Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Дерева здатні на спілкування, емоції та інші прояви розумного життя

Всім відомо, що дерева очищають атмосферу, поглинаючи вуглекислий газ, і тим самим приносять людині неоціненну користь. Незважаючи на свою інертність, вони живуть досить інтенсивної, насиченим життям, інформує Ukr.Media.

Дерева вміють спілкуватися
За твердженням французького ботаніка Френсіса Галле, понад півстоліття присвятив вивченню дерев, ці дивовижні істоти спілкуються за допомогою запахів. Для передачі інформації вони комбінують різноманітні запахи на кшталт того, як ми будуємо фрази з окремих слів. Дерева адресують свої послання один одному, а також комах і навіть травоїдним тваринам.

При нападі на них дерева посилають сигнал тривоги, виділяючи спеціальні ароматичні ферменти, на який реагують їх «побратими». Листя дерев при цьому набувають неприємний токсичний присмак, щоб відлякати травоїдних.

На думку професора екології Сюзанни Симард, дерева можуть передавати один одному основні поживні речовини, що допомагає вижити деяким з них. Завдяки мережам, створеним симбіотичними грибами, дорослі дерева в екосистемі лісу підживлюють молоді рослини і передають їм вуглець та воду. Сюзанною Симард була висунута теорія про т.зв. «матріархи» - найбільш потужних і великих дерев, навколо яких формується молодняк. Якщо материнське дерево вмирає, шанси на виживання у молодих дичок сильно зменшуються.

Дерева вміють спати
Подібно людям, дерева ночами відпочивають, довела об'єднана команда австрійських, фінських та угорських дослідників. Для цього вчені вдалися до лазерного сканування інфрачервоним світлом, яке відбивається від листя.

Виявилося, що всі дерева в продовження ночі опускають гілки, при цьому змінюється і позиція листя. Зміни не дуже великі: так, дерева, що мають у середньому 5 метрів висоти, опускають гілки лише на 10 сантиметрів. Однак даний процес носить систематичний характер.

Дата публікації: 06.07.2018 | Кількість переглядів: 732 | Детальніше...
Днями відбулася нарада Товариства лісників України

3 липня у Києві відбулася нарада з головами та вченими-секретарями обласних рад Товариства лісівників України.

Участь у нараді взяли голова Черкаської обласної громадської організації ТЛУ Василь Горда та вчений-секретар Анатолій Левицький.

Під час наради обговорювалася низка проблем лісової галузі, зокрема, щодо подальшої долі проекту Стратегії реформування, відсутності фінансування південних і східних регіонів, всихання хвойних лісів Полісся та смерек у Карпатах через зміни клімату і засилля шкідників.

Заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар, який приїхав, щоб зустрітися з головами та вченими секретарями ТЛУ, сказав, що у ЗМІ останнім часом дуже багато матеріалів, про те що лісівники масово рубають ліс і мало хто говорить про новостворені ліси. Про те, що жодна вирубана ділянка лісу не залишається незалісненою, про роботу служби охорони і захисту лісу, про звичайну буденну роботу зі створення нових лісових масивів майже немає матеріалів у ЗМІ. "Всі пишуть про ліс-кругляк і мало хто згадує, як лісівники на Херсонщині гасили лісову пожежу. Тому дуже важливо доносити до людей правдиву, не викривлену різними політичними силами інформацію про роботу лісівників", – наголосив він.

Про реалізацію стратегічних цілей діяльності Товариства лісівників України говорив голова Товариства Юрій Марчук. Він запропонував у вересні цього року скликати з’їзд лісівників України.

Перший заступник Голови ТЛУ Віктор Корнієнко доповів про виконання завдань орієнтовного плану діяльності Товариства у І півріччі 2018 року, заступник голови ТЛУ Алла Святецька розповіла про запровадження відзнак Товариства.

Дата публікації: 05.07.2018 | Кількість переглядів: 789 | Детальніше...
Чисельність українських лісів жодним чином не зменшується. ВІДЕО

За статистикою, в Україні щорічний приріст – близько 40 мільйонів кубометрів лісу. Під вирубку йде не більше 20 мільйонів кубометрів, тобто половина, повідомляє Держлісагентство України.

На звільнених ділянках лісівники одразу висаджують нові дерева. Україна і Європа втрачає ліси не через кількість легальних чи нелегальних вирубок (кількість яких, до речі, становить не більше 20.000 кубометрів на рік), а через всихання лісів, яке спричиняє суттєва зміна клімату.

Через це шкідники лісу розмножуються з неймовірною швидкістю, перетворюючи ділову деревину на дрова, а недосконале законодавство не дозволяє вчасно проводити заходи, щоб боротися із цим шкідником. Які проблеми вирішують українські лісівники сьогодні, незважаючи на усі перепони — у коментарі Ресурсу заступника Голови Держлісагентства України Володимира Бондаря.

Дата публікації: 02.07.2018 | Кількість переглядів: 982 | Детальніше...
Головне, щоб лісівники чули суспільство, а суспільство чуло лісівників, - Володимир Бондар на ІІІ Фо

Сьогодні заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар взяв участь у панельній дискусії про розвиток лісового господарства у рамках ІІІ Форуму місцевого розвитку, який відбувається у м. Трускавець Львівської області.
Разом з ним у дискусії взяли участь Голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, Посол Сейму Республіки Польща Анна Палюх, Голова Сколівської районної ради Львівської області Микола Романишин.
«Світовий досвід показує те, що ведення лісового господарства має бути в руках фахівців, а саме у лісівників. І саме лісівники повинні приймати рішення в кожному окремому випадку, як працювати, як вести лісове господарство, які дерева відводити для заготівлі. Так є у всьому світі, і так має бути в Україні. Коли виконуються закони і правила, тоді суспільство буде розвиватися, і буде з лісом», - підкреслив заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, відповідаючи на питання модератора заходу.
Він навів приклад здійснення санітарно-оздоровчих заходів в Україні та за кордоном. «У Польщі, в Словенії, Австрії, коли в лісі знаходять хворе дерево, то його лісівник, на якого покладено такі обов’язки, відводе у рубку. Це займає декілька днів. А в Україні, коли всихання лісів набуло катастрофічних масштабів, лісівники щонайменше витрачають два місяці на отримання різних документів. І від цього, у першу чергу, страждає ліс, адже створюються сприятливі умови для поширення шкідників», - зазначив Володимир Бондар.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 925 | Детальніше...
На Вінниччині проходить розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів

Сьогодні у Вінниці, на базі обласного управління лісового та мисливського господарства, розпочалося дводенне розширене засідання виїзної колегії Державного агентства лісових ресурсів України.
У роботі колегії взяв участь перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко. Під час звернення о присутніх Андрій Гижко озвучив актуальні проблеми діяльності лісового господарства, а також відзначив плідну співпрацю органів влади Вінниччини з лісівниками області в питаннях підвищення лісистості регіону.
Головуючий на засіданні колегії заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар, відзначив, що саме Вінниччина є полігоном передового досвіду в умовах Поділля з підвищення продуктивності лісів та збагачення їхнього породного складу.
Адже в межах України Поділля має найбільш сприятливі кліматичні та грунтові умови для розвитку і росту цінних аборигенних порід. 
На Вінниччині дубові насадження складають 80% площ лісових угідь – тут найкращі умови для вирощування дуба. В межах Подільського регіону насадження дуба звичайного займають близько 318 тис. га, з них майже 50% зростає у Вінницькій області – 152 тис. га. 
Під час колегії Держлісагентства, лісівники-фахівці лісового та мисливського господарства, науковці з усієї України обговорюють питання лісовідновлення та лісорозведення, сучасних методів формування високопродуктивних лісів майбутнього, ведення мисливського господарства. Вінницькі лісівники мають багатий багаторічний досвід вирощування дубових дібров і готові поділитися ним з колегами.
Про сучасний стан лісовідновлення та формування високопродуктивних лісових насаджень у дібровах Вінниччини на засіданні виступає Анатолій Бондар, начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. 
За його словами, держпідприємства лісового господарства Вінниччини велику увагу приділяють питанням невиснажливого використання лісових ресурсів та формування біологічно стійких високопродуктивних насаджень: впродовж останніх 20-ти років тут впроваджують у виробництво власні, науково обгрунтовані, нові технології створення та вирощування лісових культур.
Окрім того, під час колегії буде обговорено питання санітарного стану лісів та масового всихання дерев через засилля шкідників.

Дата публікації: 27.06.2018 | Кількість переглядів: 895 | Детальніше...
Як боротися із короїдом, - розповіли шацьким лісівникам науковці

Кожна людина знає, що ліси – це зелені легені планети. Але через нашестя короїда в соснових лісах для України ця проблема може обернутися екологічною катастрофою.

Про те, як зупинити «зелену пожежу» в лісах, як виявляти та як діяти – розповіли працівникам ДП «Шацьке УДЛГ» на нараді-семінарі наукові співробітники Поліського філіалу Українського науково-дослідного інституту лісового господарства Василь та Олена Бородавки. У семінарі також взяли участь Людмила Цевух, в.о. Шацького селищного голови, Олександр Наумич, депутат Шацької районної ради, голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового господарства, державності, законності та правопорядку, та Микола Кузнєцов, заступник директора ДП «Шацьке УДЛГ».

Як відзначив на початку свого виступу Василь Бородавка, сьогодні Україна займає перше місце в Європі за темпами поширення короїду та всихання лісів. Дуже актуальною ця проблема в останні роки стала для Волинських регіонів. Тому головне завдання шацьких лісівників на сьогодні – зупинити нашестя шкідника та зберегти ліси району, адже ситуація, зважаючи на серйозність проблеми, ще є контрольованою та не набула широких масштабів, як у деяких районах області. Якщо ж короїда вчасно не зупинити, то через декілька років ця проблема може перерости в рівень національної безпеки для України, а площі ураження можуть збільшитися в 2-3 рази.

Дата публікації: 22.06.2018 | Кількість переглядів: 917 | Детальніше...
Досвід Австрії у веденні лісового господарства дуже важливий для України, - Володимир Бондар

19 червня делегація Держлісагентства під керівництвом заступника Голови відомства Володимира Бондаря, під час візиту до Республіки Австрія, обговорили питання співпраці в галузі лісового господарства зі своїми колегами державної лісової компанії Австрії.

Перебуваючи безпосередньо в лісових масивах сторони обговорити питання застосування поступових та вибіркових методів заготівлі деревини.

За словами австрійських лісівників, в Австрії власник лісу має право без погоджень проводити суцільні рубки на ділянці до 0,5 га, рубка на ділянці 0,5-2 га потребує відповідного дозволу. Власник лісової ділянки зобов'язаний вчасно проводити заходи боротьби з хворобами та шкідниками. Якщо заходи вчасно не проведені, то власника зобов'язують їх вжити, використовуючи законодавчі норми.

Окрім того, як було зазначено, австрійські ліси також страждають від нашестя короїдів. Пошкоджена деревина, при перших ознаках, одразу прибирається з лісу і вивозиться у першу чергу.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 852 | Детальніше...
Володимир Бондар обговорив з директором австрійського Лісового дослідницького центру Пітером Майером

Українська делегація під керівництвом заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря перебуває в Республіці Австрія для обміну досвідом та налагодження співпраці у галузі лісового господарства.

Зокрема, сьогодні відбулася зустріч та обговорення низки питань у Лісовому дослідницькому центрі щодо адаптації лісового господарства до змін клімату.

Австрійські дослідники мають детальну інформацію щодо як позитивних, так і негативних наслідків змін клімату. Наприклад, за їхніми даними, ялина зараз має кращий приріст, однак за наступні 30 років ця порода дерев, основна для Австрії, може зникнути.

Також заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар та директор австрійського Лісового дослідницького центру Пітер Майер обговорили питання щодо підготовки національної звітності по Рамковій конвенції ООН зі змін клімату. Австрійські лісівники звертають увагу на те, що у найближчій перспективі матимемо великі проблеми зі станом лісового господарства внаслідок погіршення стану лісів та короїдного всихання.

Володимир Бондар, у свою чергу, також зазначив, що проблема поширення короїдів та масового всихання лісів дуже актуальна для України.

Дата публікації: 20.06.2018 | Кількість переглядів: 1007 | Детальніше...
Смертельні дари лісу: ці ягоди краще обходити стороною

Якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна

З весни по осінь багато люблять піти в ліс по гриби і ягоди. Але якими б апетитними не здавалися дари природи, їсти всі поспіль ні в якому разі не можна. Ми обрали ті з них, підкріпившись якими в кращому випадку можна відбутися харчовим отруєнням, у гіршому — все закінчиться більш сумним кінцем.

Дата публікації: 19.06.2018 | Кількість переглядів: 1448 | Детальніше...
Александер Шкурла: «Ліс – це багатофункціональний механізм». Green Video

Виступ Александера Шкурли, фахівеця із залучення інвестицій, стратегічна група радників для підтримки реформ при КМУ.

Проблема реформування лісового господарства комплексна. Потрібно, щоб за кожним засіданням починалися конкретні кроки. Ліс – це багатофункціональний механізм, це не тільки заготівля деревини, це й розвиток туризму, розвиток сільського господарства, екологічні функції і т.д. Уряд має брату лідерську функцію, щоб не виникали диспропорції часткових інтересів кожного учасника. Щоб не доводити ситуацію в лісовому господарстві до критичних точок, потрібно реагувати на суспільну думку. Неможливо чекати прийняття стратегії або лісової політики, і тільки після того рішати те, що назріло.

Дата публікації: 18.06.2018 | Кількість переглядів: 1113 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX