Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

FSC П’ятниця у ДП «Вигодський лісгосп»


Назад Назад

28 вересня працівники Вигодського лісгоспу разом із учнями Вигодської та Шевченківської шкіл приєдналися до святкування FSC-П'ятниці – акції, що проводиться сьогодні у всьому світі задля підвищення обізнаності щодо відповідального управління та збереження наших лісів.


У залі засідань гостей привітав та подякував за цікавість до роботи працівників лісу директор підприємства Олександр Матусевич. Начальник лісового відділу Степан Оріхівський розповів про цінність лісу та його значення, про лісистість нашого регіону та про Лісову опікунську раду (Forest Stewardship Council®, FSC), яка була створена в 1993 році в м. Торонто (Канада) за ініціативи групи екологічних організацій, лісових компаній, трейдерів, а також лісових профспілок та інших зацікавлених сторін. Державне підприємство «Вигодське лісове господарство ще у 2012 добровільно пройшло перевірку та отримало сертифікат FSC, а у 2017 році підтвердило всі стандарти на черговому аудиті.


Євген Малета менеджер підприємства у своїй презентації продемонстрував сертифікацію відповідального управління лісами та безперервний ланцюг з лісу в магазин.


Домашнім завданням для школярів було знайти товари з логотипом FSC. Слід зазначити, що таких товарів на полицях нашого регіону є досить багато, деякі з них були придбані та присутні змогли наочно у цьому пересвідчитися.


Далі від теоретичного навчання перейшли до практики. У Шевченківському лісництві школярі ознайомились із базовим розсадником та оцінили переваги сіянців із закритою кореневою системою.


З великою цікавістю діти слухали та фотографували ставки із рибою форель та голець на форельному господарстві Ільмянського лісництва.


Ще одним соціальним напрямком діяльності Вигодського лісгоспу є влаштовування рекреаційних майданчиків у місцях масового відпочинку людей. Три такі місця школярі змогли відвідати під час туру, який для них підготували. На одному з них – «Шандра», дітей чекав сюрприз, лісники приготували для них «партизанську» кашу та «Карпатський» чай.


На завершення педагоги провели заняття на свіжому повітрі:

  • Що забезпечують для нас дерева?
  • Для чого використовують дерева?
  • З ким працює FSC та що вони роблять?
  • Розгадати кросворд з назвами тих речей, які можуть мати маркування FSC.
  • Виконати вправу – «10 чудових причин шукати логотип FSC»
  • Намалювати малюнок на тему «FSC та я» та презентувати його.

Такі акції підвищують обізнаність дітей про відповідальне та раціональне використання лісів та роль яку вони відіграють у нашому повсякденному житті, прививають любов до природи.

Більше світлин ТУТ

Відео учнів Вигодської ЗОШ

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX