Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

НОВИНИ ГАЛУЗІ


Відбулась засідання розширеної колегії Держлісагентства

29 березня під головуванням заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів Володимира Бондаря відбулася колегія Держлісагентства. На ній розглянуто питання організації роботи із захисту лісів від шкідників і хвороб, про стан галузевої науки, організації роботи на підприємствах галузі з обладнання транспортних засобів рейдових бригад GPS-трекерами. 

Окрім того, учасникам засідання представлена інформація щодо розробки та функціонування геопорталу «Ліси України», впровадження електронного обліку деревини на підприємствах галузі, використання продукції побічного користування в лісах підприємств галузі. 

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 937 | Детальніше...
Не ліс безгоспний, а пеньки! - Дзеркало тижня

У лісах України не стихає вищання бензопил — "чорних" лісорубів не можуть зупинити ні шлагбауми, ні переорані-перекопані дороги, ні електронний облік деревини. Громадські активісти і державні екологічні органи, які останнім часом активно і показово затримують навантажений деревиною автотранспорт, лише засвідчують: хоч би якою народною і демократичною вважала себе влада, вона не може впоратися з неконтрольованим вирубуванням лісів.
Недавно громадськість і владу Тернопільщини сколихнула неординарна подія — в одному з безгоспних лісів поблизу села Личківці Гусятинського району було самовільно зрубано аж 128 дерев цінної породи — дуба. Сумний пейзаж з пеньками доповнюють 40 дерев, пошкоджених до ступеня припинення росту. Розмір шкоди, завданої довкіллю, таки вражає — 1,7 млн грн. Поліція, звісно, була змушена відреагувати на це кричуще порушення, відкрила кримінальне провадження за фактом незаконної порубки лісу (ст. 246 Кримінального кодексу), і нині триває розслідування цього злочину.

Ліс незаконно рубають у різних куточках області. Лише торік працівники Державної екологічної інспекції в Тернопільській області за результатами перевірок, обстежень та участі у слідчих діях нарахували пристойну суму збитків, завданих довкіллю від самовільних рубок лісу, — 5,8 млн грн. Та це лише виявлена і підрахована шкода, адже далеко не всі обсяги рубок потрапили в зону уваги контролюючих і правоохоронних органів.

Дата публікації: 02.04.2018 | Кількість переглядів: 1007 | Детальніше...
У ЄС змінюють політику лісового господарства

Метою Лісової Стратегії відтепер буде сталий розвиток лісового господарства та біорозмаїття

12 березня Комісія з природних ресурсів Європейського комітету регіонів схвалила проект представника Фінляндії Оссі Мартіканена щодо перегляду Стратегії лісової політики ЄС у середньостроковій перспективі. Проект встановлює пріоритет у екологічній та соціальній орієнтації лісового господарства замість економічного зростання та зайнятості.

Дата публікації: 17.03.2018 | Кількість переглядів: 1183 | Детальніше...
21 березня в Україні стартує акція Держлісагентства «Майбутнє лісу у твоїх руках»

Із 21 березня 2018 року, у Міжнародний день лісів, в Україні стартує щорічна акція Державного агентства лісових ресурсів «Майбутнє лісу у твоїх руках». Вона триватиме протягом місяця – до Дня довкілля, який цього року в Україні відзначається 21 квітня. 

Варто зазначити, що Міжнародний день лісів започаткований Генеральною Асамблеєю ООН з 2012 року. Щороку він проходить під різними гаслами. У 2018 році він відбуватиметься під гаслом «Ліси та населені пункти».

В Україні ж фактично це означає початок лісокультурної кампанії. Державні лісогосподарські підприємства розпочинають відтворювати лісові насадження на минулорічних зрубах та створювати нові ліси*.

Заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар закликав всіх охочих долучитися до акції та протягом місяця висаджувати ліс разом із лісівниками.

«Метою акції є виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, забезпечення зацікавленості у збереженні лісових насаджень, дотримання правил поведінки у лісі. Для нас важливо надати можливість учнівській молоді, представникам громадськості та загалом всім бажаючим взяти участь у створенні лісів, а також підвищити довіру громадян до діяльності лісогосподарської галузі», - підкреслив Володимир Бондар.

Також під час акції буде приділена увага до проведення ознайомчих та пізнавальних заходів (екскурсії, тематичні зустрічі, лекції тощо).

«Ми закликаємо, щоб до нашої акції з посадки лісу долучалися родинами. Проводитимуться дні лісу для малюків та учнів молодших класів, озеленення територій будинків-інтернатів спільно з вихованцями закладу, екскурсії до лісу. Тож, відтворимо ліси разом!», - наголосив заступник Голови Держлісагентства.

Зазначимо, що у 2017 році в акції взяли участь майже 30 тис. громадян, що стало своєрідним рекордом. Сподіваємося, що цього року разом ми зможемо побити цей рекорд.

Дата публікації: 14.03.2018 | Кількість переглядів: 1020 | Детальніше...
ЛІКВІДОВАНО 12 ОБЛАСНИХ ЕКОІНСПЕКЦІЙ

21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України ліквідував 12 територіальних органів Державної екологічної інспекції України, які діяли на обласному рівні:

Державну екологічну інспекцію в Автономній Республіці Крим

Державну екологічну інспекцію у Житомирській області

Державну екологічну інспекцію в Івано-Франківській області

Таке рішення було прийнято на виконання Концепції реформування системи державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища (далі – Концепція).

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 1209 | Детальніше...
Google простежить за лісами

Продовольча та сільськогосподарська організація при ООН (ФАО) у партнерстві з інтернет-гігантом створила нову онлайн-платформу для моніторингу та звітності щодо стану лісів.

Новий електронний сервіс, що має на меті збільшити ефективність звітності та поліпшити ситуацію з прозорістю у лісовій галузі, була презентована 5 березня 2018 року у місті Толука, Мексика. Дієвий моніторинг, впорядкування даних про розміри лісових насаджень та зміни у землекористуванні мають важливе значення у досягненні цілей сталого розвитку лісу. Нова система також допоможе державним лісовим агентствам в адаптації до кліматичних змін та їх наслідків.

Дата публікації: 12.03.2018 | Кількість переглядів: 1133 | Детальніше...
Німецька лісова держполітика: один за всіх та всі за одного

Коли державні органи можуть не заважати, а допомагати розвитку лісової галузі.

Зарубіжний досвід успішного розвитку лісового сектору демонструє щонайбільш ефективні реформи, можливі лише за умови тісної взаємодії всіх економічних гравців. Одним з найліпших прикладів такої взаємодії є німецький досвід господарювання у лісовій галузі. Держава є не лише ментором та посередником між приватними власниками, а й активним учасником у плануванні та моніторингу галузі. Німецький уряд створив також найсприятливіші умови для комунікації між бізнесом та громадянським суспільством. Пропоную поглянути, як держава стає ефективним економічним партнером задля досягнення добробуту усіх громадян. 

У Німеччині діє повноцінна національна лісова програма, основними принципами якої є: національний суверенітет та відповідальність у використанні лісових ресурсів, партнерство усіх зацікавлених груп, довгостроковий процес планування, розвитку та контролю за лісовою галуззю. Ці принципи реалізуються під контролем державної адміністрації, а основним інструментом лісової політики є правові регламенти: закони та постанови (виконавчої влади).

Федеральний лісовий закон включає в себе інструкції та приписи, які мають функцію законодавчих обмежень з передбаченими санкціями за їх порушення. Головними цілями, що зафіксовані у преамбулі Закону, є правильне ведення лісового господарства задля збереження екологічних функцій та біологічного потенціалу лісу. Цей пункт є дуже важливим, оскільки переводить лісові ресурси з категорії товару у категорію послуг. Довгостроковою метою Німеччини є приведення великої частини лісового господарства до рівня праісторичних екосистем через налагодження природної динаміки життя лісу, яка тісно пов'язана з його біорозмаїттям. Такий експеримент проводиться на землях, що належать державі, тобто стосується третини усіх лісів Німеччини. 

Дата публікації: 02.03.2018 | Кількість переглядів: 1311 | Детальніше...
У Великобичківському лісгоспі провели конкурсний відбір підрядних організацій з надання послуг, пов’

Цього року це вже третє засідання конкурсної комісії, мета якого створення на підприємстві конкурсного середовища з відбору виконавців робіт і послуг пов’язаних з лісівництвом, запобігання проявам корупції у даній сфері, розвитку добросовісної конкуренції між суб’єктами господарювання, раціонального використання та економії коштів підприємства, а також зміцнення довіри до підприємства.

Вищезгадана комісія є прозорим колегіальним органом, робота якого спрямована виключно в інтересах відкритості та дотримання законодавства України.

На сайті підприємства за 5 днів до проведення засідання комісії було виставлено оголошення на потребу залучення підприємців для участі в конкурсі на право розробки 11 лісосік головного та проміжного користування у п’яти лісництвах підприємства.

В конкурсі взяли участь представники та керівники восьми підрядних організацій: ТзОВ «ВГСМ», ТзОВ «ЕВК», ТзОВ «БИЧКІВ-ПРОМ-МЕДІА», ТзОВ «Томаш ВІ», ФОП «Дячук Я.М.», ФОП «Стороженко Ю.М.», ФОП «Мігалі Ю.Ю.» та ПП «Тімбер Вуд».

За результатами проведеного відкритого конкурсного відбору підрядних організацій – рекомендується укласти договори підряду з учасниками-переможцями конкурсу, цінову пропозицію яких було визнано найбільш економічно вигідною для підприємства, інформує прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.

Дата публікації: 02.03.2018 | Кількість переглядів: 1188 | Детальніше...
Олександр Кватирко: «Сподіваємось, відповідальність за розвиток лісової галузі буде переважати над

Лісова галузь Волині – під пильним оком активістів, екологів, депутатів різних рівнів, а також – під прицілом журналістської уваги. У сторону лісівників звучить чимало критики. Натомість лісова галузь – одна з небагатьох, яка показує приклад життєстійкості, а лісівники запевняють, що справляються як із виробничими, так і з соціальними завданнями. Тож про позицію лісівників щодо останніх «перипетій», реалії галузі та найбільші проблеми – в інтерв’ю «Волинської правди» з головним лісівником області Олександром Кватирком.

– Розпочнемо нашу розмову з останніх гучних подій. Олександре Михайловичу, у Волиньраді була створена Тимчасова контрольна комісія з питань, які виникають у сфері лісових відносин. Згодом під час сесії голова комісії Анатолій Грицюк озвучив звітну інформацію, де згадував про чимало порушень у роботі державних лісогосподарських підприємств. Як Ви прокоментуєте ситуацію?

– Знаєте, треба подякувати, що депутати створили таку комісію, приділяють нам стільки уваги і таким чином стимулюють до ще активнішої роботи. Єдине, що комісії варто було б спрямувати свої дії у правове русло.

Перш за все, тимчасова контрольна комісія обласної ради, як свідчить Положення про її діяльність, є органом ради. Тому всі висновки і рішення комісії є висновками та рішеннями ради і мають бути офіційними. Натомість так званий звіт, про який ми говоримо, був оприлюднений як додаток до проекту рішення без будь-яких реквізитів та Управління не отримало офіційного висновку.

Дата публікації: 28.02.2018 | Кількість переглядів: 1399 | Детальніше...
Санітарно-оздоровчі заходи в лісі: що рекомендують науковці новоградським лісівникам?

Ліс взимку, засипаний снігом — то неймовірно казково. Це саме той час, коли «закамуфльовані» в білу одіж дерева не видають жодних хвороб. Проте, як тільки-но зійде сніг, можна буде знову бачити реальний стан Поліського лісу. Зокрема ті масштаби хвороб, що характеризуються всиханням соснових насаджень та випаданням ясена.  Останні роки ця проблема у всіх на вустах. Науковці вивчають паталогічні явища, лісівники — ріжуть сухостій, а населення — бунтує. Реалії сьогодення.  Проте, якою б гіркою не була правда, а варто її сприймати як є! Ліс продовжує всихати. І сподівання лісівників на те, що взимку вершинний короїд (головний нинішній ворог хвойного лісу!) — суттєво зменшиться в популяції, а то й взагалі загине — марні! Бо для цього є ряд об’єктивних причин.

Дата публікації: 27.02.2018 | Кількість переглядів: 1258 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX