Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Історія Слобідського лісопункту Вигодського лісокомбінату

Як ми знаємо з історії, Вигодський лісокомбінат був заснований в травні 1960 року. На виконання наказу по Вигодському лісокомбінаті в 1961 році було створено Слобідський лісопункт на території Солотвинського лісництва.

У складі Слобідського лісопункту в середині 70-х років було організовано три майстерські дільниці на базі вузькоколійної залізниці з об'ємом виробництва по вивезенню деревини 4 тис.м3 в місяць.

Після розпаду лісокомбінату в липні 1995 року поступово всі лісопункти, а це Бескидський, Людвиківський та Слобідський прийшли в занепад. Час минав, економічна ситуація змінювалася. Сьогодні з повним правом можна сказати, що  лісопункти тихо і якось непомітно «наказали довго жити». На даний час майже зруйнована вся їхня інфраструктура. Депо, ремонтні майстерні, контори, гуртожитки та всі інші господарські споруди лісопунктів, колись добротні і просторі, оснащені всім необхідним, і за віком не такі вже й старі, зведені в минулому столітті, стоять тепер в занедбаному і неприглядному стані.

Минуло декілька десятиліть з того часу, відбулося чимало корінних змін, як в політичному, так і в економічному житті нашого суспільства. Колись процвітаючий Слобідський лісопункт тепер перетворився в руїну і як згадка про колишню потужну лісозаготівельну структуру.

Дата публікації: 13.05.2019 | Кількість переглядів: 187 | Детальніше...
Завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам

Завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам біля контори Шевченківського лісництва

 З ініціативи адміністрації ДП «Вигодське лісове господарство» за активної підтримки лісничого Шевченківського лісництва Тисяка Василя Васильовича, а також фронтовиків АТО, які працюють зараз в лісовому господарстві, 19 квітня відбулася церемонія завершення закладки алеї пам’яті присвяченій воїнам АТО фронтовикам-лісівникам біля контори Шевченківського лісництва.

На завершення закладки алеї прийняли участь головний лісничий ДП «Вигодське лісове господарство» Штука Віталій Анатолієвич, начальник відділу лісового господарства Оріхівський Степан Миколайович, головний менеджер з адміністративної діяльності Малета Євген Миколайович та працівник лісництва – майстер лісу Квецко Леся Михайлівна. Всі учасники заходу зібралися тут, щоб довершити закладку алеї пам’яті, яку розпочали ще в минулому році. Учасники міроприємства посадили вздовж огорожі лісництва 16 дерев, із них: 12 широколистяних лип і 4 дерева декоративного глоду. Потім в урочистій атмосфері біля церкви вшанували пам'ять воїнів-АТО, які героїчно загинули, захищаючи честь і незалежність України, згадали імена всіх воїнів-лісівників і віддали данину поваги їх мужності і героїзму.

Дата публікації: 23.04.2019 | Кількість переглядів: 260 | Детальніше...
Працівники контори лісгоспу під час весняної толоки прибрали парк «Алея казок».

Працівники контори ДП «Вигодське лісове господарство» під час весняної толоки прибрали і облагородили вигодський парк «Алея казок».  

 У п’ятницю, 19 квітня, всі працівники контори разом з адміністрацією ДП «Вигодське лісове господарство»  вийшли на весняну толоку у вигодський парк «Алея казок». Для того, щоб парк з приходом тепла зміг радувати жителів та гостей селища, працівники лісгоспу навели в ньому порядок. Роботи з прибирання почалися о 9:00. Весь необхідний інвентар-граблі, лопати, вили та рукавички надала адміністрація лісгоспу. Працівники контори лісгоспу прибрали сміття, листя і гілки, привели в порядок дитячий майданчик і алею, посадили маленькі деревця – чорний горіх, вздовж огорожі парку. За допомогою техніки вивезли пластикове сміття, листя, і пошкоджені дерева. Акція пройшла в рамках щорічної акції «Чисте довкілля».

Акція «Чисте довкілля» проводиться у нас не вперше. Мета якої - зробити наш парк чистішим і кращим для жителів і гостей селища. Цього разу в толоці взяли участь усі співробітники контори лісгоспу. Подібні акції потрібні і важливі, в першу чергу, тому що вони об'єднують колектив, роблять його єдиною монолітною командою.

Дата публікації: 22.04.2019 | Кількість переглядів: 304 | Детальніше...
Семінар-нарада з керівниками та службами з охорони праці підприємств в Долинському районі.

Семінар-нарада з керівниками та службами з охорони праці підприємств у Долинському районі.

З метою профілактичної роботи щодо попередження виробничого травматизму на базі Державного підприємства «Вигодське лісове господарство»  за участю начальника Долинського відділення УВД Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області Тисяк Людмили Йосипівни та головного спеціаліста-страхового експерта з охорони праці Долинського відділення УВД Фонду ССУ Цюка Ігора Миколайовича 17.04.2019 р. проведено семінар-нараду з керівниками і фахівцями з охорони праці підприємств в Долинському районі.

У семінарі - нараді брали участь: ДП «Болехівський лісгосп» Барчук Р.М., Безрукий Л., ДП «Брошнівський лісгосп» Коляджин І.Ф., Мицак С.В.; ДП «Осмолодський лісгосп» Завадецький І.; НГВУ «Долинанафтогаз» Рудевич Р.А.,Ротай І.М.; ТОВ «Уніплит» Шевчук Т.Б.; ТОВ «Транс-Захід» Закусило А.В.; ТОВ «Протектор» Гордієвич С.; ТОВ «Влад-плюс» Цюк Н.І.; Долинська ЦРЛ Крайник О.Т.; ТОВ «Долина АГРО» Базюк А.В., Неборачко Т.М.; ТОВ «Секюрайті» Харів Я.П.; Болехівський ККП Микитин Г.Є.; Долинський ККП Ільків Р.І.; Вигодський ККП Борис Я.Ю.; ТС «Партнер ТОВ» Сова З.В.; ТОВ «Інтер’єр» Гринюк І.О.; Голова асоціації деревообробників Соболевський І.М.; ПП «Костюк» Костюк І.Й.

Дата публікації: 17.04.2019 | Кількість переглядів: 263 | Детальніше...
Тактико-спеціальні навчання з гасіння лісової пожежі

 Рятувальники Долинського підрозділу РВ УДНС і працівники лісової охорони Мало-Тур’янського лісництва відпрацювали взаємодію під час спільних навчань з гасіння лісової пожежі на оцінку «добре».

 Такий головний підсумок тактико-спеціальних навчань «Готовність працівників лісової охорони ДП «Вигодський лісгосп» до пожежонебезпечного сезону 2019 року і організація міжвідомчої взаємодії при гасінні лісових пожеж». Такі навчання пройшли сьогодні (16 квітня) на території Мало-Тур’янського лісництва ДП «Вигодський лісгосп» в урочищі Дубина. Спільні дії рятувальників Долинського підрозділу РВ УДНС  та працівників лісової охорони лісництва за гасіння умовної пожежі була поставлена ​​оцінка «добре».

 «Ми не повинні допустити на території лісництва жодної лісової пожежі», - поставив завдання перед присутніми лісничий Мало-Тур’янського лісництва Рак Андрій Юрійович.

Дата публікації: 16.04.2019 | Кількість переглядів: 197 | Детальніше...
Екскурсія дітей навчально-реабілітаційного центру в Шевченківське лісництво

04 квітня, в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу в твоїх руках», в Шевченківському лісництві пройшла захоплююча зустріч вихованців Вигодського навчально-реабілітаційного центру з працівниками лісництва. Діти, а це учні 1-3-х класів, почули цікаву розповідь про Шевченківське лісництво, а щоб їх враження були яскравішими, лісничий Шевченківського лісництва Тисяк Василь Васильович запросив діточок на екскурсію по території лісництва. Такому запрошенню всі були раді. Діти дуже люблять ходити, а особливо на цікаві і повчальні екскурсії.

         Коли прийшли на місце, їх зустріла гостинно майстер лісової дільниці (розсадника) лісництва: Наталія Василівна Федорич. Їм показали теплиці і піднавіси, де вирощують маленькі деревця. Діти побачили багато сіянців ялини, ялиці, модрини, бука, клена-явора і були вражені, дізнавшись, скільки повинно пройти часу, перш ніж маленькі деревця виростуть і стануть великими красивими деревами. Виявилося ні багато, ні мало, а цілих 80-120 років.

Дата публікації: 05.04.2019 | Кількість переглядів: 372 | Детальніше...
Розвішування шпаківень на шкільному подвір’ї Підлісківської ЗОШ І-ІІ ступеня.

Весна це така пора, коли оживає природа після довгого зимового сну, починають розпускатися листочки на деревах, а птахи повертаються з вирію. Повернувшись в рідні краї, вони відразу ж починають шукати собі місце для гніздування. Знищуючи незліченну кількість шкідливих комах, птахи є кращими помічниками людини в боротьбі за задовільний санітарний стан лісу. Особливо багато шкідників вони винищують в період відгодівлі пташенят.

Залучити корисних птахів в ліси для знищення шкідливих комах можна різними способами: посадкою дерев і чагарників, де птахи могли б гніздитися; охороною гнізд і пташенят від їх злісних ворогів; організацією підгодівлі птахів в зимовий час. Найпростіший спосіб залучення птахів - це розвішування для птахів, що гніздяться в дуплах, штучних гніздівель - шпаківень. У шпаківнях найчастіше поселяються - шпак, велика синиця, синиця блакитна, плиска, горихвістка, мухоловка строката і мухоловка сіра. Для цих птахів і треба готувати шпаківні.

Учні шкільного лісництва при Шевченківському лісництві ретельно підготувалися до зустрічі пернатих в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Шпаківні, які виготовлені з любов'ю, безумовно, стануть зручними будиночками для птахів. Нові шпаківні були добротно зроблені працівниками Шевченківського лісництва, взявши відповідні заготовки з  деревообробного цеху №2 ДП «Вигодський лісгосп». Готові шпаківні в кількості 100 штук і 10 годівниць будуть передані у лісництва лісгоспу. Ялинові дошки, з яких вони зроблені, біліють на сонці і ніби світяться ніжним молочним світлом. Все в шпаківні зроблено згідно встановлених стандартів: дах з нахилом і напуском, щоб не накопичувалося сміття і дощ не заливав всередину. Віконце розміром 5 сантиметрів, щоб хижа тваринка не могла просунути всередину мордочку. Цвяхи в шпаківні ніде не стирчать, адже об цвях пташок може поранитися.

Дата публікації: 04.04.2019 | Кількість переглядів: 268 | Детальніше...
Працівники Шевченківського лісництва займаються підгодівлею диких тварин в лісництві

Працівники Шевченківського лісництва займаються підгодівлею диких тварин в лісництві

Бережіть тварин - Божі створіння,

Щоб не стали вони легендою, переказом.

Без них на землі якось стане тоскно

І без звірини в лісі осиротіло…

Ігор Нечаєв

Достатня кількість снігу в лісі нинішньою зимою створило труднощі з видобутком корму для диких копитних тварин. Особливо від сніжного покриву страждають косулі і олені. У ДП «Вигодський лісгосп» протягом усіх зимових місяців організована їх підгодівля. Єгері закладають в спеціальні годівниці сіно, зерно, коренеплоди. По всій території лісгоспу працівники єгерської служби рівномірно розміщують годівниці або підкормові майданчики для тварин, зокрема для оленів, косуль, кабанів.

Співробітники Шевченківського лісництва проводять підгодівлю диких тварин заготовленими з восени кормами, а саме сіном. За словами старшого єгера Шевченківського лісництва Микуляка Івана Івановича, особливо потребують кормів олені, косулі та дикі кабани, так як вони харчуються підніжним кормом, видобуток якого під час глибокого снігу утруднена. Крім цього, копитним тваринам цілий рік дають сольову підгодівлю. Для цього працівники лісництва закладають так звані солонці - сіль-омок, яку розкладають на пеньках в лісі.

Дата публікації: 27.03.2019 | Кількість переглядів: 201 | Детальніше...
Посадка лісу учнями шкільного лісництва в урочищі «Погорілий» Шевченківського лісництва

Посадка лісу учнями шкільного лісництва в урочищі «Погорілий» Шевченківського лісництва

Акція "Посади своє дерево" проводиться в рамках проекту  "Майбутнє лісу в твоїх руках" вже другий рік  поспіль. Цього разу її учасниками стали учні шкільного лісництва при Шевченківському лісництві.

"Кожний школяр не просто садить дерева, - розповідає майстер дільниці лісового розсадника Наталія Василівна Федорич, один з організаторів заходу «Посади своє дерево», - школярі реалізують проект,  які самі придумали і спланували. Учні шкільного лісництва уявили ліс своєї мрії, а тепер садять його. Зрозуміло, всі свої плани вони узгоджують з керівництвом лісгоспом, а також з лісничим Шевченківського лісництва Тисяком Васильом Васильовичем, і в цьому їм, звичайно, допомагають працівники нашого лісництва".

21 березня учні шкільного лісництва відроджували ліс в урочищі «Погорілий» Шевченківського лісництва в кварталі 22 виділ 75 площею 2,0 га. Дві ділянки по 1,0 га вийшли з під суцільно-санітарної рубки.  Цей проект вони почали ще в минулому році. Посаджені минулої осені в рамках цієї акції деревця добре прижилися у кварталі 18 виділ 46 площею 1,2 га, і також в  урочищі «Погорілий».

Дата публікації: 22.03.2019 | Кількість переглядів: 239 | Детальніше...
Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.

Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.

  З нагоди Міжнародного дня лісу, з метою пропаганди дбайливого ставлення до природи і лісу серед підростаючого покоління, а також з метою зміцнення екологічної самосвідомості і виявлення талановитих дітей в області художньої творчості, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння директора Олександра Борисовича Матусевича з 01 лютого по 21 березня 2019 року, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів Карпат та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами. Організатори конкурсу в особі директора та профспілковий комітет лісгоспу цим заходом підкреслюють важливість збереження лісів в Карпатах і виховання у підростаючого покоління любові до природи. За задумом організаторів, участь в конкурсі допоможе багатьом дітям усвідомити цінність лісу і висловити свою любов до нього за допомогою малюнку.

Взяти участь в конкурсі на добровільних засадах могли учні дошкільних і середніх загальноосвітніх установ двох вікових категорій:

з 4 до 10 років (включно);

з 11 до 16 років (включно).

Усі малюнки були розміщені для голосування 5 березня на сторінці ДП «Вигодський лісгосп» в мережі «Facebook», яке тривало до 17 березня 24:00. У кожній віковій категорії були визначені переможці, які посіли 1,2 та 3 місце, а також один навчальний заклад, що отримав найвищий середній бал і були визначені як переможці конкурсу.

На конкурс приймалися роботи, виконані в будь-якій техніці малювання - масло, акварель, туш, кольорові олівці і т. д. Діти із 20 навчальних закладів, беручи участь у творчому конкурсі, намалювали, яким вони бачать рідний ліс тепер і в майбутньому. Конкурс дитячих малюнків «Діти – спадкоємці Карпатських пралісів» стартував 01 лютого.  Маленькі конкурсанти з різних куточків Долинщини малювали праліс і його багатий тваринний світ. З 247 малюнків членами журі було вибрано по три роботи від кожної вікової групи та з кожного навчального закладу.

Дата публікації: 22.03.2019 | Кількість переглядів: 192 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX