Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


КОРОЇДИ Й ЛІСОЖЕРИ: ХТО НЕБЕЗПЕЧНІШИЙ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ ЛІСІВ

"Україна Молода"
Доки закон зажерливості переважатиме закони моральні, жодне дерево в Україні не почуватиметься в безпеці.
Минулого тижня масове нищення лісових насаджень в Україні привернуло увагу одразу з кількох причин.
Найактуальніша для пересічного українця, від Києва до Карпат, — спровоковані зливами потопи.
Хи­жацьке вирубування смерек на Івано-Франківщині та в Закарпатті, дубів на Поліссі, змішаних лісів і паркових угідь довкола та всередині столиці з кожним роком чіпляє за живе все більше людей.
І змушує вдаватися до актів громадянської непокори не лише на словах. Бо втоплене на міському перехресті авто, залита повінню хата чи змитий гірським потоком хлів — це вже не абстрактне «природа — наш дім!», а таки твій особистий життєвий простір.
Резонанс у ЗМІ отримало також розслідування британської неурядової організації Earthsight щодо незаконного продажу української деревини за кордон.
Цю новину більше обговорювали «зелені» теоретики та позавладні політики. І все ж черговий міжнародний скандал, схоже, активізував державних функціонерів, змусив демонструвати, якими реальними діями можна ті ліси зберегти.
Скандал інспіровано?..
  Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар тему розслідування британською неурядовою організацією Earthsight неконтрольованого експорту лісу в Європу спробував загасити контррозслідуванням. У Держлісагентстві з’ясували, на підставі яких документів ця організація оприлюднила своє звернення.
Зі слів Бондаря, оскільки організація розмiщується у Великобританії, зареєстрована в 2015 році і складається лише з однієї людини – директора (який, на його думку, не є фахівцем), її дослідження варті довіри лише частково.
«Представники Earthsight неофіційно зв’язувалися з нашими громадськими організаціями, активістами, які надавали їм свої дані. Хто ці активісти, які дані вони надавали, нам невідомо, але говорити, що це офіційні дані щодо вирубки, щодо експорту, сьогодні не можна. Вони не користувалися державними офіційними даними», — вважає заступник голови Державного агентства лісових ресурсів.
І зазначає, що розслідування побудоване на припущеннях, здогадках та висловлюванні неофіційних осіб, що суттєвих доказів не надають.
«Мало того, — почали виступати громадські активісти, які говорять, що дані, які в них узяли, перекручені й не відповідають дійсності, сфальсифіковані», — стверджує Бондар.
На його думку, скандал навколо розслідування був кимось інспірований і комусь безпосередньо вигідний.
Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 1244 | Детальніше...
Уряд створить групи для аудиту вирубки лісів

Спільні аудит-групи, куди увійдуть представники ДФС, зокрема, податкової міліції, та Служби захисту економіки МВС, а також Мінагрополітики і Держгеокадастру, створять для проведення перевірки вирубки лісу. Про це під час засідання уряду заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, передає кореспондент УНН.

"Зараз з лісом розбираємось – сьогодні ми приймемо рішення на виконання доручень. Вже будуть спільні аудит-групи, куди увійде аудит-служба ДФС, податкової міліції та Служба захисту економіки МВС, плюс МінАПК і Держгеокадастр. Проаналізуємо і зробимо аудит всього, що було вирублено за останній період часу. І подивимось по кожному контракту – хто, куди, що вивозив і під яким виглядом", - заявив Гройсман.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко ветував закон щодо відповідальності за контрабанду лісу-кругляку.

Дата публікації: 31.07.2018 | Кількість переглядів: 1301 | Детальніше...
На Прикарпатті обговорили екологічні питання

Державні інспектори з охорони навколишнього середовища Івано-Франківщини за І півріччя здійснили 269 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. За виявлені порушення склали 220 протоколів. 215 осіб притягнуто до адмвідповідальності, та 5 протоколів передано до судових органів.

Такі цифри оприлюднили на розширеному засіданні колегії державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області. В ньому взяли участь начальник Державної екологічної інспекції в області Ігор Стефурак, голова постійної комісії облради з питань екології та раціонального природокористування Андрій Левкович, керівники обласного управління екології та природних ресурсів, представники влади з районів, міст та ОТГ.

Забруднення атмосферного повітря, несанкціоновані вирубки лісів, відбір піщано-гравійної суміші, поводження з водними ресурсами та твердими побутовими відходами — основні екологічні проблеми Прикарпаття. Для ефективного їх вирішення члени колегії запропонували посилити держнагляд за додержанням вимог природоохоронного законодавства, забезпечити вжиття всіх передбачених законодавством заходів впливу щодо виявлених порушників.

«Маємо скоординувати спільні зусилля, розробити чітку стратегію органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних органів  задля зменшення екологічних ризиків та забезпечення екологічної безпеки мешканців краю», — підсумувала перший заступник голови Івано-Франківської облдержадміністрації Марія Савка. 

Людмила СТРАЖНИК.
Івано-Франківська область.

Дата публікації: 30.07.2018 | Кількість переглядів: 1305 | Детальніше...
“Глобальна проблема”: Гройсман про боротьбу з вирубкою лісу

В Україні боротися з контрабандою лісу будуть за новою схемою, яка, зокрема, передбачає аерофотознімання лісництв на предмет незаконної вирубки дерев.

Як пояснив прем'єр-міністр Володимир Гройсман під час засідання Кабінету міністрів у четвер, 26 липня, була створена робоча група для перевірки державних підприємств, що належать до сфери управління Держлісагентства, і інших суб'єктів господарювання, діяльність яких пов'язана з вирубкою лісів і експортом лісоматеріалів.

«Госгеокадастр робить аерофотозйомку або залучаємо супутникові дані, ми порівнюємо їх за певний період часу – обчислюємо обсяги лісу. Беремо це лісове господарство – перевіряємо скільки було вирубано лісів, далі ми дивимося, що це були за рубки, і чи відповідали вони санітарним нормам, хто приймав рішення і так далі », – пояснив прем'єр.
Після цього, зазначив Гройсман, аудитори перевірять на які цілі пішла деревина: скільки на виробництво, а скільки на експорт.

Після цього таку ж інформацію запросять від європейських відомств. І весь цей ланцюжок пройде аудит. Зокрема, перевірка торкнеться і обсягів валютної виручки, яка повинна надійти в Україну.
«Ми підняли глобальну проблему і масштаби її будуть дуже серйозні», – резюмував прем'єр-міністр.

Дата публікації: 27.07.2018 | Кількість переглядів: 1040 | Детальніше...
Гройсман дав "зелене світло" скасуванню заборони перевірок лісгоспів під час рубок дерев

Зараз мораторій на здійснення перевірок поширюється і на екологічну інспекцію.

Про це міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив на засіданні уряду в середу.
За його словами, Мінекології внесло проект постанови Кабміну, який стосується дотримання природоохоронного законодавства в лісах на момент рубок.
«Мораторій, який прийнятий на здійснення перевірок, у тому числі поширюється на екологічну інспекцію. Ми сьогодні не можемо перевіряти ситуацію і події, які відбуваються в лісах», - сказав він.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман підтримав таку ініціативу, але зазначив, що необхідно відпрацювати план перевірок, а також визначитися, як уряд оцінюватиме роботу контролюючих структур.
«Екологічний контроль необхідний. Я говорив про те, що неконтрольована вирубка фактично підриває екологію України. Ми повинні передати нащадкам більше лісів, більше природних і водних ресурсів, збережених і очищених, а не те варварство, яке відбувається зараз», - сказав прем'єр.
Як повідомляв УНІАН, у квітні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до Закону «Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (щодо мораторію на експорт лісо- і пиломатеріалів у необробленому вигляді). Цим документом запроваджується 10-річний мораторій на вивезення цієї продукції за межі митної території України.

Після запровадження мораторію в ЄС заявили, що заборона експорту суперечить нормам Угоди про асоціацію. Зняття мораторію є обов'язковою умовою отримання Україною третього траншу макрофінансової допомоги ЄС у розмірі 600 млн євро.

Дата публікації: 25.07.2018 | Кількість переглядів: 1026 | Детальніше...
Карпати лисіють на очах: хто наживає статки на незаконній вирубці лісів? (відео)

Чи настільки ситуація катастрофічна? І хто сприяє цьому бізнесу?

Ми підготували невелику добірку гучних контрабандних історій останнього часу. Подивіться.
Ешелон за Ешалон. Щодня протягом декількох років з Івано-Франківського вокзалу відправляються десятки вагонів, переповнених високоякісної деревиною. Звідки вантаж і куди прямує? Місцеві активісти оббили пороги усіх чиновницьких кабінетів – але відповіді так і не отримали, пишуть Версії з посиланням на , пишуть Версії з посиланням на.

“Ешелони лісу і то кругляка відправляється в сторону румуньської границі і ми у звязку із цим зверталися з офіційними зверненнями до дирекції залізничних перевезень, до прокуратури на жаль від правоохоронних структур чітких відповідей ми не отримали”, – розповідає Микола Грабовецький, журналіст, громадський активіст.

Карпати лисіють просто на очах. Десятки перевантажених лісовозів, і гори зрубаного молодняка. Ці кадри в кінці минулого року зняли активісти в Осмолодсько лісництві. А це відео наша знімальна група привезла в лютому з сусіднього Вигодського лісового господарства. І така ситуація майже по всій Івано-Франківській області.

“В дійсності ми фіксували факти незаконні, і ті спеціалісти які потім з ними виїзджали на місце безпосередньо оцінювали то десь в районі 20 процентів тих пеньків того лісу в дійсності було тою нормальною деревиною яку не можна було різати”, каже Тарас Кузь, громадський активіст.

 

Дата публікації: 23.07.2018 | Кількість переглядів: 977 | Детальніше...
Незаконна вирубка лісу. Як українські лісозаготівники обходять закон

Перевірити українські лісові господарства на предмет незаконної вирубки лісу доручив українським фіскалам, правоохоронцям та спецвідомствам прем’єр-міністр Володимир Гройсман за матеріалами сайту https://nv.ua/ukr/index.html Він заявив, що це реакція на повідомлення міжнародних організацій про масштабні факти контрабанди лісу-кругляку до ЄС. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

Глава уряду уже звернувся до Генпрокуратури з проханням розслідувати незаконне вивезення лісу за кордон і передав наявні у нього факти, а також анонсував звернення до НАБУ. Укрзалізниці доручено перевіряти поїзди та робити фотофіксацію фактів контрабанди лісу. Він також закликав громадськість моніторити ситуацію на пунктах пропуску.

“Державна аудиторська служба, Державна фіскальна служба, Національна поліція почали ретельні перевірки господарської діяльності усіх лісгоспів країни з конкретними даними накладних, хто підписував, хто відвантажував, яка митниця і прізвище митника, який оформлював”, – сказав Гройсман.

Уряд буде звертатися до іноземних партнерів з Євросоюзу, щоб дізнатися обсяги вивезеного за кордон лісу-кругляка. За даними Гройсмана, лише протягом останніх трьох тижнів за межі України вийшла майже тисяча вагонів з деревиною. Прем’єр підписав висновок до закону, що криміналізує контрабанду лісу. Цей документ був ухвалений 3 липня. Він звернувся до президента України з проханням підписати закон.

Документ набуде чинності з 1 січня наступного року і обмежуватиме внутрішнє споживання лісоматеріалів до 25 млн кубометрів на рік.

Дата публікації: 19.07.2018 | Кількість переглядів: 1021 | Детальніше...
На Сумщину приїхали кадровики лісових управлінь з усієї України

На Сумщині проходить семінар фахівців по роботі з персоналом обласних управлінь Держлісагентства
У понеділок, 9 липня, під керівництвом Сектору з персоналу Держлісагентства України на Сумщині розпочав роботу Всеукраїнський семінар спеціалістів по роботі з персоналом обласних управлінь відомства.
Проходитиме захід до 13 липня включно, на базі державного підприємства «Тростянецьке лісове господарство».
«Кадрова політика у будь-якій організації є базовою. Адже це робота з людьми, які є безпосередніми працівниками, професіоналами у своїй діяльності. Фахівці по роботі з персоналом повинні досконало володіти всіма законодавчими аспектами праці, знати антикорупційне, пенсійне законодавство, постанови про стимулювання. Тобто мати багаж знань досить об'ємний. Складністю у роботі кадрових служб є те, що у законодавство, яке регламентує умови праці досить часто вносяться зміни. Тому, Держлісагентство системно працює над тим, щоб фахівці, які ведуть в областях кадрову роботу, завжди вчасно проходили відповідні навчання. Тому такі семінари – це система нашої роботи. Приємно, що інший бік заходу – пізнавальний. Перебуваючи кожного коку у різних регіонах ми знайомимось з особливостями організації праці, цікавими місцями регіону тощо. Для проведення цьогорічного семінару обрали Сумське управління», - зазначила у ході відкриття семінару завідувач Сектору з персоналу Держлісагенства Алла Святецька.
Поряд з тим, що кожного року змінюється місце проведення семінару, дрес-код для участі залишаються незмінними: у перший день заходу, на офіційному відкритті бути в українській вишиванці. Ця ідея додає заходу особливого колориту і родинної єдності.

Дата публікації: 13.07.2018 | Кількість переглядів: 1117 | Детальніше...
Володимир Бондар про реформування лісового господарства України. ВІДЕО

 

 

 

Виступ заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря під час національного діалогу "Реформування лісового господарства: перспективи та наслідки", 

Дата публікації: 10.07.2018 | Кількість переглядів: 983 | Детальніше...
Про що йшлося під час засідання Товариства лісівників України у Боярці. Репортаж

Цього вівторка у Боярці на базі «Укрцентркадриліс» відбулася нарада з головами та вченими секретарями обласних рад Товариства лісівників України. У її роботі, крім заступника голови Державного агентства лісових ресурсів України і чинного депутата Волинської облради Володимира Бондаря, взяли участь завідувач сектору з персоналу Держлісагентства, заступник голови ТЛУ Алла Святецька, голова Громадської ради при Держлісагентстві, заслужений лісівник України, відмінник лісового господарства, член-кореспондент ЛАНУ, доктор економічних наук, професор кафедри лісового менеджменту НУБіП України та директор ВП НУБіП України «Боярська дослідна станція» Анатолій Карпук, директор «Укрцентркадриліс» Сергій Ірклієнко.

Вів нараду голова Товариства Юрій Марчук. Він був і головним спікером, і модератором цього лісівничого зібрання. Юрій Миколайович говорив про реалізацію стратегічних цілей діяльності Товариства лісівників України. На думку голови Товариства лісівників України, це вдасться зробити за умови консолідації не тільки лісівничої громадськості, а й науковців, журналістів, деревообробників, усіх небайдужих до долі лісу людей. Він, зокрема, зазначив, що зараз для товаристівців важливо зміцнитись організаційно, напрацювати діяльну платформу і розбудуватись чисельно, увійти у десятку найавторитетніших і впливових громадських об’єднань, з яким змушена була рахуватися і владна вертикаль, і політики, і бізнес. Наразі ж, наголосив Юрій Миколайович, ні Уряд країни, ні депутати Верховної Ради не поспішають дослухатися до голосу лісівників. Він розповів про досвід власного спілкування з Президентською командою, Кабміном, зокрема, й профільними міністерствами, депутатами Верховної ради, розбіжності у баченні Президента та Прем’єр-Міністра щодо лісової політики, долі галузі загалом.

Дата публікації: 10.07.2018 | Кількість переглядів: 901 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX