Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.


Назад Назад

Дитячі малюнки на конкурс „ Діти – спадкоємці Карпатських пралісів ”.

  З нагоди Міжнародного дня лісу, з метою пропаганди дбайливого ставлення до природи і лісу серед підростаючого покоління, а також з метою зміцнення екологічної самосвідомості і виявлення талановитих дітей в області художньої творчості, профспілка Державного підприємства «Вигодське лісове господарство» за сприяння директора Олександра Борисовича Матусевича з 01 лютого по 21 березня 2019 року, вже традиційно проводить конкурс малюнків „Діти – спадкоємці Карпатських пралісів”.

Мета конкурсу: Формування свідомої позиції молоді щодо питань відповідального лісогосподарювання, турботливого відношення до лісів Карпат та їх мешканців, правил поведінки у лісі та користування лісовими дарами. Організатори конкурсу в особі директора та профспілковий комітет лісгоспу цим заходом підкреслюють важливість збереження лісів в Карпатах і виховання у підростаючого покоління любові до природи. За задумом організаторів, участь в конкурсі допоможе багатьом дітям усвідомити цінність лісу і висловити свою любов до нього за допомогою малюнку.

Взяти участь в конкурсі на добровільних засадах могли учні дошкільних і середніх загальноосвітніх установ двох вікових категорій:

з 4 до 10 років (включно);

з 11 до 16 років (включно).

Усі малюнки були розміщені для голосування 5 березня на сторінці ДП «Вигодський лісгосп» в мережі «Facebook», яке тривало до 17 березня 24:00. У кожній віковій категорії були визначені переможці, які посіли 1,2 та 3 місце, а також один навчальний заклад, що отримав найвищий середній бал і були визначені як переможці конкурсу.

На конкурс приймалися роботи, виконані в будь-якій техніці малювання - масло, акварель, туш, кольорові олівці і т. д. Діти із 20 навчальних закладів, беручи участь у творчому конкурсі, намалювали, яким вони бачать рідний ліс тепер і в майбутньому. Конкурс дитячих малюнків «Діти – спадкоємці Карпатських пралісів» стартував 01 лютого.  Маленькі конкурсанти з різних куточків Долинщини малювали праліс і його багатий тваринний світ. З 247 малюнків членами журі було вибрано по три роботи від кожної вікової групи та з кожного навчального закладу.

У визначенні переможців (журі конкурсу) взяли участь начальник відділу лісового господарства Оріхівський Степан Миколайович, головний менеджер з адміністративної діяльності Малета Євген Миколайович, голова профспілки ДП «Вигодський лісгосп» Воробець Галина Миколаївна, майстер лісу Мізунського лісництва Мацьків Лілія Василівна та інженер-таксатор відділу лісового господарства Погорєлова Орина Миколаївна.

Призерами конкурсу по визначенню журі стали:

В молодшій групі – І-ше місце Пристай Олег (Гошівська ЗОШ І-ІІІ ступеня); ІІ-ге місце Гошовський Ярослав Олегович (Вигодський ДНЗ «Дзвіночок»); ІІІ-те місце Шеремет Ілля Миколайович  (Долинський академічний гуманітарний ліцей №6).

В старшій групі - І-ше місце Халус Денис Іванович (Сеничівська ЗОШ І-ІІ ступеня); ІІ-ге місце Бойків Віталіна Миколаївна (Гошівська ЗОШ І-ІІІ ступеня); ІІІ-те місце Малик Денис Михайлович (Вигодська ЗОШ І-ІІІ ступеня). Найкращий навчальний заклад – Старомізунський  ДНЗ  «Журавлик».

Церемонія нагородження переможців пройшла в Будинку Культури селища Вигода 21 березня в Міжнародний день лісу о 13 годині. Авторам кращих робіт були вручені  пам'ятні подарунки – планшет, смарт годинники, колонки, а навчальний заклад переможець отримав - принтер.

Найактивнішими учасниками визнані діти з Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступеня, які надіслали на конкурс багато цікавих малюнків. В цьому році в конкурсі з'явилися свої особливості. Деякі автори не тільки малювали, але виготовляли малюнки з кольорового паперу, ниток, квілінгу, зерна гречки, вати, кольорових салфеток. Ці роботи журі виділило оремо.

Додам від себе, в творчому змаганні, яке провів лісгосп, активними учасниками стали  також діти з Старомізунської ЗОШ і-ІІІ ступенів, а маленькі вихованці Старомізунського ДНЗ «Журавлик» стали переможцями в номінації – «найкращий навчальний заклад». У своїх роботах учасники заходу відобразили красу рідного краю, а також місця де їм доводилося або хотілося б побувати, в багатьох малюнках маленькі автори закликали берегти ліс і його мешканців. За метушньою буднів і рутиною щоденних справ ми, жителі міст і невеличких містечок, часом навіть не помічаємо, коли випав перший сніг, прогриміла перша гроза або з'явився на проталинах сонячна квіточка - кульбаба.

Таку можливість співробітникам ДП «Вигодський лісгосп» подарували юні художники з приміських сіл, селища Вигода і міста Долини, відкривши маленьку картинну галерею в соціальній мережі «Facebook” з гучною назвою «Діти спадкоємці - Карпатських пралісів». І наші співробітники, стурбовані численними справами, занурені в свої думки про звіти, технологічні карти, планчики і матеріально-грошові, ні-ні, та й подивляться і з теплотою і посмішкою затримають свій погляд на «великих» творах «маленьких» художників. Моменти повернення в дитинство в спробі подивитися на світ навколо себе очима дитини особливо безцінні, тому що разом з дитинством у багатьох дорослих  пропадає здатність вірити в чудеса, бачити і дивуватися прекрасному.

Даний конкурс дозволив підвищити інтерес до природи і лісу серед підростаючого покоління, привернути увагу громадськості до проблем взаємини людини і навколишнього середовища, а також розвинути творчі здібності та естетичний смак у дітей!

Після нагородження відбувся святковий концерт з дитячою розважальною програмою за участю Леонтія Бебешко (Левко Дурко) й чарівною Аелітою, які розважали маленьких художників і глядачів своїм іскристим гумором, танцями, веселими й жартівливими піснями.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX