Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Школярі разом з працівниками Мінагрополітики, Держлісагентства та Держпродспоживслужби висаджували л

16 квітня представники Мінагрополітики, Держлісагентства, Держпродспоживслужби, учні шкільних лісництв взяли участь у посадці лісу в рамках щорічної акції «Майбутнє лісу у твоїх руках». Висадка саджанців пройшла на території Мигальського лісництва державного лісогосподарського підприємства «Тетерівський лісгосп» Київської області. Зокрема, було висаджено майже 20 тис. саджанців на площі 2 га.
Метою акції є залучення громадськості до створення та відновлення лісових насаджень, виховання в них бережливого ставлення до природи, дотримання правил поведінки у лісі. Також лісівники прагнуть надати широкого громадського резонансу проблемі збереження лісових насаджень, підвищення довіри громадян до діяльності лісогосподарської галузі.
Акція стартувала 21 березняу Міжнародний день лісів і триває протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року припадає на 21 квітня. З цієї акції в Україні традиційно починається лісокультурна кампанія, під час якої державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси.
Зазначимо, у 2017 році загалом відтворення лісів відбулося на площі майже 54 тис. га. У порівнянні, це площа 74,5 тисячі футбольних полів.

Довідково:
Міжнародний день лісів започатковано Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році. Свято відзначається щорічно, починаючи з 21 березня 2013 року.

 

Дата публікації: 18.04.2018 | Кількість переглядів: 376 | Детальніше...
Подавший у відставку глава МінАПК погодився повернутися на посаду - ЗМІ

Міністр агрополітики Тарас Кутовий, який написав заяву про відставку, може переглянути своє рішення.
Про це повідомляють Вести з посиланням на джерело в Кабміні.
У відставку Кутовий подав понад 10 місяців тому - 23 травня 2017 року, але вона так і не була проголосована парламентом. Весь цей час він формально перебував у відпустці.
Як повідомило джерело в Кабінеті міністрів, у Кутового закінчився черговий термін відпустки та наступний він вирішив не оформляти.
«Він всерйоз розглядає варіант повернення в міністерство», - сказало джерело. Крім того, за його словами, повернення Тараса Кутового - представника дружньої БПП партії УДАР, бажають в Адміністрації президента.
«Було кілька зустрічей в АП, його вмовляли повернутися», - сказав він.

Дата публікації: 17.04.2018 | Кількість переглядів: 339 | Детальніше...
Проект Методики визначення належності лісових територій до пралісів, квазіпралісів і природних лісів

1) Потенційні ділянки підбирають за такими показниками:

а) група віку або вік деревостану: відбирають стиглі та перестійні корінні деревостани з урахуванням відповідного віку стиглості, а також всі деревостани старші за 120 років на час обстеження;

 б) походження: відсутність інформації про створення на цій ділянці лісових культур;

 в) склад: деревостан формують винятково аборигенні види, у складі деревостану не може бути чужорідних видів;

 г) антропогенний вплив: відсутність задокументованої інформації щодо рубок та заготівлі деревинної продукції, промислової (масової) заготівлі недеревинних лісових продуктів, лісової підстилки чи випасу худоби на цій ділянці; 

 ґ)  площа: під час аналізу лісотаксаційних даних відбирають всі ділянки незалежно від площі з подальшим дослідженням їх місця розташування. Перевірці в натурі підлягають ділянки або групи ділянок, які територіально утворюють один масив (кластер) сумарною площею не менше 20 га та оточені природними межами ділянки особливо захисних лісових ділянок, виділених на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, уздовж берегів річок, навколо витоків річок, озер та водоймищ (берегозахисні лісові ділянки) або ділянки з деревостанами за участю реліктових та ендемічних видів дерев площею не менше 4 га;

 д) форма: відстань між будь-якими двома протилежними межами через середину ділянки (масиву) повинна становити не менше 200 м за винятком оточених природними межами ділянок особливо захисних лісових ділянок, виділених на схилах ярів, балок, обривів, осипів і зсувів, уздовж берегів річок, навколо витоків річок, озер та водоймищ (берегозахисні лісові ділянки) або ділянок з деревостанами за участю реліктових та ендемічних видів дерев.

Дата публікації: 16.04.2018 | Кількість переглядів: 368 | Детальніше...
Технології допоможуть перемогти хаос

Протягом багатьох років Україна потерпає від масових незаконних вирубок лісів, в деяких регіонах ця проблема досягла масштабів екологічної катастрофи. Хижацькі вирубки лісу, незаконний експорт деревини ось реалії сьогодення. Наслідки цього катастрофічні, майже щодня надходить інформація про чергове незаконне вирубування лісу, а ось інформації щодо покарання порушників майже немає.

Цю ситуацію треба і можна міняти якнайшвидше, в тому числі, і за допомогою нових технологій. Це різноманітні фото і відео рєєстратори, нагрудні камери, квадрокоптери, фотопастки. В багатьох лісових господарствах вже закупили и користуються такою технікою. Наприклад, тепер вантажівка крадіїв, що вирубали ліс може бути непомітно для них сфотографована на лісовій дорозі. Після чого порушників можна буде знайти та покарати згідно українського законодавства.

Дата публікації: 16.04.2018 | Кількість переглядів: 578 | Детальніше...
У Парламенті зареєстровано законопроекти, які закладають основи для реформування лісової галузі, - В

Днями за авторства народних депутатів України – членів Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин у Парламенті зареєстровано низку законопроектів, спрямованих на забезпечення фінансування лісового господарства, ефективного його ведення та посилення охорони лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Зокрема, чотири законопроекти (реєстр. № 8246, 8238, 8239, 8240) розроблено та зареєстровано з метою створення Державного фонду розвитку лісового господарства.

Зазначений Фонд утворюватиметься у складі спеціального фонду Державного бюджету України. Джерелами формування Державного фонду розвитку лісового господарства є: 

- частина рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів в частині деревини, заготовленої від рубок головного користування; 

- добровільні внески юридичних та фізичних осіб; 

- інші надходження, визначені законом про Державний бюджет України.

Дата публікації: 12.04.2018 | Кількість переглядів: 352 | Детальніше...
Про щорічну додаткову відпустку за роботу на комп'ютері

Працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах (в тому числі персональних комп'ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів (позиція 58). Дана категорія працівників передбачена розділом ХХII "Загальні професії за всіма галузями господарства" Списку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 № 1290.

Зазначена позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких поширюється дія Закону "Про відпустки", незалежно від займаної посади (професії), які в своїй роботі використовують персональний комп'ютер.

Що стосується надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, це питання вирішується колективним договором.

Надавати одночасно додаткові відпустки за особливий характер праці, який передбачає зайнятість працівника в цих умовах 50% робочого часу, і ненормований робочий день законодавством не передбачено.

Лист Мінсоцполітики від 21.09.2016 № 1344/13/84-16

Дата публікації: 11.04.2018 | Кількість переглядів: 455 | Детальніше...
На Волині очікують на атаки шкідників

Науковці, які працюють цими роками на Волині в зв’язку з масовим всиханням соснових лісів, прогнозують новий спалах агресії комах-шкідників. 

Так, їх перший виліт за теперішніх погодніх умов очікується в другій декаді квітня, - повідомили у прес-службі Волинського облуправління лісового та мисливського господарства.

За словами директора державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» Тетяни Касіч, взимку зазвичай, при низькій температурі, шкідники припиняють свою активність. Але слід врахувати те, що через погодні умов та помірний температурний режим, який спостерігався восени і на початку зими, вони довго харчувалися.Тому набрались сил і необхідних поживних речовин.

«Зважаючи на лісопатологічні обстеження в осінньо-зимовий період, ми можемо констатувати той факт, що ураження шкідника цього року буде ще потужнішим, ніж в 2017-ому. Він має другу стадію спалаху із 4-ох, тобто підвищується рівень небезпеки. У декілька разів збільшився його вихід, відповідно – збільшилися його так звані сім’ї, за рахунок чого збільшуватимуться і об’єми уражень», - каже Касіч.

Дата публікації: 05.04.2018 | Кількість переглядів: 332 | Детальніше...
Верховна Рада прийняла проект закону заборони на суцільну вирубку у Карпатах

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект закону Про внесення змін до деяких законів(щодо введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону).

Автори законопроекту стверджують, документ дозволяє проводити тільки вибіркові рубки для оздоровлення ялицево-букових лісів на крутих схилах в лісах Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської та Чернівецької областей.

Дата публікації: 04.04.2018 | Кількість переглядів: 415 | Детальніше...
Відбулась засідання розширеної колегії Держлісагентства

29 березня під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася колегія Держлісагентства. На ній розглянуто питання організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб, про стан галузевої науки, організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами. 

Окрім того, учасникам засідання представлена інформація щодо розробки та функціонування геопорталу «Ліси України», впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі, використання продукції побічного користування в лісах підприємств галузі. 

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 329 | Детальніше...
Не ліс безгоспний, а пеньки! - Дзеркало тижня

У лісах України не стихає вищання бензопил — "чорних" лісорубів не можуть зупинити ні шлагбауми, ні переорані-перекопані дороги, ні електронний облік деревини. Громадські активісти і державні екологічні органи, які останнім часом активно і показово затримують навантажений деревиною автотранспорт, лише засвідчують: хоч би якою народною і демократичною вважала себе влада, вона не може впоратися з неконтрольованим вирубуванням лісів.
Недавно громадськість і владу Тернопільщини сколихнула неординарна подія — в одному з безгоспних лісів поблизу села Личківці Гусятинського району було самовільно зрубано аж 128 дерев цінної породи — дуба. Сумний пейзаж з пеньками доповнюють 40 дерев, пошкоджених до ступеня припинення росту. Розмір шкоди, завданої довкіллю, таки вражає — 1,7 млн грн. Поліція, звісно, була змушена відреагувати на це кричуще порушення, відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу (ст. 246 Кримінального кодексу), і нині триває розслідування цього злочину.

Ліс незаконно рубають у різних куточках області. Лише торік працівники Державної екологічної інспекції в Тернопільській області за результатами перевірок, обстежень та участі у слідчих діях нарахували пристойну суму збитків, завданих довкіллю від самовільних рубок лісу, — 5,8 млн грн. Та це лише виявлена і підрахована шкода, адже далеко не всі обсяги рубок потрапили в зону уваги контролюючих і правоохоронних органів.

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 370 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX