Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

НОВИНИ ЛІСГОСПУ


Виявлено 9 браконьєрів які ловили рибу на р. Свіча та р. Мізунка

Протягом 17-19 серпня, під час проведення планового рейду по річках Свіча та Мізунка, єгерською службою ДП «Вигодський лісгосп», спільно із працівниками Державного агентства рибного господарства України в Івано-Франківській області «Івано-Франківський рибоохоронний патруль», виявлено дев’ятеро порушників п. 4.13.3 правил любительського і спортивного рибальства.

Протягом 17-19 серпня, під час проведення планового рейду по річках Свіча та Мізунка, єгерською службою ДП «Вигодський лісгосп», спільно із працівниками Державного агентства рибного господарства України в Івано-Франківській області «Івано-Франківський рибоохоронний патруль», виявлено дев’ятеро порушників п. 4.13.3 правил любительського і спортивного рибальства.

Дата публікації: 29.08.2018 | Кількість переглядів: 609 | Детальніше...
В Івано-Франківському управлінні з нагоди Дня Незалежності привітали лісівників-атовців

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулися урочистості з нагоди Дня Незалежності. У залі зібралися працівники лісогосподарських підприємств Івано-Франківського ОУЛМГ, які були мобілізовані для участі в АТО.
Серед нагороджених було дев'ятеро працівників ДП "Вигодський лісгосп"

Дата публікації: 28.08.2018 | Кількість переглядів: 543 | Детальніше...
Відбулась робоча зустріч з партнерами Проекту «Дороги до здорових лісів»

Лісовідновлення та лісорозведення – головні завдання лісівників усіх поколінь. Як відомо, весняна посадка є більш сприятливою від осінньої, адже ґрунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність лісокультур є вищою. Проте часто терміни весняної посадки бувають дуже стислими і не завжди вистачає часу на доповнення існуючих культур.

Мудруючи над тим, як вийти з цієї ситуації лісівники таки знайшли з неї вихід – садити лісові культури з закритою кореневою системою. Саме тоді, коли саджанець знаходиться у торфовому горщечку, брикеті чи паперовій чашечці його коренева система не пошкоджується і має час для адаптації в іншому невідомому для нього середовищі. Однак є одне «але», посадка таким чином є досить затратною. Відтак, у рамках міжнародної Програми транскордонного співробітництва Європейського інструменту сусідства «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна 2014-2020 в Ужгородському держлісгоспі відбулась робоча зустріч з партнерами Проекту «Дороги до здорових лісів».

Дата публікації: 28.08.2018 | Кількість переглядів: 513 | Детальніше...
За підсумками І півріччя 2018 року Вигодський лісгосп один з кращих в області

Директор підприємства Олександр Матусевич, головний лісничий Віталій Штука, головний інженер Ігор Заяць взяли участь в колегії, на якій підбивались  підсумки роботи лісогосподарських підприємств Івано-Франківського управління лісового та мисливського господарства за І півріччя 2018 року.

Обласним управлінням сплачено до зведеного бюджету 125,9 млн грн (з них 30 млн грн ДП «Вигодським лісгоспом»), що на 18,9 млн грн більше 1 півріччя 2017 року. Рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів ДП «Вигодський лісгосп» сплатив до державного бюджету 3,5 млн. грн., а до місцевих (сільських) бюджетів 3,8 млн. грн.

Дата публікації: 20.08.2018 | Кількість переглядів: 579 | Детальніше...
Практичне навчання лісорубів у лісі

14.08.2018 року у ДП «Вигодське лісове господарство» відбулися практичні заняття  з лісорубами 6-го розряду (вальниками лісу) на території Шевченківського лісництва в кв.18; вид.46 пл.0,6 га – суцільна санітарна рубка.

Тут на практиці відпрацьовувалися питання валки лісу, обрізка гілок, розкряжування деревини, навантаження деревини на рухомий склад (лісовозні автомобілі).

Дата публікації: 17.08.2018 | Кількість переглядів: 565 | Детальніше...
Екскурсійний тур - Хотинська фортеця, Кам’янець-Подільський та Чернівці

Екскурсійний тур - Хотинська фортеця, Кам’янець-Подільський та Чернівці

Нарешті працівники лісгоспу змогли вибратися відпочити. Планувалася ця поїздка ще в 20 числах червня, але  здійснилися наші задуми лишень у серпні. Мета поїздки - Поділля: огляд Хотинської і Кам’янець-Подільських фортець, а також місто Чернівці і Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. 11 серпня о 7 годині ранку до контори лісгоспу під’їхав комфортабельний автобус єврокласу з чарівним гідом-екскурсоводом панею Юлією та водієм паном Орестом і ми відправились у подорож.

Отже по порядку – Хотинська фортеця. Ті, хто подорожує Поділлям не оминають своєю увагою історично значущу і надзвичайно мальовничу Хотинську фортецю. Її 40-метрові стіни зберегли для нас безліч свідчень про великі і славні битви, перемоги і поразки. Саме тут в 1621 році українсько-польське військо зупинило турецьку навалу, позбавивши Європу від неминучої експансії турків-османів. Масштаби тих подій годі собі й уявити: 300 тисяч турків і 100 тисяч татар під керівництвом султана Османа ІІ проти лише 57 тисяч поляків Яна Кароля Ходкевича і 40 тисяч козаків Петра Конашевича Сагайдачного. Дух тих славних часів і до сих пір присутній біля стін цієї легендарної фортеці. Завдяки своєму героїчному минулому і вдалому розташуванню, Хотинська фортеця прославилася у відомих кінострічках  «Захар Беркут», «Тарас Бульба», «Три мушкетери», «Айвенго» і багатьох інших. Про все це, цікаво і натхненно розповідав нам наш гід, який ще з дитинства закохався в цю романтичну і легендарну твердиню - пан Денис.

Дата публікації: 14.08.2018 | Кількість переглядів: 1007 | Детальніше...
Публікації у соцмережах «про затримані вагони з лісом» не відповідають дійсності

08 серпня 2018 року у селі Новий Мізунь, місцевими правоохоронними органами була проведена перевірка документів на лісопродукцію, навантажену на платформи та лісовози. Лісопродукція заготовлена та навантажена на верхніх складах у Собольському, Солотвинському, Бистрівському лісництвах, Вигодського лісгоспу. Вся лісосировина є промаркована, прочіпована та має відповідні супровідні документи. Жодних офіційних повідомлень про невідповідність чи будь-які порушення з боку місцевих правоохоронних органів до ДП «Вигодський лісгосп» не поступало.

Дата публікації: 10.08.2018 | Кількість переглядів: 1407 | Детальніше...
Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

Семінар на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них».

02 серпня та 09 серпня 2018 року начальник та фахівці відділу лісового господарства, організували і провели теоретичне заняття з майстрами лісу всіх лісництв ДП «Вигодське лісове господарство» на тему: «Встановлення лісогосподарських знаків та розшифровка написів на них». Заняття було проведено в два тури, так як не всі майстри лісу одночасно могли прибути в контору лісгоспу для участі в семінарі.

Під час заняття учасники зібрання дізналися, які є лісогосподарські знаки, і як їх правильно встановлювати на землях лісового фонду. Заняття вів начальник відділу лісового господарства – Степан Миколайович Оріхівський.

Стовпи і кілки різного призначення, застосовуються при організації території лісгоспу в процесі лісовпорядкування. За призначенням вони поділяються на квартальні стовпи, квартальні вказівні, граничні господарські, візирні, візирні вказівні стовпи, стовпи на пробних площах, а також кілки пікетні. До натурних лісовпорядних знаків можуть відноситися і кам'яні піраміди або брили на вершинах гір в кам’яних розсипах, де немає лісу.

Дерев'яні стовпи і кілки виготовляють з деревини свіжозрубаних дерев. Стовпи і кілки повністю очищають від кори, сучки обрубують біля самої основи дерева. «Щоки» на стовпах повинні мати гладку поверхню, глибина їх на стовпі - не менше 2,5 см. Написи на них роблять чорною масляною фарбою з використанням трафарету, передбаченого стандартом. Стовпи встановлюють в землю з комлевої сторони.

Квартальні стовпи встановлюють в місцях перетину квартальних просік.

Дата публікації: 09.08.2018 | Кількість переглядів: 1346 | Детальніше...
Обласні змагання з волейболу 2018

07 серпня у Долинській спортивній школі відбувся перший етап обласних змагань з волейболу серед колективів Івано-Франківського Обласного Управління Лісового та Мисливського Господарств. Ці змагання організовані за сприяння профспілкових організацій та з метою покращення спортивно масової та оздоровчої роботи серед працівників галузі, ведення здорового способу життя.

Дата публікації: 07.08.2018 | Кількість переглядів: 643 | Детальніше...
Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

Виїзд працівників лісгоспу на Вишківський перевал та оглядовий майданчик

  Настав липень, середина літа. В цьому році ця пора не дуже тепла та сонячна. Але все рівно не дивлячись на капризи погоди, хочеться виїхати на природу, відпочити на свіжому повітрі, насолодитись гірськими краєвидами. Літо дарує можливість влаштувати незабутній відпочинок від повсякденних справ і турбот! І цей час треба використовувати з задоволенням і з користю. І самий раз провести яскравий і запам'ятовуючий виїзд працівників лісгоспу на природу, який допоможе згуртувати колектив і додасть співробітникам нових сил для подальшої плідної роботи.

Завдячуючи підтримці директора лісгоспу та в технічній організації заходу головному лісничому, виїзд пройшов весело і цікаво, важливо правильно все спланувати і підготувати.

По дорозі у Вишківське лісництво наша маленька екскурсійна група відвідала рекреаційне місце «Жакля-2» Шевченківського лісництва, де ми помилувалися річкою Свіча з її перекатами і бурхливим потоком та самим рекреаційним місцем з яскравими забавками для дітей і лежаками для дорослих біля ріки.

Потім наша дорога пролягла до Ільм’янського лісництва. На мості через Свічу, який веде до контори Ільм’янського лісництва, нас зустріла невеличка дружелюбна рижо-біла собачка, яка супроводжувала нас під час оглядин форельного господарства. Там ми побачили басейни з рибою; де вирощують ставкову форель, короп, стерлядь з родини осетрових. З живності: три веселі кабанчики, які бігли до нас, сподіваючись від гостей на якісь ласощі для них. Оглянувши церкву на території Ільм’янського лісництва в супроводі нашого маленького рижо-білого «гіда», і сфотографувавшись на мості,  ми повернулись до автобуса і поїхали в напрямку села Мислівка. 

Дата публікації: 19.07.2018 | Кількість переглядів: 869 | Детальніше...
[ 1 ][ 2 ][ 3 ][ 4 ][ 5 ][ 6 ][ 7 ][ 8 ][ 9 ][ 10 ][ 11 ][ 12 ][ 13 ][ 14 ][ 15 ][ 16 ][ 17 ][ 18 ][ 19 ][ 20 ][ 21 ][ 22 ][ 23 ][ 24 ][ 25 ][ 26 ][ 27 ][ 28 ][ 29 ][ 30 ][ 31 ][ 32 ][ 33 ][ 34 ]
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX