Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Вигодський лісгосп відвідав експерт Німецького державного банку розвитку


Назад Назад

У 2017 році Держлісагентством була ініційована співпраця з Німеччиною у напрямку адаптації ведення лісового господарства в умовах змін клімату.
У жовтні минулого року до України, зокрема і у Вигодський лісгосп завітали представники Федерального Міністерства продовольства та сільського господарства Німеччини, також у делегації брали представники різних урядових структур. Завдяки інформації що була отримана в рамках робочого візиту, Держлісагентству вдалося започаткувати співпрацю з Німецьким державним банком розвитку (далі - KFW), який фінансує програми розвитку у всьому світі. З метою започаткування двох пілотних проектів по боротьбі з масовим всиханням хвойних та підвищенню рівня екологічної безпеки України були обрані два лісогосподарських підприємства в Івано – Франківській та Київській областях.
Зараз в України перебуває експерт KFW – пан Вінфрід Зюсс, який вивчає проблеми масового всихання соснових та готує проектну пропозицію щодо проведення робіт з локалізації та ліквідації цього лиха.
15 березня 2018 року у ДП "Вигодський лісгосп", завітав німецький експерт Вінфрід Зюсс. Директор підприємства Олександр Матусевич провів презентацію досягнень та поділився планами на найближчий час.


Вони разом відвідали Центр спадщини Вигодської вузькоколійки,

потім лісничий Василь Тисяк ознайомив гостя з досягненнями лісонасіневого центру при Шевченківському лісництві.

У Людвиківському лісництві було продемонстровано ділянки лісу (зокрема і ті, що розроблялись з допомогою канатної установки МОЗ-300), на прикладі яких можна наочно спостерігати за впливом несприятливих екологічних чинників та їх наслідки – деградацію насаджень. Тут знаходяться дерева з явними ознаками хвороб, всихання та пошкоджені вітровалами, і причинами цього є враження грибами, рослинами – паразитами, шкідниками.

В процесі знайомства із станом лісових масивів Вигодського лісгоспу, Олександр Матусевич зазначив, що загальне потепління клімату, пониження рівня ґрунтових вод, зниження кількості опадів у період вегетації є основними факторами послаблення імунітету лісових насаджень, що приводить до їх масового всихання.

Спеціалісти обмінювались досвідом боротьби з наслідками цього лиха, окреслювали першочергові заходи. Вони акцентували увагу на тому, що ослаблені та вражені дерева є осередком розповсюдження хвороб та шкідників. Своєчасне виявлення та вилучення таких дерев, на даний час, є основним заходом порятунку лісів. Одночасно треба більш уваги приділити розвитку лісової інфраструктури, поступовому переформатуванню лісових насаджень та якості посадкового матеріалу, бо посаджений сьогодні ліс буде формуватись в нових кліматичних умовах та в майбутньому повинен стати більш стійким до факторів впливу навколишнього середовища.

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX