Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Учні Вигодської ЗОШ з лісничим А. Янцуром встановили 10 шпаківень та 5 годівниць


Назад Назад

За календарем Міжнародних екологічних акцій 1 квітня визначено Днем птахів. До цього дня працівники ДП Вигодський лісгосп (директор О. Матусевич) виготовили шпаківні та годівниці.


Шпаківні – це універсальний вид гніздівель, в яких селяться не тільки виключно шпаки, але й інші птахи: синиці, стрижі, мухоловки, горобці, чорнушки. Тому якщо у вашій місцевості шпаків мало, а привабити птахів хочеться, то створювати для них якісь особливі «квартири» не потрібно – підійде звичний шпаківня.

Шпаківня має бути тільки з дерева, в жодному разі не можна покривати її лаком чи фарбою – різки запахи будуть відлякувати пташок. Те ж саме стосується і яскравих кольорів: будиночок має бути натурального кольору дерева. Відстань від дупла до дна – 15-20 сантиметрів, діаметр дупла – 5-6 см. Дах має бути повністю закритий, щоб не було протягу.

Шпаківні потрібно встановлювати правильно, вішаючи на дерева. Не обов’язково їх прибивати, можна і примотати дротом. Головне, вибирати безпечне місце без хитних товстих гілок, карнизів, на висоті не менше 2-3 м, інакше кішки швидко спустошать пташине гніздо. Краще всього вішати шпаківні з невеликим нахилом вперед. У цьому випадку птахам буде легше вибиратися з будиночка, так і в дощ не буде затікати вода.

Сьогодні, 14 березня, учні Вигодської ЗОШ разом з лісничим Малотурянського лісництва Янцуром Анатолієм Володимировичем встановили 10 шпаківень та 5 годівниць у шкільному сквері

та ознайомилися з практичними заходами щодо охорони птахів та місць їх мешкання і захисту лісу від шкідників.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX