Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Розвішування шпаківень на шкільному подвір’ї Підлісківської ЗОШ І-ІІ ступеня.


Назад Назад

Весна це така пора, коли оживає природа після довгого зимового сну, починають розпускатися листочки на деревах, а птахи повертаються з вирію. Повернувшись в рідні краї, вони відразу ж починають шукати собі місце для гніздування. Знищуючи незліченну кількість шкідливих комах, птахи є кращими помічниками людини в боротьбі за задовільний санітарний стан лісу. Особливо багато шкідників вони винищують в період відгодівлі пташенят.

Залучити корисних птахів в ліси для знищення шкідливих комах можна різними способами: посадкою дерев і чагарників, де птахи могли б гніздитися; охороною гнізд і пташенят від їх злісних ворогів; організацією підгодівлі птахів в зимовий час. Найпростіший спосіб залучення птахів - це розвішування для птахів, що гніздяться в дуплах, штучних гніздівель - шпаківень. У шпаківнях найчастіше поселяються - шпак, велика синиця, синиця блакитна, плиска, горихвістка, мухоловка строката і мухоловка сіра. Для цих птахів і треба готувати шпаківні.

Учні шкільного лісництва при Шевченківському лісництві ретельно підготувалися до зустрічі пернатих в рамках Акції «Майбутнє лісу в твоїх руках». Шпаківні, які виготовлені з любов'ю, безумовно, стануть зручними будиночками для птахів. Нові шпаківні були добротно зроблені працівниками Шевченківського лісництва, взявши відповідні заготовки з  деревообробного цеху №2 ДП «Вигодський лісгосп». Готові шпаківні в кількості 100 штук і 10 годівниць будуть передані у лісництва лісгоспу. Ялинові дошки, з яких вони зроблені, біліють на сонці і ніби світяться ніжним молочним світлом. Все в шпаківні зроблено згідно встановлених стандартів: дах з нахилом і напуском, щоб не накопичувалося сміття і дощ не заливав всередину. Віконце розміром 5 сантиметрів, щоб хижа тваринка не могла просунути всередину мордочку. Цвяхи в шпаківні ніде не стирчать, адже об цвях пташок може поранитися.

Всередині пташиного будиночка дошки з необструганою поверхнею. «Коли пташенята підростають, то деруться вгору по шорсткій стінці » - так пояснює учням шкільного лісництва керівник шкільного лісництва вчитель-біології Тисяк Галина Миколаївна. Форма і розміри шпаківень повинні відповідати звичкам птахів, для яких вони призначені. Роблять шпаківні з сухих дошок товщиною не менше 2 сантиметрів. Ту сторону дошки, яка буде звернена назовні, гладко вистругують рубанком. Внутрішню сторону стінок шпаківні залишають необструганою, щоб птицям легше було вилазити з гнізда.

04 квітня учні шкільного лісництва під керівництвом лісничого Шевченківського лісництва Тисяка Василя Васильовича і за сприянням директора Підлісківської ЗОШ І-ІІ ступеня Тряско Наталії Романівни  розвісили 10 шпаківень і 10 годівниць на території школи, а саме в шкільному саду і у березовому гаю позаду школи. В заході прийняло участь 15 учнів шкільного лісництва, а це переважно учні 9-х класів Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступеня та 9 клас Підлісківської школи. Шпаківні розмістили на висоті 4-5 метрів. У цей же час майстри лісу майже в усіх лісництвах лісгоспу теж розвішували шпаківні і годівниці згідно рознарядки по лісгоспу.

Допомога пернатим є доступне і благородне заняття для всіх любителів природи, і всі бажаючі можуть кожний рік долучитися до цієї акції.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX