Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Шпаківні на шкільному дворі


Назад Назад

Якщо з лози дозріли грона,

Шумлять ліси, що їх садив,

І вивісив шпаківню в кронах,

Життя даремно не прожив.

 Люди давно помітили, яку велику користь приносять птахи в боротьбі з комахами, захищаючи городи, поля, сади і ліс від ненаситних прожер. Допомога птахам – лиш один із моментів великої природоохоронної роботи.

14 березня в перший день весни по старому стилю, лісничий Мало-Тур’янського лісництва Янцур Анатолій Володомирович сумісно з учнями 10-го класу повісили десять шпаківень і п’ять годівниць на території Вигодської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Разом з працівником школи Жиляковим Володимиром будиночки для птахів розвішували і самі діти.  Один з десятикласників першим забрався на драбину з дерев'яним будиночком в руках. Хлопчику не терпілося повісити свою шпаківню на найвище дерево в шкільному дворі.

"Якщо чесно, я трохи боюся висоти, - зізнався він. - Але дуже хочу, щоб у пташок були свої будиночки і вони не були голодними ні взимку, ні влітку!" Після того, як будиночки для птахів були розвішані, діти поклали в них хліб, зерно. Перші мешканці нових будинків прилетіли до кінця акції.

"Спасибі лісничому Мало-Тур’ׄянського лісництва за розуміння і допомогу, - сказала вчитель біології Рак Світлана Іванівна. - Якщо дитина доглядає за тваринами або птахами - це значить, вона виросте доброю і чуйною людиною. Та й у птахів будуть новенькі будиночки для того, щоб вигодувати своїх пташенят! "

Діти впевнені, що шпаки обов'язково заселяться туди і виведуть потомство.

"Акція" Шпаківня - шкільного двору! "вилилася в справжнісіньке свято, - поділився враженнями лісничий Анатолій Володимирович. - Діти з таким ентузіазмом допомагали нам розвішувати будиночки для птахів, а потім з величезним задоволенням розкладали корм по "квартирах" і зробили фото сесію кожний для себе, щоб у них на згадку після закінчення школи залишилося враження і фотографії, як вони допомагали нашим пернатим друзям. Упевнений, що вони візьмуть шефство над птахами, які поселяться на шкільному подвір’ї і дбатимуть про них ".

Одночасно з вивішуванням штучних гнізд, ДП «Вигодський лісгосп» робить велику роботу по підновленню та ремонту гнізд, які були вивішені минулого року. Вивішувати штучні гнізда потрібно ще під час сходження снігу, або під час прильоту птахів, тому ми і дотримуємося цих Правил і допомагаємо нашим пернатим. Гніздяться шпаки там де є сади, поля, городи, луки,  де можуть вони добувати собі корм. Гніздяться здебільшого колоніями. Там де вивішені зручні для заселення шпаківні, птахи гніздяться в них, часто віддаючи перевагу цим штучним гніздівлям перед природними.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX