Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Міжнародною комісією ASI не знайдено жодного порушення законодавства в роботі ДП Вигодський лісгосп


Назад Назад

Ще в далекому  2001 році  в Україні почалася сертифікація лісів. Як показав час, цей процес позитивно впливає на біорізноманіття видів і ландшафтів, рівень ведення лісового господарства в цілому, а також забезпечує вихід нових товарів на ринки збуту.

З 2012 року почалася сертифікація лісів держпідприємства «Вигодський лісгосп». Проводилась об'ємна робота в даному напрямку за сприяння керівництва Івано-Франківського обласного управління лісового і мисливського господарства, що дало свої плоди - виконана сертифікаційна оцінка всіх дванадцяти лісництв лісгоспу.

Виділено ділянки, які становлять особливу цінність у плані впливу на збереження тваринного і рослинного світу і на навколишнє середовище; облаштовані місця для відпочинку людей. Особлива увага приділялася тим місцям в лісових масивах, де спостерігалися витоки річок і водних джерел.

Наше підприємство сертифіковано за стандартом типу Single Forest Management and Chain of Custody, Certificate registration code NC-FM/COC-013427, FSC® License Code FSC® C108277 і отримав FSC®-сертифікат, який підтверджує, що діяльність нашого підприємства відповідає світовим стандартам.  Процес сертифікації є безперервним – майже щорічно проводяться перевірки представниками організації НЕПКон (міжнародна аудиторська компанія) в Україні.


9-10 жовтня поточного року аудиторською компанією ASI - Accreditation Services International (Оffice assessments. We check management, competence and decision - making process of Conformity Assessment Bodies)*, як і ряд інших лісгоспів України, було проведено оцінку відповідності господарської діяльності держпідприємства «Вигодський лісгосп». Перевірка охопила всі види діяльності лісгоспу, було опитано персонал, проведені польові виїзди, відбулися зустрічі зі співробітниками лісгоспу, проведений огляд документації.

Окремо комісія перевіряла дані, які викладені в матеріалах британської неурядової організації Earthsight та по скаргах місцевих активістів.

Місця для польових інспекцій підбиралися таким чином, щоб скласти повне уявлення про якість системи лісоуправління в керованих лісових ділянках, системи контролю ланцюга поставки і проінспектувати ті зміни, які відбулися з моменту попереднього аудиту. Були оглянуті відведені в рубку лісосіки, як рубок головного так і проміжного користування, інші лісогосподарські рубки, проінспектовані терміни  заготівлі, способи лісовідновлення та заходи сприяння природному поновленню, які практикуються в лісовому фонді. Також оцінювався стан лісів високої природоохоронної цінності (ЛВПЦ), водних об'єктів, мостових переїздів, лісогосподарських доріг та протипожежних об'єктів. При відвідуванні проінспектованих ділянок, особлива увага приділялася дотриманню правил охорони праці  і техніки безпеки на лісосіках, дотримання технології лісозаготівельних робіт, збереженню водних ресурсів, ґрунтових умов і елементів біорізноманіття.

В результаті аудиту сертифікаційна аудиторська комісія ASI - Accreditation Services International повідомила про відповідність принципам ведення лісового господарства за схемою ради розпорядників лісів (FSC) та зазначили, що жодного порушення законодавства України в діяльності ДП «Вигодський лісгосп» вони не знайшли.

На підсумковій нараді з керівництвом ДП «Вигодський лісгосп», спеціалісти аудиторської комісії ASI - Accreditation Services International поділилися своїми враженнями від дводенного візиту на підприємство та подякували за відкритість, приділений час та ресурси, що були виділені для якісного обстеження господарської діяльності лісгоспу.

*Office assessments. We check management, competence and decision - making process of Conformity Assessment Bodies - Офіційні оцінки. Ми перевіряємо процес управління, компетенції та прийняття рішень органами з оцінки відповідності.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX