Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Лютий в Карпатах


Назад Назад

Лютий в Карпатах

Карпатські гори особливо красиві взимку. Своєю чарівною красою природа нашого краю приваблює всіх і дарує невимовне задоволення.  Зима в Карпатах — це вкриті снігом гори, неймовірно свіже гірське повітря, море емоцій та вражень. Чистий пухнастий сніг, все навколо іскриться, виблискує ... Легко дихається в зимовому смерековому лісі. Коли в горах володарює її Величність Зима, наступає благодатна пора тишини і спокою. Добре провести тут вихідні та святкові дні! Останній місяць зими – лютий, передвісник весни, природа прокидається після довгого сну в очікуванні довгожданої весни.

Сонце помаленьку піднімається догори над горизонтом, починає подекуди припікати, ще трохи і настане Стрітень - свято зустрічі зими з весною. Морозний і суровий місяць січень плавно переходить в холодний і непривітний місяць лютий, початок якого часто характеризується хуртовинами з сильними поривами крижаного вітру. Час від часу на небі встановлюється яскрава безхмарна погода, сонце вже частіше і яскравіше світить, відірвавшись ще далі від лінії горизонту, але пригрівати воно почне тільки аж з середини лютого.

Затихає інколи хуртовина. Сильний вітер, змінюючи подекуди свій напрямок, дрібним сніжком-крупкою так і норовить дістатися до тебе, засипаючи обличчя і руки. Але мете-мете, і крізь снігову пелену раптом прогляне ясне сонячне світло, і на душі теж неначе трохи посвітлішає. Інколи холодна погода змінюється першими відлигами. Сонце тепер довше стоїть над горизонтом, і хоч його промені ще дуже слабкі, проте в лісі з'являються перші проталини, а на вербі пробиваються м'якими пухнастими темно-коричневими крапочками бруньки - передвісники швидкої весни. Сніг починає твердіти і покривається обмерзлою скоринкою, стежки тепер добре протоптані, а дороги мають тверду колію.

  Але довго ще бути зимі, і заметілям, і морозам, ще рано відпускати їм заснулу природу, але все ж друга половина лютого це вже тепла зима, і порухи весни стають більш і більш помітними.

З середини лютого (15 лютого – Стрітення Господнього), часом в самі лютневі морози з хуртовиною і студеними вітрами, зима перетинається з весною, провісником якої стають перші яскраві, здавалося, б ось-ось теплі, сонячні промені. Сонячне світло все більше  проявляє свою яскравість і настирливість, проникаючи в усі частинки сплячої зимової природи. Здавалося, ось і настане з дня на день весна, але цариця-зима ще довго не буде віддавати свою владу над сплячим царством природи, і тільки до кінця місяця сонце починає частіше пробиватися крізь білі серпанки і пригрівати руки, щоки і оголені коричневі гілки дерев.

Про наближення весни, під впливом денного сонця, починають голосно дзвеніти бурульки. Снігові завали покриваються темною кіркою. Прогримлять останні морози і на поріг заступить довгождана весна.

  За довгі місяці зимового сну, природа вдосталь відпочила, набралася сил для нового розквіту і зростання. Ліс, дерева, кущі, комахи, весь рослинний і тваринний світ уже готовий прокинутися, як тільки прийде на зміну колючому холоду - довгоочікуване тепло. Ледь-ледь пробилися теплі промінчики сонця поки що тільки тішать природу на бурхливий підйом, але зима відступить не відразу. Ще як довго своїм суворим характером вона буде тримати в зимовому полоні спраглий до пробудження світ, але з першими променями сонячного тепла початок новому сезону буде вже покладено. Весна настає!

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX