Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства
Державне підприємство
«Вигодське лісове господарство»
 


КОРИСНІ ПОСИЛАННЯ
СОЦІАЛЬНІ МЕРЕЖІ
НОВИНИ ЛІСГОСПУ

Сьогодні нас відвідали учні Старомізуньської школи ім. В. Верховинця.


Назад Назад

Школярі Старомізунської школи імені Василя Верховинця І-ІІІ ступенів здійснили екскурсію по базовому розсаднику Шевченківського лісництва, яку провела майстер лісового розсадника Федорич Наталія Василівна. Діти дізнались про те, що у 2012 році тут розпочато будівництво сучасної лісокультурної дільниці по вирощуванні стандартного посадкового матеріалу. Для цього побудовано три піднавіси, загальною площею 752 м2 , будівництво яких було почато у 2013 році (під навіс №1) і закінчено у 2015 році (під навіс №3). У 2013 році побудована теплиця №1 загальною площею – 88 м2, яка оснащена сучасним тепличним обладнанням, необхідним для вирощування високоякісного посадматеріалу. У 2015 році побудована теплиця №2 загальною площею 128 м2. Будівництво цих теплиць дало змогу проводити висів насіння у край ранні терміни, що дає змогу швидше досягнути посад матеріалу стандартних розмірів у порівнянні з висівом у відкритому ґрунті.  Для ефективнішого використання корисної площі лісокультурної дільниці Шевченківського лісництва у 2013 році було розпочато будівництво коробів, яке тривало до весни 2017 року. На даний час їх нараховується 32 штуки, загальною площею 968 м2  Враховуючи специфіку гірської місцевості і для збереження посад матеріалу у стані спокою до весняної висадки, було побудовано у 2015 році холодильну камеру загальною площею 80 м2 . Наталія Василівна розповіла дітям, а це переважно школярі 5-6 класів, що  лісовий розсадник призначений для вирощування лісового садивного матеріалу. Під розсадником розуміють підприємство або спеціалізовану його частину, призначену для вирощування різних видів високоякісного садивного матеріалу, необхідного для виконання робіт, головним чином, з лісовідновлення, також лісорозведення та озеленення населених пунктів у сільських районах. В лісових розсадниках вирощуються такі види садивного матеріалу: з відкритою кореневою системою - переважно сіянці, а також саджанці, живці, живцеві саджанці, прищеплений садивний матеріал; садивний матеріал із закритою кореневою системою, в якій міститься усередині грудка землі, брикету або відповідного контейнера з субстратом та інші. На розсаднику Шевченківського лісництва вирощується переважно модрина європейська, ялиця біла, ялина європейська, бук лісовий, дугласія зелена, а також декоративний посадматеріал для забезпечення потреб населення.

   Школярі побували і на території та в конторі лісництва Шевченківського лісництва. Наталія Василівна розповіла їм, що з метою забезпечення всезростаючих потреб різних галузей народного господарства України в лісовій сировині перед нашим лісовим господарством висувається невідкладне завдання створення і вирощування високопродуктивних, якісного складу та біологічно стійких лісових насаджень. Крім того, важливою задачею є також створення захисних, декоративних та озеленюючих насаджень для потреб наших міст, селищ та сіл.  Школярі були задоволені цікавою і змістовною екскурсією, отриманими знаннями про рідні ліси та лісове господарство в них.  

Адміністрація Вигодського лісгоспу запрошує учнів усіх шкіл разом із педагогами, відвідати селекційно-насіневий центр при Шевченківському лісництві. За попереднім погодженням дати та кількості дітей, присилайте заявки на ел. пошту vygoda-dlg@ukr.net та телефонуйте за номером 034 77 61-7-04

 
77552, смт. Вигода, вул. Д.Галицького, 40
тел./ факс: 61-7-04 e-mail: vygoda-dlg@ukr.net
© Всі права захищено.
Створення та підтримка сайту: ITLUX