Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств


Назад Назад

Семінар-навчання бухгалтерів державних лісогосподарських підприємств по питанню електронного обліку лісопродукції за європейською системою стандартизації

Як ми вже знаємо, 01 січня 2019 року наше підприємство перейшло на європейські стандарти класифікації та вимірювання лісо та пилопродукції. У цих стандартах дуже істотно змінені підходи до визначення розмірно-якісних характеристик лісо та пиломатеріалів. Якщо раніше ділова деревина (лісоматеріали круглі) в Україні розподілялася на три сорти (I, II, III) і мала ряд сортиментів за їх призначенням, то з 2019 року деревина розподіляється на чотири класи якості (A, B, C, D) з відсутнім визначенням їх напрямків використання.

Принцип класифікації за європейською системою стандартизації лісоматеріалів круглих не базується на призначенні сортиментів, а в основі його - показники розміру і якості колод; більший діаметр і мінімальний вміст будь-яких вад деревини при встановленому приросту - вищий клас якості: до класу якості А прийнято відносити лісоматеріали найвищого класу якості, які в більшості беруться з нижньої частини колоди, з чистою деревиною або з незначними недоліками, які не обмежують її використання; до класу якості В прийнято відносити лісоматеріали середнього класу якості, без особливих вимог до чистої деревини і сучками в межах середнього значення для кожної породи; до класу якості С прийнято відносити лісоматеріали нижче середнього класу якості, в яких вирішуються ті недоліки, які незначно знижують природні властивості деревини, як матеріалу; до класу якості D має бути віднесено ті лісоматеріали, що не відповідають жодному з класів якості А, B, C, але з якихось ще може бути отримано пиломатеріали для подальшого використання; всі інші лісоматеріали круглі, з яких неможливо отримання пиломатеріалів для загального використання, класифікуються, як:

а) деревина дров'яна для промислового використання, довжиною 2,0-4,0 метра (виробництва тріски технологічної або паливного призначення, розколювання на паливну деревину і т. д.);

б) деревина дров'яна для непромислового використання, довжиною до 2,0 метрів (може бути реалізована фізичним і юридичним особам в якості палива).

Перехід до нової стандартизації обумовлений розвитком нових технологій переробки деревини та євроінтеграційних процесів в лісовій галузі України.

За цей час в ході практичного застосування нових стандартів уніфікації при роботі виникає багато різних питань, на які інколи не має належної відповіді. З метою практичного застосування електронних первинних документів обліку лісопродукції за європейською системою стандартизації у бухгалтерському обліку (поєднання інформаційних потоків програмних забезпечень з електронного обліку деревини та бухгалтерського обліку) 7 лютого 2019 року на базі ДП «Вигодський лісгосп» відбувся семінар-навчання бухгалтерів підвідомчих підприємств обласного управління лісового і мисливського господарства по електронному обліку деревини. На семінар були запрошені директори, головні бухгалтери, бухгалтери та системні адміністратори з електронного обліку деревини державних підприємств обласного управління.

В ході обговорення зі сторони лісгоспів була озвучена низка існуючих питань, які виникають при експлуатації системи ЕОД. В цілому, було визначено існуючі недоліки при здійсненні електронного обліку.

Начальник відділу економіки, фінансів та бухгалтерського обліку обласного управління лісового і мисливського господарства Мельничук Наталія Михайлівна вела семінар-навчання, коригувала питання і відповіді виступаючих.

Першим перед присутніми виступив провідний інженер з електронного обліку деревини ДП «Вигодський лісгосп» Луцький Ярослав Володимирович, який зокрема заначив, що електронний облік деревини розпочався у ДП «Вигодський лісгосп»  у лютому місяці 2013 року. Починаючи з травня електронний облік покриває 100% операцій у заготівлі, вивозці та реалізації деревини. Зокрема, Ярослав Володимирович зупинився на темі, що стосуються роботи програми, яка забезпечує діяльність електронного обліку деревини, але найбільше запитань у присутніх виникало про облік деревини: починаючи від маркування хлистів у лісі і до формування звітів, зокрема форм 2-ЛГ «Звіт про обсяги робіт, послуг та продукції лісового господарства» (річна), 3-ЛГ «Лісогосподарська діяльність», 4-ЛГ «Звіт про залишки деревини на лісосіках і очищення місць рубок» (річна), коригування помилок; йшлося і про роботу сервера в цілому.


Далі виступив консультант по Бухгалтерії 1С версія 8.2 Кашуба Іван Федорович, який  розповів про стан автоматизації бухгалтерського обліку на підприємстві, шляхи його вдосконалення, принципи поєднання інформаційних потоків програм бухгалтерського обліку та електронного обліку деревини.

Головний бухгалтер ДП «Вигодський лісгосп» Вінтонів Алла Михайлівна у своєму виступі поділилася практичним досвідом впровадження 1С: Підприємство версія 8.2 з програмою електронного обліку деревини.

Наступні обговорення даного семінару проходили у вигляді дискусій, запитань-відповідей про основні проблеми і шляхи вирішення даних питань.

Запитань у присутніх виникало багато. Майже на всі були отримані відповіді,  а над деякими дискусійними питаннями начальник відділу економіки, фінансів та бухгалтерського обліку Мельничук Наталія Михайлівна пообіцяла попрацювати, враховуючи всі пропозиції і зауваження працівників лісогосподарських підприємств.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX