Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Екологічна ініціатива головного лісничого «Посади своє дерево»


Назад Назад

Початок екологічної ініціативи «Посади своє дерево» поклав головний лісничий ДП «Вигодський лісгосп» Віталій Анатолієвич Штука. Ідея народилася під час осінньої посадки лісу із залученням в посадку якомога більшої кількості людей. Наочно показати всім, яка важка праця у людей які саджають ліс, а скільки років потрібно за ним доглядати, щоб отримати повноцінний деревостан. Тому завжди у пошані праця наших лісівників, а особливо робітниць на лісокультурних роботах. І  на допомогу їм прийшли працівники контори лісгоспу, а це працівники бухгалтерії і планово-економічного відділу на чолі з головним бухгалтером Вінтонів А.М., провідний інженер з ОП та ТБ Кузів І.М. та інженери відділу лісового господарства.

Посадка і догляд за лісом – одне з головних завдань нелегкої та відповідальної справи робітниць на лісокультурних роботах і під  силу не кожному. Ліс - в першу чергу важливий для нас всіх, як ресурс, без якого просто неможливе життя на планеті.

Так 30 жовтня 2018 на території Шевченківського лісництва у кварталі 18 виділ 46 площею 1,2 га, урочище «Погорілий» у всіх бажаючих була можливість долучитися до доброї справи і особисто посадити своє дерево.

Організацією екологічного заходу керував головний лісничий Штука В.А, лісничий Шевченківського лісництва Тисяк В.В. та майстер лісового розсадника Федорич Н.Ф.

Перед початком заходу головний лісничий розповів працівникам лісгоспу про мету своєї акції, а начальник відділу лісового господарства Оріхівський С.М. та майстер лісового розсадника Федорич Н.В. провели інструктаж для присутніх, щоб пояснити, як потрібно правильно садити саджанці, щоб вони прийнялися і добре росли. В процесі посадки на даній ділянці було висаджено близько 6000 сіянців, за рахунок яких відновиться площа лісу, де були вирубані смереки, ялиці та буки. Ділянка вийшла з під санітарної рубки, причина рубки - вітровально-буреломна ділянка на якій при лісопатологічному обстеженні було обліковано 90% пошкодженої деревини.  І вже через 10 років це місце можна буде не впізнати, деревця зімкнуться і будуть рости, утворюючи стійкий ліс уже через років сорок.

Можливо цю екологічну ініціативу головного лісничого лісгоспу підтримають жителі району, і з кожним роком все більше громадян будуть брати участь у заходах озеленення. Таке активне відтворення лісів і створення нових насаджень, обіцяє стати порятунком майбутніх поколінь від екологічної катастрофи.

В наш час неможливо обійтися без деревини в повсякденному житті. Будуються будинки, мости, виготовляються меблі з використанням дерева, як одного з кращих природних матеріалів, і з якого сучасні  технологічні можливості дозволяють зробити практично все. Для нас це велике щастя, що природа подбала про те, що ліс, все-таки, ресурс поновлюваний. При розумному підході до нього без порушення природного приросту дерев, з періодичним оновленням лісонасаджень, можна постійно підтримувати природний баланс навколишнього середовища. Тому ДП «Вигодський лісгосп» піклується і про те, щоб не тільки використовувати, а й відновлювати ліс, саджаючи дерева, як в часи весняної так і осінньої кампаній. 

А всім, хто зараз читає наш сайт, пропонуємо внести свій  вагомий внесок у відновлення лісу і теж самостійно посадити хоча б одне своє дерево! Приєднуйтесь до екологічної акції «Посади своє дерево!»

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX