Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Компанії нарубають лісу на 440 мільйонів гривень

Приватні підприємці заготовляють ліс дешевше та ефективніше, але майже не розвиваються через низькі тендерні ціни. Повсякденною практикою українських лісових господарств є залучення до лісозаготівлі приватних підприємців. Через відкриті аукціони та тендери лісівники пропонують бізнесу купити дозвіл на заходи з формування та оздоровлення лісів. Річ не тільки в тому, що лісгоспам не вистачає ресурсів, перш за все людських, – а в тім, що приватний бізнес виконує ці види робіт значно дешевше. Крім того, за умов залучення підрядників, лісгоспи контролюють лише якість кінцевого продукту, а відповідальність за процес повністю несе підприємець.

Як і будь-який товар чи послугу, право лісозаготівлі у більшості випадків лісгоспи продають централізовано через систему державних закупівель «Prozorro». Лише за 2018 рік вже було оголошено 2118 тендери на лісозаготівельну діяльність (7721000-5) та послуги, пов’язані з лісництвом (7723000-1), з яких 35% були проведені без застосування електронної системи. Станом на середину травня успішно завершено 1906 тендерів.

Загалом по Україні організаторами відкритих аукціонів виступили 540 державних підприємства, які в цілому продали права на лісозаготівлю на 438,47 млн гривень. Цікаво, що лідером з розміщення тендерів на лісозаготівельну діяльність є Івано-Франківське Обласне управління лісового та мисливського господарства, керівництво якого провело 222 тендери на загальну суму у 27,78 млн гривень.

Дата публікації: 18.05.2018 | Кількість переглядів: 917 | Детальніше...
Кватирко пояснив, чому ідея «комунальних» лісів схожа на популізм

Ліси завжди були, є і залишаться власністю громади, незалежно від того, хто там господарює, однак для догляду за ними необхідні фахові знання. Тож заяви по зміну ситуації в лісах, якщо вони стануть комунальними, скидаються на популізм.

Про це під час круглого столу з головами ОТГ розповів начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко, інформує прес-служба лісівників.

Зустріч, організована Асоціацією місцевого самоврядування Прибужжя та Вишнівською ОТГ, відбулася у селі Замлиння Любомльського р-ну з ініціативи народного депутата України Ігоря Гузя.

Розпочинаючи зустріч, Олександр Кватирко озвучив основні виробничі та фінансові показники діяльності області загалом та Любомльського, Володимир-Волинського й Іваничівського р-нів зокрема, коротко розповів про основні завдання, поставлені перед лісівниками. Далі розмова тривала у форматі запитання-відповідь.

Очевидно, що питання повернення до комунальної форми господарювання у лісі є одним із найбільш обговорюваних. Саме з нього учасники круглого столу розпочали розмову. Голови ОТГ запевняли, мовляв, це буде вигідно громадам і таким чином вони зможуть самостійно контролювати ситуацію із вирубкою деревини та отримуватимуть додаткові надходження у бюджети. У відповідь Олександр Кватирко чітко пояснив, що така картина є нереалістичною, як і популістськими є заяви про якісь додаткові вигоди для громади. Адже ліси завжди були, є і залишаться власністю громади, незалежно від того, хто там господарює. Крім того, ведення лісового господарства – це далеко не лише заготівля деревини. А перш за все, необхідні заходи з лісовідновлення, догляду та збереження лісу. І для ефективного ведення лісового господарства потрібні фахівці, чималі кошти та спеціальна техніка.

Дата публікації: 14.05.2018 | Кількість переглядів: 912 | Детальніше...
Навесні відтворено майже 25 тис. га лісу, - Володимир Бондар

Під час весняної лісокультурної кампанії відтворено майже 25 тис. га лісів на минулорічних зрубах та створено 1,1 тис. га нових лісів. Про це повідомив заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар. 

«Державні лісогосподарські підприємства, які належать до сфери управління Держлісагентства, на 10% перевиконали план з висадки лісу на весну. Також завдяки застосуванню природозберігаючих технологій лісозаготівель вдається досягати якісного природного відновлення лісу», - наголосив Володимир Бондар. 

Окрім того, заступник Голови Держлісагентства повідомив, що цього року у Всеукраїнській акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» взяла участь безпрецедентна кількість громадян України. 

«В акції з висадки лісу, яка досить успішно відбулася у всіх областях, взяли участь понад 30 тисяч школярів та студентів, понад 5 тисяч представників громадських організацій та майже 15 тисяч українців, які працюють в різних сферах. Загалом, більше 50 тисяч осіб. Це своєрідний рекорд. Родини, працівники різних підприємств і просто бажаючі висаджували ліс разом з лісівниками», - наголосив Володимир Бондар.

Дата публікації: 14.05.2018 | Кількість переглядів: 873 | Детальніше...
Ексклюзивне інтерв’ю заступника голови Держлісагентства України В.Н.Бондаря

Нелегальна вирубка лісу в Україні досягла критичного рівня. Площа незаконної вирубки у 2017 році оцінюється у 26 тис. куб. м лісів, а завдані державі збитки складають, за оцінками експертів, до 157,5 млн грн. В секторі відзначають і інші не менш значущі проблеми: розвал лісового господарства у малолісових областях України, неймовірна дифференціація умов роботи та оплати праці, прогресуючий розвиток тіньового лісопилення, погіршення структури та якості лісів, високий рівень терпимості до корупції, розбалансоване законодавство. Але Державне агентство лісових ресурсів України в цій ситуації залишається бездіяльним. Після акції протесту під стінами цієї установи, яку провели активісти «Стоп корупції», ексклюзивне інтерв’ю «СтопКору» дав заступник голови Держлісагентства Володимир Налькович Бондар.

Довідка «СтопКору»: Бондар Володимир Налькович народився 16 жовтня 1968 року в Луцьку. У 1996 р. закінчив історичний факультет Волинського національного університету імені Лесі Українки. У 2007 р. — Волинський державний університет ім. Лесі Українки, факультет післядипломної освіти (економіка). Кар’єру розпочав у 1986 р. як слюсар Державного підшипникового заводу № 28, місто Луцьк. Народний депутат України 4-го скликання, обраний по виборчому округу № 22 (Волинська область), на той час був членом партії «Реформи і порядок» (Фракція «Наша Україна»). У 2015 р. обраний депутатом Волинської обласної ради на виборчому окрузі № 32 від Волинської територіальної організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Голова фракції «Солідарність» в обласній раді. Заступник голови постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики. У 2016 став заступником голови Державного агентства лісових ресурсів України.

Дата публікації: 10.05.2018 | Кількість переглядів: 1051 | Детальніше...
Замголови Держлісагенства заявив, що ціна українського лісу — це комерційна таємниця

“Ціна на український ліс – комерційна таємниця” – заявив замісник голови Держлісагентства В.Н. Бондарь. Цінові та економічні показники лісгоспів, за словами чиновника, є «комерційною таємницею», а Держлісагентство на ситуацію з непрозорими прямими договорами на продаж деревини жодним чином не впливає.

Як відзначають фахівці питань лісового сектору, ціни на деревину за асортиментом у динаміці приводять усі державні компанії Європи. І чомусь лише в системі Держлісагентства України це комерційна таємниця.

Нелегальний продаж лісу в Україні досяг критичного рівня: площа незаконної вирубки у 2017 році оцінюється у 26 тис. куб. м лісів, а завдані державі збитки складають, за оцінками експертів, до 157,5 млн грн. Разом з тим, Держлісагентством не було проведено черговий облік лісів нібито через нестачу фінансування. Але на прес-конференції М.П. Мартинюка, яка відбулась в останні дні 2017 року, було озвучено цифру в 25 мільйонів гривень – саме таку суму за підсумками 2017 роки було повернено до держбюджету статтею «Ведення лісового і мисливського господарства, охорона і захист лісів в лісовому фонді».

Тим часом, за 10 місяців 2017 року Україна експортувала в Румунію паливних дров на 18 млн. доларів, а Румунія отримала дров тільки на 9,4 млн. доларів. Натомість в якості бонусу вона імпортувала на 14,5 млн. доларів ділової деревини, яку з України заборонено експортувати законом про мораторій.

Дата публікації: 08.05.2018 | Кількість переглядів: 966 | Детальніше...
Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників

Україна може втратити ліси через масове нашестя комах-шкідників

 Україна зіткнулася з проблемою знищення значної частини лісів на своїй території через нашестя комах-шкідників, які активізувалися через глобальне потепління. 

Про це в коментарі «112.Украіна» заявили фахівці. 

«Якщо раніше деякі види комах завдавали шкоди лісам протягом життя 1-2 генерацій, зараз роблять це протягом 3-4. Плюс вони дуже активно поширюються. Прогнози такі, що найближчим часом Україна може зовсім втратити свої соснові ліси в найближчому майбутньому », - говорить провідний фахівець проекту ФАО з питань зміни клімату Тамара Кутонова. 

«До нас зверталися лісники з Житомирської області. Вони стурбовані такою проблемою як короїд-типограф, жук буквально знищує їх посадки. У Житомирській області розвиток весняних процесів зараз відбувається в середньому на місяць раніше, ніж 30 років тому назад. Ці жуки починають свою діяльність на місяць раніше. І, природно, з таким теплим вереснем, як найчастіше буває в останні роки, вони, починаючи з середини березня і до замерзання, встигають багаторазово розмножитися », - додає начальник відділу агрометеорології українського Гідрометцентру Тетяна Адаменко. 

За її словами, така ж ситуація спостерігається і з іншими шкідниками, зокрема кліщами і колорадським жуком, який зимує тепер на меншій глибині. Це означає, що з ґрунту він може піднятися на поверхню набагато швидше, ніж раніше. 

ФАО констатує і прогнозує зростання попиту на засоби захисту рослин. Через зміни клімату лісу також частіше страждають від буреломів і пожеж.

Дата публікації: 07.05.2018 | Кількість переглядів: 1202 | Детальніше...
Країна посилює превентивні заходи

ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА. Коли термометр за вікном уже вранці сміливо переходить позначку 20 градусів тепла, то зовсім не дивує свіжий прогноз Українського гідрометцентру: на нас гарантовано чекає посушливе й спекотне літо з високим рівнем пожежної небезпеки на території всієї країни. «Кількість опадів у літній період очікуємо переважно меншою за норму. Водночас — нерівномірність опадів, зростає кількість і тривалість періодів посушливої та спекотної погоди. Уже тепер у більшості регіонів країни почалася ґрунтова посуха. У літні місяці очікується температура повітря вища за норму на 1—1,5%», — заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда на засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Людський чинник і кліматичні умови — це дві головні статті ризику виникнення пожеж. На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. I додав, що в пожежонебезпенний період головне — координація дій усіх служб. Вони повинні діяти злагоджено під час виникнення надзвичайних ситуацій. «Міноборони — контроль за проведенням навчань на військових полігонах. Держлісагентство — контроль за в’їздом автотранспорту та перебуванням людей у лісових зонах. Держводагентство — зволоження торфовищ у пожежонебезпечний період, Держагентство з управління зоною відчуження — превентивні заходи. Кожен знає свої обов’язки. Єдина вимога — якісна, професійна й ефективна координація та виконання заходів. Найголовніше для нас — безпека людей», — наводить слова урядовця його прес-служба.

Дата публікації: 05.05.2018 | Кількість переглядів: 1034 | Детальніше...
Що не можна робити при надзвичайному рівні пожежної небезпеки

По всій Україні на травневі свята зберігається надзвичайний рівень пожежної небезпеки, тому рятувальники розповіли, що не можна робити у цей період.

У Держслужбі з надзвичайних ситуацій на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook нагадали про правила поведінки під час пожежонебезпечного періоду.

Відзначається, що синоптики попередили про те, що високі температури протримають в країні ще до кінця тижня. Ось що заборонено робити упродовж надзвичайного рівня пожежної небезпеки:

Відвідувати хвойні ліси при оголошенні надзвичайної пожежної небезпеки 5-го класу;
  • Розводити багаття у лісі та лісопосадках;
  • Заїжджати автомобілем до лісу;
  • Палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники або недопалки;
  • Залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
  • Полювати у лісі з використанням вогнепальної зброї;
  • Створювати смітники та спалювати відходи;
  • Спалювати стерню та післяжнивні залишки на сільськогосподарських полях;
"Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером 101", – наголошують у ДСНС.
Дата публікації: 03.05.2018 | Кількість переглядів: 1124 | Детальніше...
Деревообробники просять Порошенка встановити чіткі правила збуту деревини

Крім того, деревообробники просять чинного президента не допустити скасування мораторію на експорт деревини за кордон.

Представники деревообробної галузі просять президента Петра Порошенка встановити чіткі правила збуту деревини в Україні. Про це вони заявили сьогодні на прес-конференції, передає кореспондент інтернет-видання UA1
Також деревообробники просять Порошенка не допустити скасування мораторію на експорт деревини за кордон. Українські деревообробники скаржаться на відсутність прозорої політики в лісопромисловій галузі.
"Ми сьогодні, маючи 9,6 млн гектарів лісових площ, можемо вийти на товарооборот до 30 млрд євро на рік. Для цього є всі можливості. Але для цього необхідна прозора, зрозуміла державна політика в галузі лісопромислового комплексу", – говорить голова Асоціації деревообробних і лісозаготівельних підприємств Західної України Ігор Соболевський.
Деревообробники кажуть, що у більшості з них, незалежно від регіону, який вони представляють, однакові проблеми – необґрунтована ціни на деревину, заборона на вирубку лісів, відсутність прозорого механізму продажу/купівлі необробленої деревини тощо.
За їхніми словами, сьогодні розроблено кілька законопроектів та положень, які схвалили представники асоціацій та подали до Держлісагентства, проте відомство їх не підтримало. На думку Соболевського, законопроекти, які приймаються у парламенті ставлять під загрозу існування галузі. Зокрема, він вважає, що шкодить галузі законопроект про концесії.
Представники деревообробної галузі кажуть, що президент уже підтримував галузь і хоч його накази не завжди виконуються, вони сподіваються, що він відреагує на їх звернення. В ньому зокрема йдеться про таке: "Ми звертаємося до нього, щоб він нас почув і взяв під особистий контроль, щоб не допустити напруги в галузі. Ми хочемо чесні правила на ринку деревини – не схеми та не закулісні переговори".

Дата публікації: 25.04.2018 | Кількість переглядів: 1152 | Детальніше...
Зберегти ліс — забезпечити робочі місця: Кейс України

Передамо наступним поколінням «лисі» Карпати?

Далеко не всі країни мають таку розкіш, як промислові ліси, а потреби в цій сировині та виробах із неї завжди були, є і будуть.

Відповідно, світовий ринок із задоволенням готовий безмежно споживати таку сировину, як ліс-кругляк.

Це майже безвідходна сировина, з якої можна виробляти безліч корисних речей: папір, меблі, енергетичні ресурси, транспортні піддони, будівельні матеріали, готові будівлі тощо. А свого часу це були державні флотилії. 

Саме через це різні країни на різних етапах потрапляли у небезпечні пастки. 

Світова практика знає багато кейсів, коли, як правило, невеличка група осіб, маючи певний доступ до адміністративного ресурсу, створювала справжні екологічні катастрофи через шалені вирубки лісів у перегонах за отриманням швидких грошей за мінімальних витрат. 

Водночас варто пам’ятати, що зайнятість, додана вартість та податки формуються безпосередньо там, де відбувається обробка та переробка. Тобто, експортуючи необроблений ліс, країни втрачають робочі місця, заробітні плати, податки тощо.

Саме у таких критичних ситуаціях історично з’являлася державна політика.

Дата публікації: 24.04.2018 | Кількість переглядів: 1104 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX