Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ГАЛУЗІ

Рибак шукатиме шляхи вирішення нагальних проблем лісової галузі в Україні


Назад Назад

13 лютого 2018 року у Національному лісотехнічному університеті України відбудеться виїзне засідання Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, під час якого на вимогу працівників лісової галузі буде розглянуто питання “Проблематика реформування лісового господарства України”.

Про це повідомив народний депутат України Іван Рибак. 

Наприкінці минулого року Кабміном була схвалена “Стратегія реформування лісового господарства України на період до 2022 року”. Але на думку працівників галузі, цей документ не відповідає її інтересам та положенням Лісового кодексу.

Зокрема, категоричне заперечення у них викликає задекларований намір Уряду ліквідувати державні лісогосподарські підприємства, як самостійних суб’єктів господарювання та створення нового суб’єкта господарювання в галузі лісового господарства, а також не врахування пропозицій про заборону концесії і приватизації державних лісів.

- Так як лісове господарство є одним із основних видів діяльності мешканців Вижницького, Сторожинецького, Кіцманського та Путильського районів Чернівецької області, планую також взяти участь у виїздному засіданні профільного Комітету ВР, - сказав Іван Рибак. - Сподіваюся, що разом нам вдасться знайти шляхи вирішення нагальних проблем лісової галузі в Україні.

Зокрема, народний депутат України Іван Рибак розповів на прес-конференції про свій вклад в ухвалення головного кошторису країни на 2018 рік, як представника Карпатського регіону.

-  Значна частина моїх виборців працюють в лісовій галузі, - сказав Іван Рибак. - Для мене було важливим, аби бюджтом було передбачено стабільне функціонування лісової галузі. У разі недофінансування на лісову галузь чекатиме колапс. На практиці це означає незаконні рубки, мародерство  в лісі, чого не можна допускати.

-    Ми запропонували поправки до Бюджетного і Податкового кодексів, якими можна було залучити кошти на ці цілі. Ми  пропонували створити Лісовий фонд, який буде наповнюватися за рахунок 50 відсотків рентної плати від користування лісом, - розповів Іван Рибак. -  Ми пропонували збільшити цю рентну плату таким чином, щоб отримати на одному кубічному метрі приблизно 15 гривень додаткового платежу. І спрямувати отримані кошти у спеціальний фонд розвитку лісового госоподарства. Це дало би можливість спрямувати на ці цілі додатково ще 450 мільйонів гривень. Наша пропозиція не потребувала додатковго бюджетного фінансування. Негативні наслідки того, що пропонований нами фонд не створено галузь відчує вже у першому кварталі наступного року.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX