Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Люди для лісу - ліс для життя

Співдоповідь Голови товариства лісівників України   Юрія Марчука
З`їзд лісівників проходить в непростих умовах. На сході України йде війна, гинуть наші хлопці і мирні жителі, мільйони переселенців залишили домівки, наростає трудова міграція в ЄС. На цьому фоні наші проблеми сприймаються як незначні, і оцінюються за принципом: «Покричать і запрацюють». Кому не ліньки, піаряться на проблемах лісу, не розуміючи, що спеціалісти, професіонали своєї справи виховуються десятиліттями. Український ліс бачив війни і революції, був домівкою та ресурсом відновлення країни, але ніколи не був елементом «піар- технологій». "Політик думає про вибори, державний діяч – про власний народ" (сказав У. Черчіль). Сьогодні політична система будується на критиці всіх і вся, а не на розвитку і досягненнях. І, що ми маємо:

  • через падіння ВВП на 1 жителя країна перемістилась на 88 місце в рейтингу ООН;
  • недостатня увага розвитку промислового виробництва, випуску продукції з великою додатковою вартістю, призводить до зменшення доходів населення;
  • надмірне податкове навантаження;
  • щорічно на карті України зникає до 20 сіл;
  • не бачать перспективи і масово, по спрощеній процедурі, їдуть на навчання в Польщу наші діти, наші студенти масово влітку збирають ягоди в Німеччині.
Можна багато чого сказати ще у відповідь критикам, не думаю що в цих проблемах винні лісівники. Але ми замість того щоб розвиватись, щоб думати про перспективи, вимушені виправдовуватись. Так, не має безгрішних, і в лісовій сім`ї не без «виродка». Але в цьому залі представники 50 тисячного колективу вимагають поваги до своєї праці. Вимагають поваги до себе і своєї праці десятки тисяч ветеранів, які не працюють, але ліс -це їх життя.
25 тисяч лісової охорони, економісти і бухгалтери, працівники лісорозсадників, автотранспорту та цехів переробки, вальники лісу – це той кістяк лісового господарства, який створює, доглядає і охороняє ліси, це і Ви, шановні делегати З`їзду. Більше 200 працівників, мають державні нагороди, більше 150 – звання Заслуженого працівника лісового господарства. Більше 1000 чоловік воювали в зоні АТО – близько 200 нагороджені бойовими відзнаками. Ми втратили на фронті 15 наших лісових побратимів, 4 загинуло від рук браконьєрів та лісопорушників. Прошу вшанувати їх пам`ять хвилиною мовчання.
Сьогодні перед колективами стоять ряд викликів і про це вже сьогодні говорили:
  1. Нестабільність в прийнятті Законів, відсутність соціального захисту лісової охорони.
  2. Не вирішене питання державної підтримки лісового господарства.
  3. Одне із найбільших в Європі податкових навантажень.
Дата публікації: 27.09.2018 | Кількість переглядів: 1036 | Детальніше...
Володимир Бондар назвав три пріоритети, які необхідно терміново реалізувати у лісовій галузі

Сьогодні відбувся IV з’їзд лісівників України, в якому взяли участь майже 500 делегатів з усіх областей України, науковці, народні депутати України.

Під час виступу заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар звернув увагу на три пріоритети, які необхідно реалізувати, щоб лісова галузь змогла повноцінно функціонувати та розвиватися.

«По-перше, це вирішення питання фінансового забезпечення ведення лісового господарства в різних географічних зонах, сприяння довгостроковим інвестиціям в лісове господарство. По-друге, це забезпечення стабільності лісового, податкового і природоохоронного законодавства на довгостроковий період. Особливо це стосується термінового вирішення питання оподаткування земельним податком лісових земель. По-третє, це вдосконалення лісоуправління та зміна ставлення суспільства, громадськості, можновладних структур до представників лісівничих професій, до самого лісового господарства, як до соціально важливого сектору економіки, що робить надзвичайно важливу і корисну справу», - зазначив Володимир Бондар.

За його словами, відсутність протягом трьох останніх років фінансування лісового господарства фактично призвело до втрат професійних кадрів на півдні та сході країни, деградації систем лісовпорядкування та ефективного захисту лісів, до неможливості запровадження новітніх технологій та оновлення застарілої техніки та засобів виробництва. 

Дата публікації: 26.09.2018 | Кількість переглядів: 864 | Детальніше...
«Прирікає лісову та деревообробну галузі на занепад», – Володимир Бондар про новий податок на «лісов

Третя неділя вересня в календарі знаменних дат присвячена тим, хто оберігає легені планети – своє професійне свято відзначають працівники лісової галузі.

В цей день волинські лісівники влаштували для себе і для волинян справжнє свято – в кожному районному центрі відбувалося дійство «На гостині у лісівників». На всіх, хто прийшов привітати працівників лісу зі святом чекали виставки, оригінальні фотозони, можливість поспілкуватися з працівниками лісового господарства, а також розважальна програма, духмяний чай, лісовий мед та інші солодощі, справжній козацький куліш та багато інших сюрпризів.

Найбільше серед волинських працівників лісової галузі пощастило ратнівчанам. Вручити нагороди та привітати підлеглих зі святом приїхав заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар, який є депутатом Волинської облради. За словами Володимира Нальковича, йому було приємно відвідати Волинь і Ратнівщину зокрема. Мав Володимир Бондар ще одну приємну і почесну місію – урочисто відкрити оновлену адміністративну будівлю ДП СЛАП «Ратнеагроліс» та кафе «Калина».

Дата публікації: 24.09.2018 | Кількість переглядів: 902 | Детальніше...
З 1 січня всі державні лісогосподарські підприємства можуть припинити свою роботу

У виступі начальник управління Руслан Осташук зазначив, що коли відповідний закон вступить у дію, то лісогосподарські підприємства отримають додаткове податкове навантаження, що спричинить значний ріст ціни на лісопродукцію. Подорожчання сировини зачепить не тільки споживачів дров, деревообробників, а й виробників сувенірної продукції.

«Мені дуже прикро, що ви, Юрію Ігоровичу, живучи у найбільш лісистому районі області проігнорували думку лісівників. Сьогодні нам потрібно запропонувати свої зміни до закону, інакше з 1 січня всі державні лісогосподарські підприємства припиняють свою роботу»,  зауважив Руслан Осташук.

Дата публікації: 04.09.2018 | Кількість переглядів: 822 | Детальніше...
ПОВАЛИТИ ДЕРЕВО ЗА ХВИЛИНУ, РОЗПИЛЯТИ КОЛОДУ ЗА СЕКУНДИ: НА БУКОВИНІ ВІДБУЛИСЯ ЗМАГАННЯ ЛІСОРУБІВ

Учасників змагань випробували на точність і швидкість.
У Сторожинецькому лісгоспі на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.
Перше завдання на точність – спиляти дерево, аби воно впало у визначений бік. Погрішність – не більше півметра. Поруч вже заготовані колоди розпилюють упоперек. Зрізаний шмат колоди має бути ідеально рівним. 
Наступне завдання – відпиляти шматок колоди так, аби не зачепити лист фанери, на якому вона лежить.

Кращі буковинські лісоруби змагалися на швидкість і вправність
Повалити 20-метрове дерево за хвилину, за лічені секунди відсікти гілки і розпиляти колоду - на Буковині на швидкість і вправність змагалися найкращі лісоруби краю. Для турніру використали лише сухостій - жодне здорове дерево не постраждало.
ТСН. 19:30 Вчора, 20:52
Чи не найскладніше – відокремити гілки та сучки від вже поваленого дерева. Тут, окрім точності, важлива і швидкість – досвідчені лісоруби впораються з 7-метровою колодою менш ніж за півхвилини. Утім, деякі учасники просто вражають своєю швидкістю – виконують завдання за 16 секунд.
Поки лісоруби б’ють рекорди швидкості та точності, поруч різьбяр бензопилою на очах у відвідувачів творить дерев’яну скульптуру. При цьому користується чотирма пилками.
Лісоруби зізнаються – уміння, які демонструють на змаганнях, навряд чи згодяться для щоденної праці у лісі. І тут-таки - просто на камеру - встановлюють рекорд України зі швидкісної заміни ланцюга на бензопилі: 11 секунд.

Кореспондент ТСН Олег Тудан 

Дата публікації: 17.08.2018 | Кількість переглядів: 897 | Детальніше...
Закиди про тотальне вирубування лісу шкодять державі

Так вважає Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук

– Юрію Миколайовичу, розумію, що Вам не вельми приємно говорити про так званий звіт сайту Еarthsight, але без розбору такого звіту ми не дійдемо істини. Ви, як науковець, добре знайомі з діяльністю профільних організацій. І добре орієнтуєтеся в реальних цифрах та балансах продажу деревини в Європі. То звідки взялися мільйони кубометрів вивезеного за кордон лісу та де дівся мільярд євро від так званої контрабанди лісу? І як ці мільйони кубів промайнули повз пильне око українських митників?
– Знаєте, нині в одній точці сфокусовано багато напрямків, які стали цікавими в передвиборній Україні. Традиційно, що у такі передвиборні роки загострюється ситуація політиками, які прагнуть заробити дивіденди на вибори, хтось дійсно хоче побороти негативні процеси, а хтось відпрацьовує різноманітні гранти. Яких тільки варіантів управління українським лісом не пропонувалося останнім часом, – то спочатку створюємо держкомпанію, то віддаємо всі лісгоспи в концесію, при цьому Південь три роки без бюджету, то звідкись з’являється стратегія, яку ніхто до цього не бачив, а потім Указ Президента України, яким потрібно впорядкувати всю систему. Численні поправки до Законів викликають суспільний резонанс, а тим часом сиплються звинувачення на лісівників. У ЗМІ з’явився документ, від якоїсь невідомої британської компанії. А вона дійсно невідома, за сім років, на міжнародних конференціях, консультаціях, форумах, на яких я побував, жодного разу такі експерти не з’являлися. І раптом вони вистрілюють таким документом, який просто таки обурив керівництво Уряду…

Але коли я починаю читати його, то бачу багато абзаців, які пам’ятаю зі звітів грантових організацій, експертів, які працюють сьогодні в Україні. Тому я вже не можу повірити в цифри, які ви згадували. Чи може бути в Україні 12 тисяч нелегальних пилорам? Чи можу я повірити цифрі, що ми сьогодні більше експортуємо пиломатеріалів, ніж переробляємо круглого лісу? Та ще й – «нелегального» лісу. Можливо, хтось не знає, що в Україні діє податкова система, при якій малий бізнес навіть не звітує з цього питання. 

Дата публікації: 16.08.2018 | Кількість переглядів: 945 | Детальніше...
Вето на мораторій

Ігор СОБОЛЕВСЬКИЙ: ОЛІГАРХИ НАЦІЛИЛИСЯ ПОСТАВИТИ НА КОЛІНА ЛІСГОСПИ, ЗРУЙНУВАТИ ДЕРЕВООБРОБКУ І ПРИВАТИЗУВАТИ ЛІСИ

Микола ПЕТРИЧУК
За останні тижні сталися дві події, які заслуговують на те, аби про них докладніше розповісти нашим читачам, передусім тим, які працюють у держлісгоспах та на деревообробних і меблевих підприємствах краю.

  В. Гройсман  анонсував тотальні перевірки

18 липня відбулося засідання уряду, на якому в центрі уваги опинилося питання боротьби з контрабандою необробленої деревини. Вже по його завершенні прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у «Фейсбуці» написав емоційний пост: «За останні три-чотири тижні майже 1 000 вагонів лісу виїхали за межі України. Зазвичай це працює так: від нас вивозять «дрова», а за кордон вже заїжджає ліс-кругляк, ділова деревина високої якості. При цьому українські ліси вирубуються варварськими масштабами і продаються контрабандистами за копійки. Це не тільки тяжкий удар для екології України, а й знищення української лісопереробної галузі. Але контрабандисти забули, що самі задокументували свої злочини – під кожним вагоном, кожною партією лісу стоїть підпис конкретної людини на митному пункті».

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 897 | Детальніше...
Олександр Кватирко: Питання лісової галузі давно стало політичним

В сучасних українських реаліях лісова галузь стала одним з основних ньюзмейкерів. 

Мораторій на експорт лісу-кругляка, сенсаційно-дивні дані з дослідження британської агенції Earthsight, засилля короїда, – «хранителів лісу» та їх чадо згадують все частіше. Нерідко питання лісової галузі переходить з економічно-господарської площини в суто політичну: в таких умовах десятки тисяч працівників державних лісгоспів ризикують втратити робочі місця, а державний та місцеві бюджети можуть залишитися без мільйонів гривень доходів.

Аби з’ясувати істину в найактуальніших питаннях лісової галузі, домовляємось про флеш-інтерв’ю з начальником Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександром Кватирком. В спекотний ранок п’ятниці в будівлі управління панує робоча атмосфера. 

На робочому місці застаємо і головного лісівника Волині. Олександр Кватирко дещо заклопотаний, але, як завжди, привітний. Лісівник тисне руку та запрошує присісти. На запитання відповідає лаконічно й точно, з військово-генеральською чіткістю та категоричністю. 

Дослідницька агенція з Британії Earthsight опублікувала досить суперечливе дослідження про вирубку лісів в Україні. Згідно з цими даними, сотні державних підприємств свідомо порушують правила заготівлі лісу. Зокрема, від 67 до 75% вирубок, за їх даними, є незаконними. Чи фіксувалися на Волині випадки незаконних рубок на державних лісових підприємствах?

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 1044 | Детальніше...
Квота, тюрма і мораторій на дрова

Верховна Рада встановила кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

Микола ПЕТРИЧУК
3 липня парламент прийняв Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». Народні обранці, здавалося б, нарешті таки почули громадськість, яка щодня у соцмережах б’є на сполох з приводу тотального вирубування лісів, зокрема у нас — на Закарпатті і Прикарпатті, Волині, Львівщині і Буковині (радимо, наприклад, зайти на сторінку спільноти «STOP — варварському знищенню Карпатських лісів» у «Фейсбуці», чи на сторінки у цій же соцмережі волонтерки «Карітасу» з Долини Зої  Соловйової й іванофранківки Лесі Геник). Та перш ніж поаплодувати нардепам, доречно дещо уважніше придивитися як до історії проходження закону в парламенті, так і до законотворчих норм, які він вводить.

На рік забули

Отож Олег Ляшко, Віктор Галасюк (голова Комітету  Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва), Олександра Кужель, Борислав Розенблат та ще шестеро нардепів ще 6 грудня 2016 року подали законопроект №5495 «Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів». На той час його прийняття видавалося вкрай актуальним. Принаймні у пояснювальній записці автори законодавчої ініціативи «били» на те, що за перші 9 місяців 2016 року експорт кругляку, на який наклали мораторій, скоротився на 600 тис. тонн, зате на 200 тис. тонн зріс обсяг вивезення за кордон дров. «Це демонструє ймовірний масштаб контрабанди кругляку, — наголошували нардепи. — На жаль, невідомо скільки таких «дров» вивезли з України від того часу і до сьогодні».

Уже наступного дня Головне науково-експертне управління Верховної Ради і парламентський Комітет з питань промислової політики та підприємництва надали висновки щодо цього законопроекту. А 22 лютого 2017-го його надав і Комітет Верховної Ради з питань запобігання і протидії корупції. 

Дата публікації: 10.08.2018 | Кількість переглядів: 1223 | Детальніше...
БОРОНИТИ ГАЛУЗЬ ВІД НЕОБҐРУНТОВАНИХ НАПАДІВ

На запитання «Природи і суспільства» відповів заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар

– Володимире Нальковичу, якщо порівняти ситуацію з лісовим господарством зараз і 5 років тому, які позитивні чи негативні зміни відбулися в цій галузі? 
– Ми розриваємося, і не перший рік, між намаганням провести реформу лісового господарства, і намаганням інших структур, економічно потужних, бізнесових провести реформування лісового господарства в такий спосіб, щоб забезпечити собі максимальний економічний ефект. Ці структури не дивляться ні на соціальний, ні на людський фактори, є лише бажання заробити на цьому. Спочатку лісова галузь позбулася програми розвитку, і ми не маємо цілеспрямованого системного державного документа, який би характеризував, куди має рухатися лісова галузь. Свідомо чи ні, але його створення блокується. Галузь позбавлена перших керівників, які можуть вирішувати питання лісового господарства. 

Вже третій рік як державні підприємства позбавлені державного фінансування. Особливо боляче це вдарило по підприємствах південних, де за останні три роки звільнилася дуже велика кількість людей. На Півдні і на Сході ведення лісового господарства не є прибутковим, як скажімо, в Карпатах чи Поліссі. Там дуже складно знайти фахівця лісового господарства, який би дбав про ліс. Це завдає втрат і нашим ресурсним підприємствам, тому що частину ресурсу вони спрямовують до підприємств Півдня і Сходу. Це зробило неможливим підвищення заробітної плати, тому що економіка не спрацювала на плюс. 

Адже, якщо не заплатили гроші в тій же Львівській та Житомирській областях, то місцеві територіальні громади недоотримали коштів. Місцеві лісгоспи не змогли себе забезпечити відповідною технікою, а звідси – неможливість застосування технології розвитку ведення лісового господарства. 

Цього виявилося мало і галузь дискредитують різними нападками. Подивіться, як сьогодні чітко, як під диктовку, в різних засобах масової інформації використовують дані неурядової організації Earthsight, яка складається з однієї людини, нефахівця лісового господарства. 

Дата публікації: 08.08.2018 | Кількість переглядів: 1183 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX