Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці у ліс


Назад Назад

В рамках Проекту Міжнародної організації праці відбувся тренінг щодо безпеки та гігієни праці  у лісовому господарстві/сільському господарстві.

15 листопада у ДП «Вигодський лісгосп» проходив тренінг «Безпека та гігієна праці - методи управління ризиками (оцінка і контроль) та специфіка їх застосування інспекторами праці у лісовому господарстві/сільському господарстві», який проводився в рамках Проекту Міжнародної організації праці (МОП) за фінансування Європейським Союзом. Керівником і головним організатором цього тренінгу був заступник директора департаменту – начальник відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості на об’єктах підвищеної небезпеки Радіонов Микола Олександрович.

Тренінг проводили менеджер Проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Сантуш Антоніу (Португалія), національний координатор проекту ЄС-МОП «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Литвин Софія, менеджер з виробничої безпеки у FMCG кандидат технічних наук IGC NEBOSH, ТОВ «Реймос» Богданова Ольга Віталієвна та експерт з систем запобігання нещасним випадкам DNG Safeti Григоренко Дмитро Миколайович.

У тренінгу також взяли участь заступник начальника відділу нагляду в АПК та СКС департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Тягай Максим Петрович, заступники начальники Управлінь зі всіх регіонів України та представники Федерації профспілок України.

Під час вступного слова начальник Управління Держпраці в Івано-Франківській області Росипайло Ігор Ярославович  розповів про особливості ведення безпеки та гігієни праці у лісовому господарстві. Він надав коротку характеристику державним підприємствам лісового господарства в області, назвав основні проблемні питання з безпеки та гігієни праці в державних лісогосподарських підприємств.

Опісля, закордонні тренери ознайомили учасників тренінгу з системою управління безпекою та гігієною праці у країнах Європейського союзу.  Далі відбувся візит всіх учасників тренінгу в Людвиківське лісництво, лісничий Павлик М.Й. Під час візиту в лісництво, з метою оцінки ризиків і небезпек на практиці, учасники тренінгу оглянули канатну установку MOZ-300 «Тайфун», яка в цей час працювала в урочищі «Гребеник» квартал 16 виділ 35, де розроблялася суцільнолісосічна ділянка головного користування 2018 року площею 3,0 га.

Перед учасниками семінару виступив директор ДП «Вигодського лісгосп» Матусевич О.Б., який дав коротку лісівничу характеристку державному підприємству Вигодського лісове господарство та Людвиківському лісництву. Далі слово взяв головний інженер ДП «Вигодський лісгосп» Заяць Ігор Антонович, який розповів про канатну установку MOZ-300 «Тайфун».

Зокрема, Ігор Антонович відмітив таке, що канатні установки при використанні їх на крутих схилах, мають ряд переваг перед іншими засобами трелювання. Вони транспортують ліс по найкоротшому, прямому шляху вздовж схилу, де для прокладки тракторного волока треба було б значно подовжити трасу. Продуктивність транспортного процесу з застосуванням канатної установки набагато вища, а собівартість нижча, ніж при тракторному трелюванні деревини гірським схилом. Обслуговуючий персонал не перебуває безпосередньо на крутому схилі, що підвищує безпеку роботи. Підвісні канатні установки практично не викликають ерозії ґрунту забезпечують збереження підросту, тому що трелювання лісу проводиться повітряним способом вздовж схилу. Канатною установкою (MOZ-300 «Тайфун») можна транспортувати як хлисти, так і сортименти, що дозволяє легко включати її в технологію лісозаготівель при роботі за різними схемами відповідно до вимог Правил рубок головного користування. MOZ-300 може працювати як на підйом, так і на спуск деревини при довжині траси до 250 м. Ця установка відрізняються простотою конструкції. Основні переваги канатної дороги MOZ-300  для трелювання лісу наступні:

- сучасна компактна конструкція;

- виняткова мобільність: дозволяє швидке та просте розміщення і запуск на новому місці;

- велика робоча зона, висока продуктивність і безпечне управління;

- дистанційне керування з одним або двома додатковими передавачами;

- власна гідравлічна система, надійністю в роботі і високою продуктивністю для гірських умов.

Учасники семінару поділилися враженнями про ризики та небезпеки, які були виявлені під час роботи канатної установки. Разом з тим  відбулося обговорення подальшого індивідуального проведення оцінки ризиків та запровадження системи управління безпекою та гігієною праці на рівні лісогосподарського підприємства. Підсумовуючи, учасники заходу наголосили на необхідності проведення таких тренінгів в майбутньому.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX