зупинити зменшення біорізноманіття у країні?

На 5 червня припадає Всесвітній день охорони довкілля. Сьогодні біорізноманіття флори, фауни та мікробіоти України складає 72 тисячі видів. При цьому, за даними фахівців, кількість видів, які потребують захисту, збільшилася на 35%. Науковці так описують основні загрози біорізноманіттю: знищення природного середовища існування тваринного світу і місць зростання рослин, їхні фрагментація та деградація, по-друге, негативний вплив глобальних змін клімату, третє — поширення в Україні чужорідних видів хвороб і шкідників. 

Екологи називають основною причиною зникнення видів рослин і тварин — руйнування екосистем, тобто місць, де ці види звикли рости чи жити. Це руйнування відбувається як внаслідок людської діяльності, так і внаслідок змін клімату та інших чинників. Це є причиною вимирання 83% ссавців і 85% птахів. Сьогодні фахівці акцентують увагу навіть не на ролі людського фактору у цих змінах, а на впливі змін клімату та поширенні шкідників, які «виживають» аборигенні види.

Дата публікації: 07.06.2018 | Кількість переглядів: 179 | Детальніше...
Корисність та ефективність лісу тримається на старих деревах

Половина біомаси лису міститься всього в 1% великих дерев. Вони відіграють найважливішу роль для всіх без виключення лісових екосистем, вважають вчені. Якщо у лісі вирубують усі великі дерева, маленькі та середні погано справляються з функцією переробки вуглецю та погано ростуть, що, звісно, вкрай негативно впливає на клімат, і, звісно, на якість життя кожного з нас — так вважає  міжнародний колектив з 98 вчених під керівництвом Джеймса Лутца (James A. Lutz) з Університету штату Юта, які досліджували 48 великих лісів по всій планеті.

На жаль, в Україні, на відміну від інших європейських країн,  не дуже зважають на екологічну складову у лісокористуванні, коли є економічна, і системно, протягом десятиліть продовжують вирубувати великі дерева у промисловій кількості, думаючи лише про сьогоденні статки, і не розуміючи, що вже їх дітям ці гроші згодяться лише на протигаз та хімічний захист.

Міжнародний колектив біологів провів масштабне дослідження великих лісів на планеті і визначив, як жива біомаса лісу розподіляється між деревами різного розміру і виду. Виявилося, що рівно половина всієї біомаси міститься усього в одному відсотку найбільших дерев, велика частина з яких перевищує в діаметрі 60 сантиметрів, повідомляють вчені у статті в Global Ecology and Biogeography*.

Ліси беруть найактивнішу участь у вуглецевому циклі на нашій планеті: дихання, фотосинтез і газообмін в деревах визначають швидкість і механізми процесів перетворення і перенесення вуглецю на Землі, а відповідно, і їх вплив на глобальний клімат. При цьому жива біомаса лісу являє собою дуже об’ємне сховище вуглецю, який за певних умов може виявитися в атмосфері у формі вуглекислого газу.

Наприклад, нещодавно вчені з NASA показали, що саме збільшення кількості посух і пожеж в тропічних лісах призвело до помітного збільшення частки вуглекислого газу в атмосфері. При цьому, незважаючи на велику кількість досліджень, присвячених видовій різноманітністі і екологічним ролям дерев, систематичного аналізу загальних для всіх лісів тенденцій розподілу біомаси між деревами різних видів і його зв’язку з розмірами дерев до сьогоднішнього дня не проводилося.

Дата публікації: 04.06.2018 | Кількість переглядів: 173 | Детальніше...
Затриманий у Коломиї екоінспектор, який вимагав хабарі за приховування незаконної вирубки лісу

В Івано-Франківському міському суді обрали запобіжний захід старшому інспектору державної екологічної інспекції Вікторові Дмитруку, якого затримали на хабарі від посадовця лісгоспу за приховування незаконної вирубки лісу.

Правоохоронці зазначають, що Дмитрук систематично вимагав хабарі у керівників державних лісових господарств.

Нагадаємо, 29 травня слідчі ГУ Нацполіції в області та працівники СБУ затримали у Коломиї на хабарі у $7 тис. посадовця державної екологічної інспекції. Інспектор вимагав гроші за невідображення в акті перевірки виявлених фактів незаконної вирубки лісу.

Затриманим виявився начальник відділу екологічного контролю природно-заповідного фонду, рослинного і тваринного світу – старший державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Івано-Франківської області Віктор Дмитрук.

Прокурор Віталій Присяжнюк просив суд застосувати до підозрюваного Дмитрука запобіжний захід у вигляді тримання під вартою або заставу в розмірі мільйон гривень.

За його словами, оскільки Дмитрук підозрюється у скоєнні тяжкого злочину, він може залишити місце проживання, впливати на свідків, знищити чи спотворити речові докази.

Віктор Дмитрук у суді вини не визнав та відмовився від дачі показів.
Дата публікації: 01.06.2018 | Кількість переглядів: 277 | Детальніше...
Карпатські праліси: чому саме в Україні збереглися найдавніші ліси Європи

Вони зберегли непорушеними свої природні екосистеми, що означає сотні видів флори і фауни, які існують лише там. Вік поодиноких дерев у пралісах може сягати 500 років. Здається ніби й небагато, але якщо врахувати, наскільки інтенсивно європейці вирубували ліси, — спершу для будівництва флоту, згодом на потреби промисловості, а далі і війн, то можна сказати, — нам пощастило, що на континенті взагалі ще збереглися незаймані людиною ліси.

Чи не найбільше пралісів Європи збереглося саме в Україні, у Карпатах. Експерт з лісових питань WWF в Україні, доктор сільськогосподарських наук Юрій Шпарик пояснює: “У Карпатах праліси збереглися через те, що вже досить тривалий час діє заборона на вирубки у високогір’ї, щоби запобігти лавинам і паводкам. З іншого боку, погано розвинута або ж зовсім відсутня транспортна мережа не дала можливості провадити вирубки в промислових масштабах”.
Дата публікації: 01.06.2018 | Кількість переглядів: 199 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX